- Org.nr.
- 929 511 980
- Adresse
- Dråpen 16, 3036 Drammen
- Hovedeier
- MATH HOLDING AS, 70 %
Driftsresultat−59 208ikke oppgitt
Årsresultat−59 208ikke oppgitt
Egenkapital1 122 51082,9 % av eiendelene
Gamleveien 4 AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 511 980
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.06.2022
- Registrert
- 19.07.2022
- Adresse
- Dråpen 16, 3036 Drammen
- Kommune
- Drammen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i eiendom, aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 59 208 | - | - | 12 908 |
| Sum driftskostnader | 59 208 | 46 948 | 52 728 | 12 908 |
| Driftsresultat | −59 208 | −46 948 | −52 728 | −12 908 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 129 | 0 | 0 |
| Netto finans | 0 | −129 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −59 208 | −47 076 | −52 728 | −12 908 |
| Årsresultat | −59 208 | −47 076 | −52 728 | −12 908 |
| Udekket tap | −59 208 | - | - | −12 908 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −12 908 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 1 310 755 | - | - | 116 820 |
| Sum varer | - | - | - | 116 820 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 43 946 | - | - | 1 291 372 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 43 946 | - | - | 1 291 372 |
| Sum omløpsmidler | 1 354 701 | 1 324 840 | 1 319 253 | 1 408 192 |
| Sum eiendeler | 1 354 701 | 1 324 840 | 1 319 253 | 1 408 192 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 |
| Overkurs | 1 194 430 | - | - | 1 194 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 294 430 | 1 294 430 | 1 294 430 | 1 294 430 |
| Udekket tap | 171 920 | - | - | 12 908 |
| Sum opptjent egenkapital | −171 920 | −112 712 | −65 636 | −12 908 |
| Sum egenkapital | 1 122 510 | 1 181 718 | 1 228 795 | 1 281 522 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 635 | - | - | 126 670 |
| Kortsiktig konserngjeld | 228 556 | - | - | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 232 191 | 143 122 | 90 459 | 126 670 |
| Sum gjeld | 232 191 | 143 122 | 90 459 | 126 670 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 354 701 | - | - | 1 408 192 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,83▼ | 9,26 | 14,58 | 11,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,21▲ | 0,12 | 0,07 | 0,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,4 %▼ | −3,6 % | −3,9 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,9 %▼ | 89,2 % | 93,1 % | 91,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Terje Ottesen | 1973 |
| Styrets leder | Terje Ottesen | 1973 |
| Styremedlem | Terje Lauritzen | 1967 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MATH HOLDING AS70,0 %Drammen · 700 B-aksjer
- TESA HOLDING AS15,0 %Sætre · 150 B-aksjer
- AS OBAS15,0 %Drammen · 150 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MATH HOLDING AS
- Helgerud Barnegård AS100,0 %
- Næringsbygg Invest AS67,5 %
- Gamleveien 4 AS70,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.