- Org.nr.
- 999 654 657
- Telefon
- 928 37 692
- Adresse
- Skråveien 11, 1424 Ski
- Hovedeier
- NEXT LEVEL HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat2 362 3312,9 % margin
EBITDA2 462 818før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 795 3642,2 % margin
Egenkapital686 1476,4 % av eiendelene
Future Logistics AS er et aksjeselskap innen andre støttetjenester for transport, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 654 657
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 01.02.2013
- Registrert
- 09.02.2013
- Adresse
- Skråveien 11, 1424 Ski
- Telefon
- 928 37 692
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 52.260 Andre støttetjenester for transportAndre støttetjenester for transport i Nordre Follo (14)
- Aksjekapital
- 35 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Future Logistics AS811 570 842 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Transport, spedisjon og konsulenttjenester innen logistikk og transport, samt annen nærligende virksomhet og kjøp og salg av biler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 80 362 588 | 67 661 206 | 66 316 111 | 55 082 238 | 40 893 250 |
| Annen driftsinntekt | 260 721 | - | −559 885 | 559 885 | 31 806 |
| Sum driftsinntekter | 80 623 309 | 67 661 206 | 65 756 226 | 55 642 123 | 40 925 055 |
| Varekostnad | 68 273 847 | 57 323 949 | 55 703 758 | 47 325 523 | 34 666 430 |
| Lønnskostnad | 4 231 414 | 2 753 012 | 2 451 094 | 2 049 885 | 1 745 087 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 100 487 | 24 461 | 11 700 | 8 200 | 5 500 |
| Annen driftskostnad | 5 655 230 | 5 155 444 | 4 354 974 | 3 974 386 | 3 258 248 |
| Sum driftskostnader | 78 260 979 | 65 256 865 | 62 521 526 | 53 357 994 | 39 675 265 |
| Driftsresultat | 2 362 331 | 2 404 342 | 3 234 700 | 2 284 129 | 1 249 790 |
| Annen renteinntekt | 46 938 | 99 690 | 88 369 | 4 519 | 9 994 |
| Annen finansinntekt | 928 253 | 909 918 | 1 258 478 | 684 729 | 444 789 |
| Sum finansinntekter | 975 191 | 1 009 608 | 1 346 847 | 689 248 | 454 783 |
| Annen rentekostnad | 14 814 | 6 080 | 6 085 | 13 508 | 8 106 |
| Annen finanskostnad | 971 891 | 762 496 | 1 176 792 | 695 375 | 492 786 |
| Sum finanskostnader | 986 705 | 768 576 | 1 182 877 | 708 883 | 500 893 |
| Netto finans | −11 514 | 241 032 | 163 969 | −19 635 | −46 109 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 398 669 | 2 264 495 | 1 203 681 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 267 210 |
| Resultat før skattekostnad | 2 350 816 | 2 645 374 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 555 452 | 604 439 | 768 252 | 529 419 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 630 417 | 1 735 076 | 936 471 |
| Årsresultat | 1 795 364 | 2 040 935 | 2 630 417 | 1 735 076 | 936 471 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 795 364 | 2 040 935 | 2 630 417 | 1 735 076 | 936 471 |
| Totalresultat | 1 795 364 | 2 040 935 | 2 630 417 | 1 735 076 | 936 471 |
| Ordinært utbytte | 1 595 364 | 1 800 000 | 2 430 416 | 1 793 681 | 936 905 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −58 605 | −434 |
| Avsatt til annen egenkapital | 200 000 | 240 935 | 200 001 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 795 364 | 2 040 935 | 2 630 417 | 1 735 076 | 936 471 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 47 419 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 47 419 | 10 171 | 12 966 | 16 397 | 4 220 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 063 024 | 39 532 | 63 993 | 11 161 | 19 361 |
| Sum varige driftsmidler | 1 063 024 | 39 532 | 63 993 | - | 19 361 |
| Andre langsiktige fordringer | 15 200 | 15 200 | 15 200 | 15 200 | 15 200 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 200 | 15 200 | 15 200 | 15 200 | 15 200 |
| Sum anleggsmidler | 1 125 643 | 64 903 | 92 159 | 42 758 | 38 781 |
| Kundefordringer | 5 427 067 | 5 360 964 | 4 661 385 | 4 980 249 | 3 672 489 |
| Andre kortsiktige fordringer | 87 423 | 304 461 | 116 101 | 159 540 | 50 614 |
| Sum fordringer | 5 514 490 | 5 665 425 | 4 777 486 | 5 139 789 | 3 723 103 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 124 116 | 5 956 827 | 4 320 372 | 3 333 405 | 2 060 253 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 124 116 | 5 956 827 | 4 320 372 | 3 333 405 | 2 060 253 |
| Sum omløpsmidler | 9 638 605 | 11 622 252 | 9 097 859 | 8 473 194 | 5 783 356 |
| Sum eiendeler | 10 764 248 | 11 687 154 | 9 190 017 | 8 515 952 | 5 822 137 |
| Utsatt skattefordel | - | 10 171 | 12 966 | 16 397 | 4 220 |
| Aksjekapital | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −11 666 | −11 666 | −11 666 | −11 666 | −11 666 |
| Sum innskutt egenkapital | 23 334 | 23 334 | 23 334 | 23 334 | 23 334 |
| Annen egenkapital | 662 813 | 462 812 | 221 878 | 21 876 | 80 482 |
| Sum opptjent egenkapital | 662 813 | 462 812 | 221 878 | 21 876 | 80 482 |
| Sum egenkapital | 686 147 | 486 146 | 245 212 | 45 210 | 103 816 |
| Utsatt skatt | 29 298 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 29 298 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 038 715 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 038 715 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 068 013 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 5 785 083 | 7 278 212 | 4 785 844 | 5 252 725 | 3 926 948 |
| Betalbar skatt | 515 983 | 601 644 | 764 821 | 541 596 | 265 105 |
| Skyldig offentlige avgifter | 255 842 | - | 165 061 | 128 177 | 127 839 |
| Utbytte | 1 595 364 | 1 800 000 | 2 430 416 | 1 793 681 | 936 905 |
| Annen kortsiktig gjeld | 857 816 | 1 318 350 | 798 664 | 754 563 | 461 524 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 010 089 | 11 201 008 | 8 944 806 | - | 5 718 321 |
| Sum gjeld | 10 078 101 | 11 201 008 | 8 944 806 | 8 470 742 | 5 718 321 |
| SUM EGENKAPITAL OG GJELD 9 190 o17 | - | - | - | 8 515 952 | - |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 764 248 | - | - | - | 5 822 137 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,07▲ | 1,04 | 1,02 | - | 1,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 14,69▼ | 23,04 | 36,48 | 187,36 | 55,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 29,7 %▼ | 32,7 % | 51,8 % | 41,5 % | 29,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,9 %▼ | 3,6 % | 4,9 % | 4,1 % | 3,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,2 %▼ | 3,0 % | 4,0 % | 3,1 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,4 %▲ | 4,2 % | 2,7 % | 0,5 % | 1,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Future Logistics AS2,9 %
80,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−2 %024
THERMO-TRANSIT NORGE AS−1,8 % 1 737,7 mill.120 ansatte 2025
KUEHNE + NAGEL AS2,8 % 4 025,5 mill.207 ansatte 2025
Future Logistics AS2,9 % 80,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
DSV AIR & SEA AS3,7 % 2 037,6 mill.162 ansatte 2025
−2 %024
De tre andre er de største selskapene i næringskode 52.260.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | John Ole Dybdal | 1980 |
| Revisor | EIRA REVISJON & RÅDGIVNING AS990 422 052 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMIBISTAND REGNSKAP AS929 327 446 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NEXT LEVEL HOLDING AS100,0 %Ski · 35 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NEXT LEVEL HOLDING AS
- Future Logistics AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.