- Org.nr.
- 989 189 689
- Telefon
- 57 85 15 66
- Adresse
- Måløy Stormarked, 6718 Deknepollen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−23 673ikke oppgitt
Årsresultat917 160ikke oppgitt
Egenkapital29 706 99899,2 % av eiendelene
Gangsø Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 189 689
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 21.12.2005
- Registrert
- 21.01.2006
- Adresse
- Måløy Stormarked, 6718 Deknepollen
- Telefon
- 57 85 15 66
- Kommune
- Kinn
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Kinn (193)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i aksjer og andre verdipapirer som hovedaktivitet, herunder deltagelse i selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 23 673 | - | - | 22 260 | 11 089 |
| Sum driftskostnader | 23 673 | 42 138 | 10 575 | 22 260 | 11 089 |
| Driftsresultat | −23 673 | −42 138 | −10 575 | −22 260 | −11 089 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | - | - | 1 275 000 | - |
| Annen renteinntekt | 1 188 299 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 188 299 | 59 886 239 | 335 575 | 1 275 000 | 1 203 000 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 250 000 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 325 000 | 250 000 | 191 782 |
| Netto finans | 1 188 299 | 59 886 239 | 10 575 | 1 025 000 | 1 011 218 |
| Resultat før skatt | 1 164 626 | 59 844 101 | 0 | 1 002 741 | 1 000 129 |
| Skattekostnad | 247 466 | - | - | 575 | 28 |
| Årsresultat | 917 160 | 59 844 101 | 603 | 1 002 166 | 1 000 101 |
| Ordinært utbytte | 0 | - | - | 1 000 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 920 826 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | −3 666 | - | - | 2 166 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 002 166 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 4 646 120 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 29 859 655 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 29 859 655 | - | - | 4 646 120 | - |
| Sum anleggsmidler | 29 859 655 | 29 707 476 | 4 646 120 | 4 646 120 | 4 646 120 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 5 343 950 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 5 343 950 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 94 809 | - | - | 1 542 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 94 809 | - | - | 1 542 | - |
| Sum omløpsmidler | 94 809 | 3 188 | 5 443 249 | 5 345 492 | 3 746 663 |
| Sum eiendeler | 29 954 464 | 29 710 664 | 10 089 369 | 9 991 612 | 8 392 783 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 200 000 | - |
| Overkurs | 85 383 | - | - | 85 383 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 185 383 | 185 383 | 285 383 | 285 383 | 285 383 |
| Annen egenkapital | 29 521 615 | - | - | 1 388 775 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 29 521 615 | 29 525 281 | 1 389 378 | 1 388 775 | 1 386 609 |
| Sum egenkapital | 29 706 998 | 29 710 664 | 1 674 761 | 1 674 158 | 1 671 993 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 247 466 | - | - | 603 | - |
| Utbytte | - | - | - | 1 000 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 6 903 624 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 413 227 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 247 466 | 0 | 8 414 607 | 8 317 454 | 6 720 790 |
| Sum gjeld | 247 466 | 0 | 8 414 607 | 8 317 454 | 6 720 790 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 954 464 | - | - | 9 991 612 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,38 | - | 0,65 | 0,64 | 0,56 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▲ | 0,00 | 5,02 | 4,97 | 4,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,9 %▼ | 300,7 % | 3,2 % | 13,6 % | 14,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 %▼ | 100,0 % | 16,6 % | 16,8 % | 19,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per-Gunnar Frantzen | 1955 |
| Styrets leder | Per-Gunnar Frantzen | 1955 |
| Varamedlem | Andreas Frantzen | 1983 |
| Revisor | ROMSDAL REVISJON AS912 540 715 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Per-Gunnar Frantzen100,0 %f. 1955 · Måløy · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.