- Org.nr.
- 927 455 420
- Adresse
- Sverdrups gate 23, 4007 Stavanger
Driftsresultat21 5081,0 % margin
EBITDA103 077før av- og nedskrivninger
Årsresultat11 8080,6 % margin
Egenkapital71 7628,9 % av eiendelene
FYSIO- & MANUELLTERAPI AS er et aksjeselskap innen fysioterapi- og ergoterapitjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 455 420
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 19.06.2021
- Registrert
- 22.07.2021
- Adresse
- Sverdrups gate 23, 4007 Stavanger
- Postadresse
- Risaberg terrasse 76
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 86.950 Fysioterapi- og ergoterapitjenesterFysioterapi- og ergoterapitjenester i Stavanger (203)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FYSIO-& MANUELLTERAPI AS998 636 337 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fysioterapi og manuellterapi.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 146 149 | 1 853 343 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 146 149 | 1 853 343 | 2 140 466 | 133 521 | - |
| Lønnskostnad | 1 482 681 | 1 408 105 | 1 439 541 | 4 915 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 81 569 | 43 123 | 27 711 | 3 554 | - |
| Annen driftskostnad | 560 391 | 518 396 | 434 181 | 94 479 | 5 570 |
| Sum driftskostnader | 2 124 641 | 1 969 624 | 1 901 433 | 102 949 | 5 570 |
| Driftsresultat | 21 508 | −116 281 | 239 034 | 30 572 | −5 570 |
| Annen renteinntekt | 720 | 167 | - | - | 6 |
| Sum finansinntekter | 720 | 167 | 25 | 7 | 6 |
| Annen rentekostnad | 10 420 | 1 110 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 10 420 | 1 110 | 1 204 | - | - |
| Netto finans | −9 700 | −943 | −1 179 | 8 | 6 |
| Resultat før skatt | - | - | 237 855 | 30 580 | −5 564 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −5 564 |
| Resultat før skattekostnad | 11 808 | −117 224 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −3 578 | 53 768 | 5 503 | - |
| Årsresultat | 11 808 | −113 646 | 184 087 | 25 077 | −5 564 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 11 808 | −113 646 | - | - | −5 564 |
| Totalresultat | 11 808 | −113 646 | - | - | −5 564 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −5 564 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −5 564 |
| Goodwill | 426 400 | 68 400 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 426 400 | 68 400 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 39 032 | 26 582 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 39 032 | 26 582 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 465 432 | 94 982 | 138 105 | 28 436 | 0 |
| Kundefordringer | 10 568 | 11 265 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 21 658 | 1 151 | - | - | - |
| Sum fordringer | 32 226 | 12 416 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 305 721 | 305 008 | - | - | 24 436 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 305 721 | 305 008 | - | - | 24 436 |
| Sum omløpsmidler | 337 947 | 317 424 | 390 835 | 42 983 | 24 436 |
| Sum eiendeler | 803 379 | 412 406 | 528 940 | 71 419 | 24 436 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 3 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 5 564 |
| Annen egenkapital | 41 762 | 89 954 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 41 762 | 89 954 | 203 599 | 19 513 | −5 564 |
| Sum egenkapital | 71 762 | 119 954 | 233 599 | 49 513 | 24 436 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 445 983 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 445 983 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 445 983 | - | 3 578 | 1 329 | 0 |
| Leverandørgjeld | 52 155 | 19 190 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 97 350 | 130 286 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 136 130 | 142 976 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 285 635 | 292 452 | 291 763 | 20 577 | - |
| Sum gjeld | 731 617 | 292 452 | 295 341 | 21 906 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 803 379 | 412 406 | - | - | 24 436 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,18▲ | 1,09 | 1,34 | 2,09 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,20▲ | 2,44 | 1,26 | 0,44 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,7 %▲ | −24,7 % | 79,6 % | 63,8 % | −22,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,0 %▲ | −6,3 % | 11,2 % | 22,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▲ | −6,1 % | 8,6 % | 18,8 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,9 %▼ | 29,1 % | 44,2 % | 69,3 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FYSIO- & MANUELLTERAPI AS1,0 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−10010
DR.Dropin Fysikalske AS−12,8 % 31,9 mill.5 ansatte 2025
FYSIO- & MANUELLTERAPI AS1,0 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Muritunet AS7,0 % 86,6 mill.126 ansatte 2025
VEST HELSE OG TRENING AS8,1 % 23,9 mill.17 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.950.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erik Michael Garnes | 1984 |
| Styrets leder | Erik Michael Garnes | 1984 |
| Varamedlem | Øystein Rasmus Garnes | 1961 |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ERIK MICHAEL GARNES100,0 %f. 1984 · Tananger · 120 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.