- Org.nr.
- 928 333 418
- Adresse
- Granveien 24A, 1394 Nesbru
Driftsresultat−37 784ikke oppgitt
Årsresultat982 204ikke oppgitt
Egenkapital290 80721,6 % av eiendelene
GCM Holding AS er et aksjeselskap innen engroshandel med klær og skotøy, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 333 418
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 28.09.2021
- Registrert
- 14.12.2021
- Adresse
- Granveien 24A, 1394 Nesbru
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og andre verdipapirer og eiendom. Det skal også være anledning til å drive med konsulenttjenester, samt formidling av varer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 37 784 | - | - | 9 422 | 5 570 |
| Sum driftskostnader | 37 784 | 17 556 | 16 572 | 9 422 | 5 570 |
| Driftsresultat | −37 784 | −17 556 | −16 572 | −9 422 | −5 570 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 480 000 | 700 000 |
| Annen renteinntekt | 19 968 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 000 021 | - | - | 1 000 000 | - |
| Sum finansinntekter | 1 019 989 | 1 210 570 | 1 207 186 | 1 480 000 | 700 000 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 357 | - |
| Sum finanskostnader | - | 956 | 1 587 | 357 | - |
| Netto finans | 1 019 989 | 1 209 614 | 1 205 599 | 1 479 643 | 700 000 |
| Resultat før skatt | - | 1 192 058 | 1 189 027 | 1 470 220 | 694 430 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 221 095 | 152 775 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 249 126 | 541 655 |
| Resultat før skattekostnad | 982 204 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 982 204 | 1 185 675 | 927 148 | 1 249 126 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 1 525 000 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −275 874 | 541 655 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 982 204 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 982 204 | - | - | - | - |
| Ekstraordinært utbytte | 1 200 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −217 796 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 982 204 | - | - | 1 249 126 | 541 655 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 399 000 | - | - | 399 000 | 399 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 399 000 | - | - | 399 000 | 399 000 |
| Sum anleggsmidler | 399 000 | 399 000 | 399 000 | 399 000 | 399 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | 1 280 000 | 700 000 |
| Sum fordringer | - | - | - | 1 280 000 | 700 000 |
| Markedsbaserte aksjer | 556 065 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 556 065 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 391 868 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 391 868 | - | - | 101 876 | 24 430 |
| Sum omløpsmidler | 947 933 | 141 952 | 1 331 322 | 1 381 876 | 724 430 |
| Sum eiendeler | 1 346 933 | 540 952 | 1 730 322 | 1 780 876 | 1 123 430 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 260 807 | - | - | 265 780 | 541 655 |
| Sum opptjent egenkapital | 260 807 | 478 603 | 192 928 | 265 780 | 541 655 |
| Sum egenkapital | 290 807 | 508 603 | 222 928 | 295 780 | 571 655 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 221 095 | 152 775 |
| Leverandørgjeld | 3 111 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 947 537 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 105 478 | - | - | 1 264 000 | 399 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 056 126 | 32 349 | 1 507 394 | 1 485 095 | 551 775 |
| Sum gjeld | 1 056 126 | 32 349 | 1 507 394 | 1 485 095 | 551 775 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 346 933 | - | - | 1 780 876 | 1 123 430 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,90▼ | 4,39 | 0,88 | 0,93 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,63▲ | 0,06 | 6,76 | 5,02 | 0,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 104,1 %▼ | 105,1 % | 67,8 % | 101,3 % | 61,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,6 %▼ | 94,0 % | 12,9 % | 16,6 % | 50,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gunnar Jacob Myrdahl | 1951 |
| Regnskapsfører | NIVAL AS824 591 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GUNNAR JACOB MYRDAHL100,0 %f. 1951 · Nesbru · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MYTEX AS100,0 %985 033 684 · 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.