- Org.nr.
- 921 039 360
- Adresse
- Veaveien 107, 8475 Straumsjøen
Driftsresultat77 19877,2 % margin
EBITDA89 398før av- og nedskrivninger
Årsresultat433 931
Egenkapital3 512 20639,2 % av eiendelene
Gaasland Holding AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 039 360
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.04.2018
- Registrert
- 21.06.2018
- Adresse
- Veaveien 107, 8475 Straumsjøen
- Kommune
- Bø
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gaasland Holding AS934 697 316 · BØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper, samt virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 12 200 | - | - | 12 200 | 8 000 |
| Annen driftskostnad | 10 602 | - | - | 20 086 | 23 121 |
| Sum driftskostnader | 22 802 | 21 706 | 34 498 | 32 286 | 31 121 |
| Driftsresultat | 77 198 | 78 294 | 65 502 | 67 714 | −31 121 |
| Annen renteinntekt | 1 551 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 500 041 | - | - | - | 183 673 |
| Sum finansinntekter | 501 592 | 750 061 | 750 061 | 1 250 102 | 183 673 |
| Annen rentekostnad | 144 859 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 144 859 | 165 518 | 182 252 | 213 916 | - |
| Netto finans | 356 733 | 584 543 | 567 809 | 1 036 186 | 183 673 |
| Resultat før skatt | - | 662 837 | 633 311 | 1 103 899 | 152 553 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 152 553 |
| Resultat før skattekostnad | 433 931 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 433 931 | 662 837 | 633 311 | 1 103 899 | 152 553 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 433 931 | - | - | - | 152 553 |
| Totalresultat | 433 931 | - | - | - | 152 553 |
| Avsatt til annen egenkapital | 433 931 | - | - | - | 152 553 |
| Sum overføringer og disponeringer | 433 931 | - | - | - | 152 553 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 22 200 | - | - | - | 79 000 |
| Sum varige driftsmidler | 22 200 | - | - | - | 71 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 8 702 007 | - | - | - | 8 230 007 |
| Andre langsiktige fordringer | 204 000 | - | - | - | 90 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 931 007 | - | - | - | 8 320 007 |
| Sum anleggsmidler | 8 953 207 | 8 976 407 | 8 898 607 | 8 910 807 | 8 391 007 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 15 445 | - | - | - | 43 122 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 15 445 | - | - | - | 43 122 |
| Sum omløpsmidler | 15 445 | 109 455 | 108 900 | 101 137 | 43 122 |
| Sum eiendeler | 8 968 652 | 9 085 862 | 9 007 507 | 9 011 944 | 8 434 129 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −10 000 | - | - | - | −10 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Annen egenkapital | 3 492 206 | - | - | - | 658 229 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 492 206 | 3 058 276 | 2 395 438 | 1 762 128 | 658 229 |
| Sum egenkapital | 3 512 206 | 3 078 276 | 2 415 438 | 1 782 128 | 678 229 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 7 375 900 |
| Langsiktig konserngjeld | 5 082 445 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 082 445 | - | - | - | 7 375 900 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 082 445 | 5 667 586 | 6 252 068 | 6 839 816 | 7 375 900 |
| Annen kortsiktig gjeld | 374 000 | - | - | - | 380 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 374 000 | 340 000 | 340 000 | 390 000 | 380 000 |
| Sum gjeld | 5 456 445 | 6 007 586 | 6 592 068 | 7 229 816 | 7 755 900 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 968 652 | - | - | - | 8 434 129 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,04▼ | 0,32 | 0,32 | 0,26 | 0,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,55▼ | 1,95 | 2,73 | 4,06 | 11,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,4 %▼ | 9,2 % | 9,1 % | 15,1 % | 1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 77,2 %▼ | 78,3 % | 65,5 % | 67,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 433,9 %▼ | 662,8 % | 633,3 % | 1 103,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,2 %▲ | 33,9 % | 26,8 % | 19,8 % | 8,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gaasland Holding AS77,2 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
MAXBO AS−5,2 % 4 451,3 mill.1 188 ansatte 2025
JULA NORGE AS4,1 % 3 364,0 mill.1 005 ansatte 2025
BILTEMA NORGE AS5,0 % 5 644,1 mill.1 845 ansatte 2025
Gaasland Holding AS77,2 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.520.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Gaasland | 1971 |
| Styrets leder | Øyvind Gaasland | 1971 |
| Regnskapsfører | LILLS REGNSKAP AS926 925 814 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Øyvind Gaasland100,0 %f. 1971 · Straumsjøen · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BØ-TRE AS50,0 %976 188 527 · 12 251 ordinære aksjer
- Havbris Eiendom AS30,0 %925 179 035 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.