- Org.nr.
- 913 314 298
- Telefon
- 909 51 438
- Adresse
- Grøavegen 94, 6612 Grøa
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−12 826ikke oppgitt
Årsresultat1 031 396ikke oppgitt
Egenkapital2 750 21699,8 % av eiendelene
GAMI AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 314 298
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 18.02.2014
- Registrert
- 04.03.2014
- Adresse
- Grøavegen 94, 6612 Grøa
- Telefon
- 909 51 438
- Kommune
- Sunndal
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Sunndal (39)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Konsulenttjenester, selv, eller ved deltakelse i, eller i samarbeid med andre selskaper, å investere i aksjer, eiendom eller dertil hørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | 12 552 | 7 950 | 6 228 | 6 894 |
| Sum driftskostnader | 12 826 | 12 552 | 7 950 | 6 228 | 6 894 |
| Driftsresultat | −12 826 | −12 552 | −7 950 | −6 228 | −6 894 |
| Annen renteinntekt | - | - | 7 176 | 1 064 | 193 |
| Annen finansinntekt | - | - | 734 389 | 366 167 | 734 297 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 37 217 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 92 518 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 051 612 | 971 258 | 834 083 | 367 231 | 771 707 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 3 373 | 31 748 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 225 | 2 559 | 6 249 |
| Sum finanskostnader | 2 561 | 2 524 | 4 598 | 34 307 | 6 249 |
| Netto finans | 1 049 051 | 968 734 | 829 485 | 332 925 | 765 458 |
| Resultat før skatt | 1 036 225 | 956 182 | 821 534 | 326 697 | 758 564 |
| Skattekostnad på resultat | - | 5 827 | 3 887 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 817 647 | 326 697 | 758 564 |
| Årsresultat | 1 031 396 | 950 355 | 817 647 | 326 697 | 758 564 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 817 647 | 326 697 | 758 564 |
| Totalresultat | - | - | 817 647 | 326 697 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 458 564 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 517 647 | 26 697 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 817 647 | 326 697 | 758 564 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 1 | 1 | 1 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 1 | 1 | 1 |
| Sum anleggsmidler | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 966 924 | 464 092 | 513 123 |
| Sum investeringer | - | - | 966 924 | 464 092 | 513 123 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 410 116 | 391 413 | 315 684 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 410 116 | 391 413 | 315 684 |
| Sum omløpsmidler | 2 755 044 | 2 040 986 | 1 377 040 | 855 505 | 828 808 |
| Sum eiendeler | 2 755 045 | 2 040 987 | 1 377 041 | 855 506 | 828 809 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 1 338 466 | 820 818 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 750 216 | 2 018 820 | 1 368 466 | 850 818 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 794 121 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | - | 794 121 |
| Sum egenkapital | 2 750 216 | 2 018 820 | 1 368 466 | 850 818 | 824 121 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 3 887 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 4 688 | 4 688 | 4 688 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 829 | 22 167 | 8 575 | 4 688 | 4 688 |
| Sum gjeld | 4 829 | 22 167 | 8 575 | 4 688 | 4 688 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 1 377 041 | 855 506 | 828 809 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 570,52▲ | 92,07 | 160,59 | 182,49 | 176,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 43,3 %▼ | 56,1 % | 74,0 % | 42,9 % | 92,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▲ | 98,9 % | 99,4 % | 99,5 % | 99,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gunnar Gravem | 1955 |
| Styrets leder | Gunnar Gravem | 1955 |
| Styremedlem | Geir Stokke Gravem | 1982 |
| Styremedlem | Jan Ivar Larsen | 1985 |
| Styremedlem | Hannah Gravem Kjørnes | 2002 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GEIR STOKKE GRAVEM50,0 %f. 1982 · Sunndalsøra · 1 500 ordinære aksjer
- MARIO HOLDING AS33,3 %Sandefjord · 1 000 ordinære aksjer
- Hannah Gravem Kjørnes16,7 %f. 2002 · Trondheim · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Storvik-Holding AS12,2 %916 324 391 · 513 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.