- Org.nr.
- 989 398 113
- Adresse
- Slomarka 57, 2100 Skarnes
- Hovedeier
- GR-Gruppen AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat3 563 6465,7 % margin
EBITDA4 985 972før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 591 4564,2 % margin
Egenkapital11 682 85144,2 % av eiendelene
GAUSTAD RØR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 398 113
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 23.01.2006
- Registrert
- 13.02.2006
- Adresse
- Slomarka 57, 2100 Skarnes
- Kommune
- Sør-odal
- Aksjekapital
- 750 000
- Ansatte
- 36
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GAUSTAD RØR AS989 531 492 · SØR-ODAL37 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet, utleie av arbeidskraft, kjøp og salg av fast eiendom samt investering i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 61 943 642 | 65 660 819 | 47 102 977 | - | 39 986 455 |
| Annen driftsinntekt | 134 470 | 210 471 | 189 311 | - | 70 000 |
| Sum driftsinntekter | 62 078 112 | 65 871 290 | 47 292 288 | 47 484 885 | 40 056 455 |
| Varekostnad | 27 839 299 | 30 300 822 | 22 336 778 | - | 19 171 716 |
| Lønnskostnad | 20 957 136 | 19 327 067 | 14 499 055 | - | 12 160 507 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 422 326 | 1 404 793 | 1 190 516 | - | 891 948 |
| Annen driftskostnad | 8 295 705 | 7 324 931 | 5 640 128 | - | 3 729 117 |
| Sum driftskostnader | 58 514 466 | 58 357 614 | 43 666 477 | 44 623 949 | 35 953 288 |
| Driftsresultat | 3 563 646 | 7 513 676 | 3 625 811 | 2 860 936 | 4 103 167 |
| Annen renteinntekt | 2 116 | - | 7 638 | - | 1 369 |
| Sum finansinntekter | 2 116 | - | 7 638 | 218 | 1 369 |
| Annen rentekostnad | 238 134 | 256 107 | 198 869 | - | 91 059 |
| Annen finanskostnad | - | 2 042 | 4 936 | - | 13 923 |
| Sum finanskostnader | 238 134 | 258 149 | 203 804 | 140 492 | 104 982 |
| Netto finans | −236 019 | −258 149 | −196 166 | −140 274 | −103 613 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 429 645 | 2 720 661 | 3 999 554 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 881 717 |
| Resultat før skattekostnad | 3 327 627 | 7 255 527 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 736 171 | 1 600 908 | 759 036 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 670 609 | - | 3 117 837 |
| Årsresultat | 2 591 456 | 5 654 619 | 2 670 609 | 2 098 795 | 3 117 837 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 591 456 | 5 654 619 | 2 670 609 | - | 3 117 837 |
| Totalresultat | 2 591 456 | 5 654 619 | 2 670 609 | - | 3 117 837 |
| Ordinært utbytte | - | 2 500 000 | 1 500 000 | - | 1 500 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 319 803 | 315 295 | 250 151 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 271 653 | 2 839 324 | 920 458 | - | 1 617 837 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 591 456 | 5 654 619 | 2 670 609 | - | 3 117 837 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 427 193 | 343 746 | 324 479 | - | 138 685 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 342 022 | 4 617 671 | 3 354 880 | - | 3 419 510 |
| Sum varige driftsmidler | 3 769 215 | 4 961 416 | 3 679 359 | - | 3 558 195 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | - | 20 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 27 782 | - | 84 491 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 47 782 | - | 104 491 |
| Sum anleggsmidler | 3 789 215 | 4 981 416 | 3 727 141 | 3 673 251 | 3 726 528 |
| Lager av varer og annen beholdning | 3 897 035 | 3 072 558 | 3 104 680 | - | 2 257 787 |
| Sum varer | 3 897 035 | 3 072 558 | 3 104 680 | - | 2 257 787 |
| Kundefordringer | 11 277 768 | 10 864 750 | 8 186 139 | - | 6 216 447 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 897 713 | 3 104 387 | 3 275 448 | - | 2 796 377 |
| Konsernfordringer | 500 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 14 675 482 | 13 969 137 | 11 461 586 | - | 9 012 824 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 086 047 | 6 009 265 | 4 155 202 | - | 4 590 683 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 086 047 | 6 009 265 | 4 155 202 | - | 4 590 683 |
| Sum omløpsmidler | 22 658 564 | 23 050 960 | 18 721 468 | 14 418 575 | 15 861 294 |
| Sum eiendeler | 26 447 778 | 28 032 376 | 22 448 609 | 18 091 826 | 19 587 822 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 63 841 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 63 841 |
| Aksjekapital | 750 000 | 750 000 | 750 000 | - | 750 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 750 000 | 750 000 | 750 000 | 750 000 | 750 000 |
| Annen egenkapital | 10 932 851 | 8 661 198 | 5 821 874 | - | 4 999 589 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 932 851 | 8 661 198 | 5 821 874 | 4 901 417 | 4 999 589 |
| Sum egenkapital | 11 682 851 | 9 411 198 | 6 571 874 | 5 651 417 | 5 749 589 |
| Utsatt skatt | 497 156 | 1 062 348 | 437 397 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 497 156 | 1 062 348 | 437 397 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 417 436 | 3 745 562 | 2 543 070 | - | 2 510 327 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 417 436 | 3 745 562 | 2 543 070 | - | 2 510 327 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 914 592 | 4 807 910 | 2 980 467 | 2 229 452 | 2 510 327 |
| Leverandørgjeld | 3 442 701 | 4 246 857 | 4 909 726 | - | 4 427 690 |
| Betalbar skatt | 1 211 162 | 887 028 | 379 984 | - | 781 060 |
| Skyldig offentlige avgifter | 3 440 273 | 3 668 786 | 2 948 380 | - | 2 534 742 |
| Utbytte | - | 2 500 000 | 1 500 000 | - | 1 500 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 809 935 | 724 931 | 1 734 495 | - | 861 265 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 946 264 | 1 785 666 | 1 423 683 | - | 1 223 149 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 850 335 | 13 813 268 | 12 896 268 | 10 210 957 | 11 327 906 |
| Sum gjeld | 14 764 927 | 18 621 178 | 15 876 735 | 12 440 409 | 13 838 233 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 447 778 | 28 032 376 | 22 448 609 | - | 19 587 822 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,91▲ | 1,67 | 1,45 | 1,41 | 1,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,26▼ | 1,98 | 2,42 | 2,20 | 2,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,1 %▼ | 29,8 % | 17,9 % | 15,2 % | 21,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,7 %▼ | 11,4 % | 7,7 % | 6,0 % | 10,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,2 %▼ | 8,6 % | 5,6 % | 4,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,2 %▲ | 33,6 % | 29,3 % | 31,2 % | 29,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 724 392
- Resultat per ansatt, kroner
- 98 990
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GAUSTAD RØR AS5,7 %
62,1 mill. 36 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
GAUSTAD RØR AS5,7 % 62,1 mill.36 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Gaustad | 1975 |
| Styrets leder | Rune Gaustad | 1975 |
| Styremedlem | Tommy Wold | 1969 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ODAL ØKONOMI AS981 241 150 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GR-Gruppen AS100,0 %Skarnes · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GR-Gruppen AS
- GR KLIMA AS100,0 %
- GR Byggentreprenør AS100,0 %
- GR EIENDOM ODAL AS100,0 %
- GAUSTAD RØR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kjedehuset AS0,22 %931 638 769 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.