- Org.nr.
- 998 543 916
- Adresse
- Nordmarkveien 9, 9404 Harstad
- Hovedeier
- Sarkani Holding AS, 100 %
Driftsresultat−620 202−18,0 % margin
EBITDA−605 202før av- og nedskrivninger
Årsresultat−716 082−20,8 % margin
Egenkapital−661 280−122,0 % av eiendelene
Funker Elektro AS er et aksjeselskap innen elektrisk installasjonsarbeid, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 543 916
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 15.06.2012
- Registrert
- 26.06.2012
- Adresse
- Nordmarkveien 9, 9404 Harstad
- Postadresse
- Postboks 756
- Kommune
- Harstad
- Aksjekapital
- 380 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Funker Elektro AS986 325 182 · HARSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å markedsføre og omsette elektrikertjenester og alt som har naturlig forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Svein's Rørlegger Bedrift AS26.06.2012 til 24.04.2017
- Sveins Rørlegger Bedrift AS24.04.2017 til 18.09.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 437 305 | 7 155 754 | 3 706 881 | 1 607 494 | - |
| Annen driftsinntekt | 5 300 | 105 | 51 549 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 442 605 | 7 155 859 | 3 758 429 | 1 607 494 | 1 260 767 |
| Varekostnad | 1 448 474 | 2 777 578 | 2 606 329 | 737 207 | 620 094 |
| Lønnskostnad | 1 838 928 | 3 437 573 | 1 868 375 | 501 812 | 238 054 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 15 000 | 6 200 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 760 404 | 997 386 | 728 626 | 337 560 | 463 643 |
| Sum driftskostnader | 4 062 806 | 7 218 738 | 5 203 330 | 1 576 579 | 1 321 791 |
| Driftsresultat | −620 202 | −62 878 | −1 444 901 | 30 915 | −61 024 |
| Annen renteinntekt | 9 113 | 9 617 | 8 719 | 3 967 | - |
| Sum finansinntekter | 9 113 | 9 617 | 8 719 | 3 967 | 62 |
| Annen rentekostnad | 6 795 | 13 198 | 744 | 1 033 | - |
| Sum finanskostnader | 6 795 | 13 198 | 744 | 1 033 | 8 |
| Netto finans | 2 318 | −3 582 | 7 976 | 2 934 | 54 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 436 925 | 33 849 | −60 970 |
| Resultat før skattekostnad | −617 884 | −66 460 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 98 198 | −14 470 | −314 647 | 30 778 | −12 706 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 122 278 | 3 071 | - |
| Årsresultat | −716 082 | −51 990 | −1 122 278 | 3 071 | −48 264 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −716 082 | −51 990 | −1 122 278 | 3 071 | - |
| Totalresultat | −716 082 | −51 990 | −1 122 278 | 3 071 | - |
| Konsernbidrag | - | −780 000 | - | - | - |
| Udekket tap | −716 082 | 728 010 | −1 119 207 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −3 071 | 3 071 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −716 082 | −51 990 | −1 122 278 | 3 071 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 68 800 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 53 800 | 68 800 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | 15 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 15 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 53 800 | 181 998 | 303 728 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 4 937 | 1 139 903 | 1 519 744 | 184 416 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 240 448 | 227 381 | 227 381 | 222 506 | - |
| Konsernfordringer | - | 1 577 734 | 577 734 | 535 887 | - |
| Sum fordringer | 245 385 | 2 945 019 | 2 324 859 | 942 809 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 242 874 | 616 587 | 372 030 | 326 187 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 242 874 | 616 587 | 372 030 | 326 187 | - |
| Sum omløpsmidler | 488 258 | 3 561 606 | 2 696 889 | 1 268 997 | 960 508 |
| Sum eiendeler | 542 058 | 3 743 604 | 3 000 617 | 1 268 997 | 960 508 |
| Utsatt skattefordel | - | 98 198 | 303 728 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 98 198 | 303 728 | - | - |
| Aksjekapital | 380 000 | 380 000 | 380 000 | 380 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 66 000 | 66 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 380 000 | 380 000 | 446 000 | 446 000 | 446 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 3 071 | - |
| Udekket tap | 1 041 280 | 325 197 | 1 119 207 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 041 280 | −325 197 | −1 119 207 | 3 071 | - |
| Sum egenkapital | −661 280 | 54 803 | −673 207 | 449 071 | 446 000 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 10 919 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 10 919 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | 2 050 000 | 1 850 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 2 050 000 | 1 850 000 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 2 050 000 | 1 850 000 | 10 919 | 13 648 |
| Leverandørgjeld | 21 106 | 167 167 | 669 762 | 116 946 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 33 536 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 38 526 | 467 984 | 399 312 | 75 687 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 619 162 | 510 716 | 517 466 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 252 278 | 384 488 | 244 034 | 65 373 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 203 338 | 1 638 801 | 1 823 824 | 809 007 | 500 860 |
| Sum gjeld | 1 203 338 | 3 688 801 | 3 673 824 | 819 926 | 514 508 |
| Sum egenkapital og gjeld | 542 058 | 3 743 604 | 3 000 617 | 1 268 997 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,41▼ | 2,17 | 1,48 | 1,57 | 1,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,82▼ | 67,31 | −5,46 | 1,83 | 1,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −28,5 %▼ | −1,6 % | −67,3 % | 3,1 % | −6,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −18,0 %▼ | −0,9 % | −38,4 % | 1,9 % | −4,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −20,8 %▼ | −0,7 % | −29,9 % | 0,2 % | −3,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −122,0 %▼ | 1,5 % | −22,4 % | 35,4 % | 46,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Funker Elektro AS−18,0 %
3,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−10010
Funker Elektro AS−18,0 % 3,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
BRAVIDA NORGE AS4,9 % 5 746,4 mill.3 384 ansatte 2025
ONECO ELEKTRO AS7,2 % 1 961,0 mill.624 ansatte 2025
CAVERION NORGE AS9,0 % 3 809,2 mill.1 831 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hassan Fazelali Sarkani | 1961 |
| Styrets leder | Hassan Fazelali Sarkani | 1961 |
| Styremedlem | Maria Luther-Sarkani | 1990 |
| Revisor | NORDAFOR REVISJON AS935 956 455 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sarkani Holding AS100,0 %Harstad · 380 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Sarkani Holding AS
- CALMA TANNKLINIKK AS100,0 %
- BRGA AS100,0 %
- Blomsøs Eiendomsselskap AS100,0 %
- Sarkani Eiendom AS100,0 %
- HARSTAD BOLIG EIENDOMMER AS100,0 %
- Verkstedveien 15 B AS100,0 %
- ROLA EIENDOM AS100,0 %
- Funker Elektro AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.