- Org.nr.
- 982 375 800
- Telefon
- 51 61 20 80
- Adresse
- Opstadveien 9, 4331 Ålgård
- Hovedeier
- KVINT INVEST AS, 100 %
Driftsresultat441 4461,0 % margin
EBITDA730 552før av- og nedskrivninger
Årsresultat334 0080,8 % margin
Egenkapital14 272 73165,6 % av eiendelene
GAPO AS er et aksjeselskap innen produksjon av dører og vinduer i tre, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 375 800
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 01.08.2000
- Registrert
- 01.02.2001
- Adresse
- Opstadveien 9, 4331 Ålgård
- Telefon
- 51 61 20 80
- Kommune
- Gjesdal
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- 20
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GAPO AS972 000 671 · GJESDAL20 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon, innkjøp og salg av leddporter med tilhørende produkter. Selskapet kan delta i annen beslektet virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 43 640 929 | 39 523 389 | 38 058 948 | 41 791 025 | 39 575 896 |
| Annen driftsinntekt | 585 931 | 47 405 | 32 800 | 52 280 | - |
| Sum driftsinntekter | 44 226 860 | 39 570 794 | 38 091 748 | 41 843 305 | 39 575 896 |
| Varekostnad | 21 259 516 | 18 504 776 | 18 727 864 | 21 841 887 | 19 845 509 |
| Lønnskostnad | 14 333 617 | 12 631 236 | 11 335 747 | 10 406 578 | 9 892 840 |
| Ordinær avskrivning | - | - | 527 979 | 688 351 | 802 261 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 289 106 | 371 290 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 7 903 175 | 6 639 667 | 6 529 920 | 7 088 738 | 6 198 245 |
| Sum driftskostnader | 43 785 414 | 38 146 968 | 37 121 510 | 40 025 553 | 36 738 854 |
| Driftsresultat | 441 446 | 1 423 826 | 970 238 | 1 817 752 | 2 837 042 |
| Finansinntekter | - | - | - | 226 | 77 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 39 731 | 108 455 | 52 067 | - | 9 258 |
| Sum finansinntekter | 39 731 | 108 455 | 52 067 | 226 | 149 656 |
| Finanskostnader | - | - | 168 438 | 46 648 | 779 |
| Annen finanskostnad | 52 961 | 49 685 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 52 961 | 49 685 | 168 438 | 46 648 | 779 |
| Netto finans | −13 230 | 58 771 | −116 371 | −46 422 | 148 877 |
| Resultat før skatt | - | - | 853 867 | 1 771 330 | 2 985 919 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 659 092 |
| Resultat før skattekostnad | 428 216 | 1 482 597 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 94 208 | 324 557 | 187 851 | 389 970 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 666 016 | 1 381 360 | 2 326 827 |
| Årsresultat | 334 008 | 1 158 040 | 666 016 | 1 381 360 | 2 326 827 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 334 008 | 1 158 040 | 666 016 | 1 381 360 | 2 326 827 |
| Totalresultat | 334 008 | 1 158 040 | 666 016 | 1 381 360 | 2 326 827 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 5 077 567 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 14 064 | 1 996 349 | - |
| Overført fra/til annen egenkapital | - | - | 651 952 | −614 989 | −2 750 740 |
| Avsatt til annen egenkapital | 334 008 | 1 158 040 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 334 008 | 1 158 040 | 666 016 | 1 381 360 | 2 326 827 |
| Utsatt skattefordel | 134 890 | 114 192 | 84 235 | 118 124 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 134 890 | 114 192 | 84 235 | 118 124 | 52 821 |
| Påkost leide lokaler | - | - | 164 118 | 287 966 | 420 296 |
| Maskiner, inventar og utstyr | - | - | 678 367 | 1 128 393 | 1 504 561 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 101 408 | 167 841 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 270 456 | 493 129 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 371 864 | 660 970 | 842 486 | 1 416 359 | 1 924 857 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 200 | 4 200 | 4 200 | 4 200 | 4 200 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 200 | 14 200 | 14 200 | 14 200 | 14 200 |
| Sum anleggsmidler | 520 954 | 789 362 | 940 921 | 1 548 683 | 1 991 878 |
| Sum varer 8 OL7 | - | - | - | 7 899 240 | - |
| Sum varer | 9 294 415 | 9 420 783 | - | - | 5 564 356 |
| Kundefordringer | 5 629 629 | 5 300 776 | 5 392 324 | 6 441 990 | 4 360 205 |
| Andre kortsiktige fordringer | 195 808 | 211 859 | 631 447 | 586 143 | 4 539 884 |
| Sum fordringer | 5 825 437 | 5 512 635 | 6 023 771 | 7 028 133 | 8 900 089 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 113 652 | 4 291 889 | 5 136 796 | 4 626 889 | 5 962 746 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 113 652 | 4 291 889 | 5 136 796 | - | 5 962 746 |
| Sum omløpsmidler | 21 233 503 | 19 225 307 | 19 178 210 | - | 20 427 191 |
| Sum eiendeler | 21 754 457 | 20 014 669 | 20 119 131 | 21 102 945 | 22 419 069 |
| Hjemmeside | - | - | - | - | 52 821 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen egenkapital | 13 272 731 | 12 938 723 | 11 780 683 | 11 128 731 | 11 743 720 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 272 731 | 12 938 723 | 11 780 683 | 11 128 731 | 11 743 720 |
| Sum egenkapital | 14 272 731 | 13 938 723 | 12 780 683 | 12 128 731 | 12 743 720 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 35 009 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 35 009 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 35 009 |
| Leverandørgjeld | 3 060 998 | 2 019 989 | 865 373 | 1 652 514 | 1 051 100 |
| Betalbar skatt | 114 906 | 354 514 | 149 995 | 539 452 | 687 797 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 2 229 536 | 2 601 150 | 1 868 328 |
| Avsatt konsernbidrag | - | - | 18 031 | 2 000 000 | 10 |
| Skyldig offentlige avgifter | 3 049 363 | 2 522 785 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 256 460 | 1 178 658 | 4 075 512 | 2 181 098 | 933 115 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 481 727 | 6 075 946 | 7 338 448 | 8 974 214 | 9 640 340 |
| Sum gjeld | 7 481 727 | 6 075 946 | 7 338 448 | 8 974 214 | 9 675 349 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 754 458 | 20 014 669 | 20 119 131 | 21 102 945 | 22 419 069 |
| aksjer å kr 100 ) | - | - | 1 000 000 | - | 1 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,84▼ | 3,16 | 2,61 | - | 2,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,52▲ | 0,44 | 0,57 | 0,74 | 0,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,3 %▼ | 7,6 % | 5,0 % | 8,4 % | 13,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,0 %▼ | 3,6 % | 2,5 % | 4,3 % | 7,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▼ | 2,9 % | 1,7 % | 3,3 % | 5,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 65,6 %▼ | 69,6 % | 63,5 % | 57,5 % | 56,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 211 343
- Resultat per ansatt, kroner
- 22 072
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GAPO AS1,0 %
44,2 mill. 20 ansatte 2025
−30 %−20−10010
NATRE VINDUER AS−21,8 % 472,9 mill.267 ansatte 2025
GAPO AS1,0 % 44,2 mill.20 ansatte 2025
GILJE TRE AS1,4 % 543,6 mill.199 ansatte 2025
Nordan AS2,8 % 2 143,3 mill.689 ansatte 2025
−30 %−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 16.250.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Bjerk | 1981 |
| Styrets leder | Frank Skjæveland | 1972 |
| Styremedlem | Roger Årdal | 1968 |
| Styremedlem | Eilef Magnar Bjerk | 1957 |
| Styremedlem | Rune Bjerk | 1981 |
| Revisor | FENDER AS935 413 389 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KVINT INVEST AS100,0 %Sandnes · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KVINT INVEST AS
- EGE DØRER AS95,0 %
- GAPO AS100,0 %
- KVINT FASADE AS66,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- KVINT FASADE AS66,7 %920 695 787 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.