- Org.nr.
- 928 176 673
- Adresse
- c/o KGH Accountancy & Vat Services, Isebakkeveien 25, 1788 Halden
Driftsresultat−44 028ikke oppgitt
Årsresultat−44 028ikke oppgitt
Egenkapital−123 490−2,1 % av eiendelene
Gausta Fjellhytter AS er et aksjeselskap innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 176 673
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 01.11.2021
- Registrert
- 20.11.2021
- Adresse
- c/o KGH Accountancy & Vat Services, Isebakkeveien 25, 1788 Halden
- Kommune
- Halden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte eiendom, samt det som står i naturlig forbindelse med dette.
Tidligere navn
- NFH 211116 AS20.11.2021 til 07.01.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 44 028 | - | - | 9 046 |
| Sum driftskostnader | 44 028 | 35 334 | 53 254 | 9 046 |
| Driftsresultat | −44 028 | −35 334 | −53 254 | −9 046 |
| Resultat før skatt | −44 028 | −35 464 | −53 254 | −9 046 |
| Årsresultat | −44 028 | −35 464 | −53 254 | −9 046 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −44 028 | - | - | - |
| Totalresultat | −44 028 | - | - | - |
| Udekket tap | −44 028 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −44 028 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | - | 130 | - | - |
| Netto finans | 0 | −130 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 5 911 674 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 911 674 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 5 911 674 | 5 911 674 | 5 911 674 | 5 775 393 |
| Sum eiendeler | 5 911 674 | 5 911 674 | 5 911 674 | 5 775 393 |
| Sum omløpsmidler | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −11 698 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 18 302 | 18 302 | 18 302 | 18 302 |
| Udekket tap | 141 792 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −141 792 | −97 764 | −62 300 | −9 046 |
| Sum egenkapital | −123 490 | −79 462 | −43 998 | 9 256 |
| Leverandørgjeld | −100 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 6 031 064 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 035 164 | 5 991 136 | 5 955 672 | 5 766 137 |
| Sum gjeld | 6 035 164 | 5 991 136 | 5 955 672 | 5 766 137 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 911 674 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −48,87▲ | −75,40 | −135,36 | 622,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,7 %▼ | −0,6 % | −0,9 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −2,1 %▼ | −1,3 % | −0,7 % | 0,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Christof Molund | 1976 |
| Regnskapsfører | MAERSK ACCOUNTANCY & VAT SERVICES NORWAY AS979 295 278 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Molund Holding AB100,0 %42676 Västra Frölunda · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.