- Org.nr.
- 918 004 726
- Telefon
- 47 93 57 00
- Adresse
- Hofstadvegen 42, 7224 Melhus
- Hovedeier
- Gauldal Holding AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat2 835 6555,9 % margin
Årsresultat2 213 3794,6 % margin
Egenkapital19 064 67560,4 % av eiendelene
Ansatte30i Aa‑registeret
GAULDAL BYGG AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 004 726
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 26.10.2016
- Registrert
- 04.11.2016
- Adresse
- Hofstadvegen 42, 7224 Melhus
- Telefon
- 47 93 57 00
- Kommune
- Melhus
- Aksjekapital
- 200 000
- Hjemmeside
- www.gauldalbygg.no
Underenheter
2
- GAULDAL BYGG AS AVD MELHUS893 928 952 · MELHUS25 ansatte
- GAULDAL BYGG AS AVD SINGSÅS917 998 809 · MIDTRE GAULDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygging av hus, entreprenørvirksomhet og eiendomsutvikling.
Tidligere navn
- FLÅ ENTREPRENØR AS04.11.2016 til 22.12.2016
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 48 270 283 | - | - | - | 40 598 691 |
| Annen driftsinntekt | 56 845 | - | - | - | 372 435 |
| Sum driftsinntekter | 48 327 128 | 45 086 450 | 41 153 392 | - | 40 971 126 |
| Varekostnad | 24 356 998 | - | - | - | 21 844 280 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 12 240 529 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 354 191 |
| Lønnskostnad Il, | 16 032 379 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 686 050 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 416 045 | - | - | - | 2 985 279 |
| Sum driftskostnader | 45 491 473 | 41 919 763 | 41 417 795 | - | 37 424 279 |
| Driftsresultat | 2 835 655 | 3 166 687 | −264 402 | - | 3 546 847 |
| Annen renteinntekt | 94 381 | - | - | - | 25 111 |
| Sum finansinntekter | 94 381 | 197 552 | 96 018 | - | 25 111 |
| Annen rentekostnad | 76 037 | - | - | - | 44 634 |
| Sum finanskostnader | 76 037 | 77 405 | 73 184 | - | 44 634 |
| Netto finans | 18 344 | 120 147 | 22 834 | - | −19 523 |
| Resultat før skatt | - | 3 286 834 | −241 568 | - | 3 527 324 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 785 409 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 741 915 |
| Resultat før skattekostnad | 2 853 999 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 640 620 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 213 379 | 2 554 427 | −189 627 | - | 2 741 915 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 2 741 915 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 2 741 915 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 2 741 915 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 602 304 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 611 075 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 561 597 | - | - | - | 639 291 |
| Driftsløsøre, maskiner, verktøy, inventar | - | - | - | - | 1 292 858 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 561 003 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 122 600 | - | - | - | 1 932 149 |
| Andre langsiktige fordringer | 437 750 | - | - | - | 289 931 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 437 750 | - | - | - | 289 931 |
| Sum anleggsmidler | 2 560 350 | 2 974 800 | 3 714 668 | - | 2 222 080 |
| Varebeholdning/anlegg under utførelse | - | - | - | - | 1 882 451 |
| Sum varer | - | - | - | - | 1 882 451 |
| Varer | 2 073 014 | - | - | - | - |
| Kundefordringer, opptjent inntekt | 3 374 744 | - | - | - | 6 650 619 |
| Andre kortsiktige fordringer | 147 206 | - | - | - | 152 599 |
| Konsernfordringer | 17 297 973 | - | - | - | 8 572 860 |
| Sum fordringer | 20 819 923 | - | - | - | 15 376 077 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 7 888 944 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 088 354 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 088 354 | - | - | - | 7 888 944 |
| Sum omløpsmidler | 28 981 290 | 25 805 309 | 20 897 610 | - | 25 147 472 |
| Sum eiendeler | 31 541 640 | 28 780 109 | 24 612 278 | - | 27 369 552 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - | 200 000 |
| Annen egenkapital | 18 864 675 | - | - | - | 13 625 199 |
| Sum opptjent egenkapital | 18 864 675 | 18 253 600 | 15 699 173 | - | 13 625 199 |
| Sum egenkapital | 19 064 675 | 18 453 600 | 15 899 173 | - | 13 825 199 |
| Utsatt skatt | 1 237 471 | - | - | - | 327 953 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 237 471 | - | - | - | 327 953 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 775 188 | - | - | - | 1 302 269 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 775 188 | - | - | - | 1 302 269 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 963 599 | 1 672 138 | - | 1 630 222 |
| Leverandørgjeld | 3 175 856 | - | - | - | 4 101 439 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | - | 543 605 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 748 437 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 923 329 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 054 236 | - | - | - | 3 550 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 310 888 | - | - | - | 1 970 651 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 464 310 | 8 362 914 | 7 040 970 | - | 11 914 132 |
| Sum gjeld | 12 476 968 | 10 326 513 | 8 713 108 | - | 13 544 353 |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 541 644 | - | - | - | 27 369 553 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,77▼ | 3,09 | 2,97 | - | 2,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,65▲ | 0,56 | 0,55 | - | 0,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,7 %▼ | 12,6 % | −0,7 % | - | 13,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,9 %▼ | 7,0 % | −0,6 % | - | 8,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▼ | 5,7 % | −0,5 % | - | 6,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 60,4 %▼ | 64,1 % | 64,6 % | - | 50,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 610 904
- Resultat per ansatt, kroner
- 94 522
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GAULDAL BYGG AS5,9 %
48,3 mill. 30 ansatte 2025
0 %246
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
GAULDAL BYGG AS5,9 % 48,3 mill.30 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jostein Flå | 1963 |
| Styrets leder | Jostein Flå | 1963 |
| Styremedlem | Arnstein Kalvå Flå | 1986 |
| Styremedlem | Geir Ivar Rønning | 1958 |
| Revisor | ORKLA REVISJON AS925 180 386 | - |
| Regnskapsfører | MELHUS REGNSKAP AS981 124 715 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gauldal Holding AS100,0 %Melhus · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Joflaa Holding AS
- Gauldal Holding AS51,0 %
- Gauldal Utbygging AS100,0 %
- Profil-Fasade AS100,0 %
- GAULDAL BYGG AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.