- Org.nr.
- 922 545 413
- Adresse
- Jærvegen 1078A, 4351 Kleppe
- Hovedeier
- Busolar AS, 66,7 %
Driftsresultat5 546 34769,8 % margin
EBITDA5 965 377før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 429 92643,1 % margin
Egenkapital5 762 70427,1 % av eiendelene
GALLOS ARENA AS er et aksjeselskap innen annen avfallshåndtering uten gjenvinning, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 545 413
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 19.02.2019
- Registrert
- 27.03.2019
- Adresse
- Jærvegen 1078A, 4351 Kleppe
- Kommune
- Klepp
- Aksjekapital
- 6 000 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GALLOS ARENA AS922 643 679 · KLEPP
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel og avfallshåndtering av miljøavfall, samt drift og utleie av kaiområde.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 987 496 | 4 470 394 | 283 688 | 207 900 | - |
| Annen driftsinntekt | 963 648 | 909 016 | 902 068 | 864 150 | 783 475 |
| Sum driftsinntekter | 7 951 144 | 5 379 410 | 1 185 756 | 1 072 050 | 783 475 |
| Varekostnad | 358 171 | 446 584 | 1 205 083 | 10 017 168 | - |
| Lønnskostnad | 1 241 818 | 464 505 | 342 300 | 2 164 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 419 030 | 415 000 | 415 000 | 415 000 | 415 000 |
| Annen driftskostnad | 385 778 | 1 335 842 | 70 182 | 1 439 409 | 696 130 |
| Sum driftskostnader | 2 404 797 | 2 661 930 | 2 032 565 | 11 873 741 | 1 111 130 |
| Driftsresultat | 5 546 347 | 2 717 479 | −846 809 | −10 801 691 | −327 655 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 83 250 |
| Annen renteinntekt | 41 005 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 895 | 487 | 316 | - | - |
| Sum finansinntekter | 41 900 | 487 | 316 | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 188 128 | 1 741 947 | 1 719 566 | 875 292 | 246 029 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 5 628 | - |
| Sum finanskostnader | 1 188 128 | 1 741 947 | 1 719 566 | 880 920 | 329 279 |
| Netto finans | −1 146 228 | −1 741 460 | −1 719 250 | −880 920 | −329 279 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 566 059 | −11 682 611 | −656 934 |
| Resultat før skattekostnad | 4 400 119 | 976 019 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 970 193 | 214 724 | −564 533 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −2 001 526 | −11 682 611 | −656 934 |
| Årsresultat | 3 429 926 | 761 295 | −2 001 526 | −11 682 611 | −656 934 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 429 926 | 761 295 | −2 001 526 | −11 682 611 | −656 934 |
| Totalresultat | 3 429 926 | 761 295 | −2 001 526 | −11 682 611 | −656 934 |
| Udekket tap | 3 429 926 | 761 295 | −2 001 526 | −11 682 611 | −656 934 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 429 926 | 761 295 | −2 001 526 | −11 682 611 | −656 934 |
| Utsatt skattefordel | 2 093 381 | 3 063 574 | 3 278 298 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 093 381 | 3 063 574 | 3 278 298 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 199 814 | 9 164 814 | 9 579 814 | 9 994 814 | 10 409 814 |
| Maskiner og anlegg | 106 900 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 12 306 714 | 9 164 814 | 9 579 814 | 9 994 814 | 10 409 814 |
| Andre langsiktige fordringer | 2 539 837 | 2 845 437 | 3 030 529 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 539 837 | 2 845 437 | 3 030 529 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 16 939 931 | 15 073 824 | 15 888 641 | 9 994 814 | 10 409 814 |
| Kundefordringer | 840 467 | 296 983 | 354 609 | 259 875 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 409 | 8 563 | - | 1 371 048 | 192 632 |
| Sum fordringer | 851 876 | 305 546 | 354 609 | 1 630 923 | 192 632 |
| Andre finansielle instrumenter | 1 500 000 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 1 500 000 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 004 021 | 3 256 686 | 3 753 322 | 315 236 | 5 309 435 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 004 021 | 3 256 686 | 3 753 322 | 315 236 | 5 309 435 |
| Sum omløpsmidler | 4 355 897 | 3 562 232 | 4 107 931 | 1 946 159 | 5 502 067 |
| Sum eiendeler | 21 295 828 | 18 636 056 | 19 996 572 | 11 940 973 | 15 911 881 |
| Aksjekapital | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 1 495 000 | 1 495 000 |
| Overkurs | 7 205 000 | 7 205 000 | 7 205 000 | 7 205 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 190 210 | 190 210 | 190 210 | 190 210 | 190 210 |
| Sum innskutt egenkapital | 13 395 210 | 13 395 210 | 13 395 210 | 8 890 210 | 8 890 210 |
| Udekket tap | 7 632 506 | 11 062 432 | 11 823 727 | 12 535 966 | 853 354 |
| Sum opptjent egenkapital | −7 632 506 | −11 062 432 | −11 823 727 | −12 535 966 | −853 354 |
| Sum egenkapital | 5 762 704 | 2 332 778 | 1 571 483 | −3 645 756 | 8 036 856 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 522 001 | 15 529 269 | 18 044 088 | 11 524 840 | 7 216 511 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 14 522 001 | - | 18 044 088 | 11 524 840 | 7 216 511 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 522 001 | 15 529 269 | 18 044 088 | 11 524 840 | 7 216 511 |
| Leverandørgjeld | 63 836 | 18 058 | 322 735 | 4 028 689 | 349 412 |
| Skyldig offentlige avgifter | 516 103 | 283 223 | 21 568 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 431 184 | 472 728 | 36 698 | 33 200 | 309 102 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 011 124 | 774 009 | 381 001 | 4 061 889 | 658 514 |
| Sum gjeld | 15 533 125 | 16 303 278 | 18 425 089 | 15 586 728 | 7 875 025 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 295 828 | 18 636 056 | 19 996 572 | 11 940 973 | 15 911 881 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,31▼ | 4,60 | 10,78 | 0,48 | 8,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,70▼ | 6,99 | 11,72 | −4,28 | 0,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,0 %▲ | 14,1 % | −5,3 % | −77,6 % | −2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 69,8 %▲ | 50,5 % | −71,4 % | −1 007,6 % | −41,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 43,1 %▲ | 14,2 % | −168,8 % | −1 089,7 % | −83,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,1 %▲ | 12,5 % | 7,9 % | −30,5 % | 50,5 % |
Driftsmargin mot ett navngitte selskaper
GALLOS ARENA AS69,8 %
8,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %20406080
NORWEGIAN WASTE TO ENERGY AS25,4 % 56,4 mill.19 ansatte 2025
GALLOS ARENA AS69,8 % 8,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %20406080
De ett andre er de største selskapene i næringskode 38.330.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Torbjørn Erga | 1956 |
| Styrets leder | Magne Orstad | 1952 |
| Styremedlem | Torbjørn Erga | 1956 |
| Styremedlem | Arvid Kvassheim | 1967 |
| Revisor | ORSTAD REVISJON AS913 957 407 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMITJENESTER JÆREN AS937 628 676 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Busolar AS66,7 %Kleppe · 200 ordinære aksjer
- Klepp Stasjon · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Busolar AS
- Midtgårdveien 16 AS100,0 %
- Bukjor AS100,0 %
- GALLOS ARENA AS66,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.