- Org.nr.
- 993 125 105
- Telefon
- 404 55 150
- Adresse
- Tangen terrasse 16B, 1450 Nesoddtangen
Driftsresultat−11 019−38,3 % margin
Årsresultat1 012 898
Egenkapital1 316 02689,2 % av eiendelene
Furnes-Lorentzen Holding AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 125 105
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.08.2008
- Registrert
- 25.09.2008
- Adresse
- Tangen terrasse 16B, 1450 Nesoddtangen
- Telefon
- 404 55 150
- Kommune
- Nesodden
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Furnes-Lorentzen Holding AS933 658 368 · NESODDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 28 790 | 27 500 | 131 100 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 28 790 | 27 500 | 131 100 | - | - |
| Annen driftskostnad | 39 809 | 14 942 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum driftskostnader | 39 809 | 14 942 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Driftsresultat | −11 019 | 12 558 | 126 100 | −5 000 | −5 000 |
| Resultat før skatt | - | - | 126 100 | −5 000 | −5 000 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 18 156 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 107 944 | −5 000 | −5 000 |
| Annen renteinntekt | 11 966 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 997 500 | 997 500 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 009 466 | 997 500 | - | - | - |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | 741 520 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 496 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 496 | 741 520 | - | - | - |
| Netto finans | 1 008 970 | 255 980 | - | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 997 951 | 268 538 | - | - | - |
| Skattekostnad | −14 947 | 18 582 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 012 898 | 249 956 | 107 944 | −5 000 | −5 000 |
| Udekket tap | - | - | 107 944 | −5 000 | −5 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 107 944 | −5 000 | −5 000 |
| Annen egenkapital | 1 012 898 | 249 956 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 56 944 | 56 944 | 56 944 | 56 944 | 56 944 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 309 730 | 307 230 | 11 250 | 11 250 | 11 250 |
| Andre langsiktige fordringer | 81 000 | 4 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 447 674 | 368 174 | 68 194 | 68 194 | 68 194 |
| Sum anleggsmidler | 1 447 674 | 368 174 | 68 194 | 68 194 | 68 194 |
| Kundefordringer | 0 | 6 875 | 163 875 | - | - |
| Andre fordringer | - | - | 13 711 | 13 711 | 13 711 |
| Andre kortsiktige fordringer | 27 539 | 96 574 | - | - | - |
| Sum fordringer | 27 539 | 103 449 | 177 586 | 13 711 | 13 711 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 77 | 27 501 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 77 | 27 501 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 27 616 | 130 949 | 177 586 | 13 711 | 13 711 |
| Sum eiendeler | 1 475 290 | 499 123 | 245 780 | 81 905 | 81 905 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 216 026 | 203 129 | −46 827 | −154 771 | −149 771 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 216 026 | 203 129 | −46 827 | −154 771 | −149 771 |
| Sum egenkapital | 1 316 026 | 303 129 | 53 173 | −54 771 | −49 771 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 2 945 | 7 027 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 208 | 18 156 | 18 156 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 5 079 | 32 775 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 156 111 | 165 732 | 141 676 | 136 676 | 131 676 |
| Sum kortsiktig gjeld | 159 264 | 195 994 | 192 607 | 136 676 | 131 676 |
| Sum gjeld | 159 264 | 195 994 | 192 607 | 136 676 | 131 676 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 475 290 | 499 123 | 245 780 | 81 905 | 81 906 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,17▼ | 0,67 | 0,92 | 0,10 | 0,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12▼ | 0,65 | 3,62 | −2,50 | −2,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 101,1 %▼ | 271,2 % | 77,0 % | −6,1 % | −6,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −38,3 %▼ | 45,7 % | 96,2 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3 518,2 %▲ | 908,9 % | 82,3 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,2 %▲ | 60,7 % | 21,6 % | −66,9 % | −60,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Furnes-Lorentzen Holding AS−38,3 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Furnes-Lorentzen Holding AS−38,3 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Eldjarn Trading0,0 % 23 113,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
ODD GLEDITSCH AS88,8 % 519,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Om Holding AS100,0 % 870,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 64.323.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Solveig Reisegg Lorentzen | 1982 |
| Styremedlem | Kjell Are Furnes | 1980 |
| Varamedlem | Paul Andreas Lundeby | 1977 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KJELL ARE FURNES50,0 %f. 1980 · Nesoddtangen · 500 ordinære aksjer
- Solveig Reisegg Lorentzen50,0 %f. 1982 · Nesoddtangen · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FIFU AS47,5 %994 157 892 · 475 ordinære aksjer
- FIORI MANAGEMENT AS12,5 %931 406 507 · 147 130 ordinære aksjer
- FIORI CAPITAL III AS8,33 %936 093 906 · 8 334 ordinære aksjer
- FIORI CAPITAL II AS8,33 %935 435 609 · 8 333 ordinære aksjer
- FIORI FUND I AS6,12 %931 406 442 · 1 040 000 C-aksjer
- ABLY MEDICAL AS3,72 %915 108 598 · 112 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.