- Org.nr.
- 991 828 133
- Telefon
- 481 04 132
- Adresse
- Svartøyveien 15B, 7290 Støren
GAULA ADVENTURE AS er et aksjeselskap innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 828 133
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 30.07.2007
- Registrert
- 19.11.2007
- Adresse
- Svartøyveien 15B, 7290 Støren
- Telefon
- 481 04 132
- Kommune
- Midtre Gauldal
- Næring
- 90.390 Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhetAndre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Midtre Gauldal (12)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GAULA ADVENTURE AS991 973 966 · MIDTRE GAULDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fremstilling/salg av opplevelser, aktiviteter, friluftsbasert næringsvirksomhet og arrangering og bistand i forhold til kulturelle arrangementer og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretakender. Selskapet skal også søke om bevilgning til å drive vaktvirksomhet, for utleie av ordensvakter til konserter og arrangement.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 144 225 | - | - | 163 500 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 3 500 | - |
| Sum driftsinntekter | 144 225 | 101 613 | 131 015 | 167 000 | 117 715 |
| Varekostnad | 30 045 | - | - | 36 420 | 18 600 |
| Lønnskostnad Il, | 0 | - | - | 71 890 | - |
| Annen driftskostnad | 21 761 | - | - | 28 750 | 12 411 |
| Sum driftskostnader | 51 806 | 82 053 | 59 660 | 137 059 | 97 371 |
| Driftsresultat | 92 419 | 19 560 | 71 355 | 29 941 | 20 344 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 8 | - |
| Annen renteinntekt | 189 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 189 | 0 | 0 | 8 | 15 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | 4 986 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 210 | 5 541 | 4 986 | −753 |
| Netto finans | 189 | −210 | −5 541 | −4 978 | 768 |
| Resultat før skatt | 92 608 | 19 350 | 65 814 | 24 962 | 21 113 |
| Skattekostnad | 20 332 | - | - | 5 490 | 4 645 |
| Årsresultat | 72 276 | 15 047 | 51 333 | 19 473 | 16 468 |
| Udekket tap | 0 | - | - | 19 472 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 19 472 | - |
| Annen egenkapital | 72 276 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 2 575 | - | - | 2 575 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 230 919 | - | - | 112 964 | - |
| Sum fordringer | 233 494 | - | - | 115 539 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 380 | - | - | 6 346 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 380 | - | - | 6 346 | - |
| Sum omløpsmidler | 246 873 | 128 023 | 146 632 | 121 885 | 102 760 |
| Sum eiendeler | 246 873 | 128 023 | 146 632 | 121 885 | 102 760 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 58 160 | - |
| Annen egenkapital | 80 496 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 80 496 | 8 220 | −6 827 | −58 160 | −77 632 |
| Sum egenkapital | 180 496 | 108 220 | 93 173 | 41 840 | 22 368 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 46 045 | - | - | 37 765 | - |
| Betalbar skatt | 20 332 | - | - | 5 490 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 36 790 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 66 377 | 19 803 | 53 459 | 80 045 | 80 393 |
| Sum gjeld | 66 377 | 19 803 | 53 459 | 80 045 | 80 393 |
| Sum egenkapital og gjeld | 246 873 | - | - | 121 885 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,72▼ | 6,46 | 2,74 | 1,52 | 1,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,37▲ | 0,18 | 0,57 | 1,91 | 3,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 49,4 %▲ | 14,2 % | 53,1 % | 26,7 % | 19,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 64,1 %▲ | 19,2 % | 54,5 % | 17,9 % | 17,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 50,1 %▲ | 14,8 % | 39,2 % | 11,7 % | 14,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 73,1 %▼ | 84,5 % | 63,5 % | 34,3 % | 21,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 90.390.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Kristian Aasen | 1986 |
| Styrets leder | Per Kristian Aasen | 1986 |
| Styremedlem | Hans Enlid | 1954 |
| Styremedlem | Roar Wehn | 1970 |
| Styremedlem | Rune Flatmo | 1964 |
| Styremedlem | Dag Eirik Bjørnli | 1957 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER KRISTIAN AASEN35,0 %f. 1986 · Støren · 35 ordinære aksjer
- HANS ENLID35,0 %f. 1954 · Støren · 35 ordinære aksjer
- ROAR WEHN10,0 %f. 1970 · Melhus · 10 ordinære aksjer
- DAG EIRIK BJØRNLI10,0 %f. 1957 · Støren · 10 ordinære aksjer
- RUNE FLATMO10,0 %f. 1964 · Støren · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.