- Org.nr.
- 926 338 072
- Adresse
- Kvitåvatnvegen 372, 3660 Rjukan
- Hovedeier
- GAUSTA SKI & RESORT AS, 75 %
Driftsresultat−2 849 765−77,2 % margin
EBITDA−2 329 465før av- og nedskrivninger
Årsresultat−3 036 440−82,3 % margin
Egenkapital−55 471−1,9 % av eiendelene
Gaustaekspressen AS er et aksjeselskap innen passasjertransport utenom rutetabell, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 338 072
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 07.12.2020
- Registrert
- 06.01.2021
- Adresse
- Kvitåvatnvegen 372, 3660 Rjukan
- Kommune
- Tinn
- Aksjekapital
- 2 200 000
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gaustaekspressen AS926 365 827 · TINN13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Persontransport og det som hører naturlig sammen med dette. Selskapet kan også engasjere seg i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 689 506 | 2 791 654 | 1 928 689 | 1 464 660 | 1 005 624 |
| Annen driftsinntekt | - | 499 638 | 1 915 050 | 573 240 | 525 008 |
| Sum driftsinntekter | 3 689 506 | 3 291 292 | 3 843 739 | 2 037 900 | 1 530 632 |
| Varekostnad | 577 018 | 308 272 | 208 160 | 175 438 | 112 480 |
| Lønnskostnad | 3 478 674 | 2 945 155 | 1 860 305 | 1 200 417 | 794 067 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 520 300 | 336 041 | 171 068 | 26 700 | - |
| Annen driftskostnad | 1 963 277 | 2 355 100 | 1 216 654 | 1 201 979 | 1 035 966 |
| Sum driftskostnader | 6 539 270 | 5 944 568 | 3 456 187 | 2 604 533 | 1 942 513 |
| Driftsresultat | −2 849 765 | −2 653 276 | 387 552 | −566 633 | −411 881 |
| Annen renteinntekt | 895 | 327 | 192 | 1 | 380 |
| Sum finansinntekter | 895 | 327 | 192 | 1 | 380 |
| Annen rentekostnad | 186 520 | 129 494 | 55 669 | 16 262 | 10 269 |
| Annen finanskostnad | 1 050 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 187 570 | 129 494 | 55 669 | 16 262 | 10 269 |
| Netto finans | −186 675 | −129 167 | −55 477 | −16 260 | −9 889 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −421 770 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −421 770 |
| Resultat før skattekostnad | −3 036 440 | −2 782 444 | 332 075 | −582 893 | - |
| Årsresultat | −3 036 440 | −2 782 444 | 332 075 | −582 893 | −421 770 |
| Totalresultat | −3 036 440 | −2 782 444 | 332 075 | −582 893 | −421 770 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 332 075 | - | - |
| Udekket tap | −3 036 440 | −2 782 444 | - | −582 893 | −421 770 |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 036 440 | −2 782 444 | 332 075 | −582 893 | −421 770 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 1 884 199 | 2 404 499 | 1 663 500 | 773 300 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 884 199 | 2 404 499 | 1 663 500 | 773 300 | 0 |
| Andre fordringer | - | 10 000 | 22 000 | 38 100 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 10 000 | 22 000 | 38 100 | 12 500 |
| Sum anleggsmidler | 1 884 199 | 2 414 499 | 1 685 500 | 811 400 | 12 500 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 124 475 | 45 784 | 520 242 | 32 242 | - |
| Sum fordringer | 180 826 | 408 777 | 540 533 | 123 903 | 69 432 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 923 593 | 345 980 | 240 280 | 171 992 | 355 339 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 923 593 | 345 980 | 240 280 | 171 992 | 355 339 |
| Sum omløpsmidler | 1 104 419 | 754 757 | 780 813 | 295 894 | 424 770 |
| Sum eiendeler | 2 988 619 | 3 169 256 | 2 466 313 | 1 107 294 | 437 270 |
| Selskapskapital | 2 000 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Overkurs | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 4 036 000 | 1 800 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 436 000 | 2 400 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Annen egenkapital | −6 491 471 | −3 455 032 | −672 588 | −1 004 663 | −421 770 |
| Sum opptjent egenkapital | −6 491 471 | −3 455 032 | −672 588 | −1 004 663 | −421 770 |
| Sum egenkapital | −55 471 | −1 055 032 | −72 588 | −404 663 | 178 230 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 210 222 | 2 663 555 | 1 385 795 | 585 714 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 677 111 | 410 000 | 400 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 210 222 | 3 340 666 | 1 795 795 | 985 714 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 375 679 | 521 899 | 222 146 | 375 717 | 150 999 |
| Skyldige offentlige avgifter | 150 952 | 98 169 | 200 258 | 48 388 | 41 148 |
| Annen kortsiktig gjeld | 307 237 | 263 554 | 320 701 | 102 138 | 66 893 |
| Sum kortsiktig gjeld | 833 868 | - | 743 106 | - | 259 040 |
| Sum gjeld | 3 044 090 | 4 224 288 | 2 538 901 | 1 511 957 | 259 040 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 988 619 | 3 169 256 | 2 466 313 | - | 437 270 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,32▲ | 0,85 | 1,05 | - | 1,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −54,88▼ | −4,00 | −34,98 | −3,74 | 1,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −92,5 %▲ | −94,2 % | 21,7 % | −73,4 % | −94,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −77,2 %▲ | −80,6 % | 10,1 % | −27,8 % | −26,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −82,3 %▲ | −84,5 % | 8,6 % | −28,6 % | −27,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,9 %▲ | −33,3 % | −2,9 % | −36,5 % | 40,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 283 808
- Resultat per ansatt, kroner
- −219 213
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gaustaekspressen AS−77,2 %
3,7 mill. 13 ansatte 2025
−100 %−75−50−25025
Gaustaekspressen AS−77,2 % 3,7 mill.13 ansatte 2025
TIDE HORISONT AS1,1 % 810,8 mill.457 ansatte 2025
Boreal Travel AS1,5 % 674,5 mill.594 ansatte 2025
MINIBUSS24-7 AS5,6 % 440,5 mill.648 ansatte 2025
−100 %−75−50−25025
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Halvor Brynjulfsrud Haukaas | 1960 |
| Styrets leder | Halvor Brynjulfsrud Haukaas | 1960 |
| Styremedlem | Andreas Smith-Erichsen | 1964 |
| Revisor | REVISORTEAM TINN OG VEST-TELEMARK AS968 407 880 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GAUSTA SKI & RESORT AS75,0 %Rjukan · 1 500 ordinære aksjer
- Gaustabanen AS25,0 %Rjukan · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GAUSTA SKI & RESORT AS
- Gaustaekspressen AS75,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.