- Org.nr.
- 926 155 784
- Adresse
- Gistadbakkadn 63, 2900 Fagernes
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−30 265ikke oppgitt
Årsresultat74 263ikke oppgitt
Egenkapital2 839 18398,8 % av eiendelene
G Gigstad Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 155 784
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 20.10.2020
- Registrert
- 10.12.2020
- Adresse
- Gistadbakkadn 63, 2900 Fagernes
- Kommune
- Nord-aurdal
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Nord-aurdal (50)
- Aksjekapital
- 186 233
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Finansielle investeringer, utlån og investeringer i fast eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 10 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 20 265 | - | - | 18 883 | 13 952 |
| Sum driftskostnader | 30 265 | 32 476 | 11 863 | 18 883 | 13 952 |
| Driftsresultat | −30 265 | −32 476 | −11 863 | −18 883 | −13 952 |
| Annen renteinntekt | 125 928 | - | - | 169 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 354 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | 89 848 | 49 101 | - | −13 952 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −13 952 |
| Resultat før skattekostnad | 95 309 | - | - | −18 714 | - |
| Skattekostnad | 21 046 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 74 263 | 70 068 | 46 460 | −18 714 | −13 952 |
| Totalresultat | 74 263 | - | - | −18 714 | −13 952 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 74 263 | - | - | −18 714 | −13 952 |
| Sum overføringer og disponeringer | 74 263 | - | - | −18 714 | −13 952 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 554 449 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 28 147 | - | - | 28 147 | 28 147 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 28 147 | - | - | 28 147 | 1 582 595 |
| Sum anleggsmidler | 28 147 | 28 147 | 28 147 | 28 147 | 1 582 595 |
| Sum varer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Andre fordringer | 115 | - | - | 99 | 2 892 |
| Sum fordringer | 115 | - | - | 99 | 2 892 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 844 501 | - | - | 2 625 573 | 1 086 048 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 844 501 | - | - | 2 625 573 | 1 086 048 |
| Sum omløpsmidler | 2 844 616 | 2 758 979 | 2 671 166 | 2 625 672 | 1 088 940 |
| Sum eiendeler | 2 872 763 | 2 787 126 | 2 699 312 | 2 653 819 | 2 671 536 |
| Selskapskapital | 186 233 | - | - | 186 233 | 186 233 |
| Overkurs | 2 411 072 | - | - | 2 411 072 | 2 411 072 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 597 305 | 2 597 305 | 2 597 305 | 2 597 305 | 2 597 305 |
| Annen egenkapital | 241 878 | - | - | 51 086 | 69 801 |
| Sum opptjent egenkapital | 241 878 | 167 615 | 97 546 | 51 086 | 69 801 |
| Sum egenkapital | 2 839 183 | 2 764 920 | 2 694 851 | 2 648 391 | 2 667 106 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 534 | - | - | 998 | - |
| Betalbar skatt | 21 046 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 000 | - | - | 4 430 | 4 430 |
| Sum kortsiktig gjeld | 33 580 | 22 206 | 4 461 | 5 428 | 4 430 |
| Sum gjeld | 33 580 | 22 206 | 4 461 | 5 428 | 4 430 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 872 763 | - | - | 2 653 819 | 2 671 536 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 84,71▼ | 124,24 | 598,78 | 483,73 | 245,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,1 %▲ | −1,2 % | −0,4 % | −0,7 % | −0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,8 %▼ | 99,2 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gjermund Gigstad | 1979 |
| Varamedlem | Heidi Gigstad | 1980 |
| Regnskapsfører | VALDRESREVISORENE AS992 897 104 | - |
| Regnskapsfører | AUKE REGNSKAP & RÅDGIVNING AS998 710 510 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gjermund Gigstad100,0 %f. 1979 · Fagernes · 155 194 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Gigstad Holding AS31,3 %925 336 807 · 3 127 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.