- Org.nr.
- 987 066 776
- Telefon
- 32 09 32 09
- Adresse
- Geilovegen 2A, 3580 Geilo
- Bransje
- Drift av hoteller
Driftsresultat1 152 77218,5 % margin
Årsresultat−553 269−8,9 % margin
Egenkapital3 069 27650,2 % av eiendelene
GEILO MOUNTAIN LODGE AS er et aksjeselskap innen drift av hoteller, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 987 066 776
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 01.07.2004
- Registrert
- 19.07.2004
- Adresse
- Geilovegen 2A, 3580 Geilo
- Telefon
- 32 09 32 09
- Kommune
- Hol
- Aksjekapital
- 1 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GEILO MOUNTAIN LODGE AS975 830 713 · HOL5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Overnatting, servering, opplevelser, turisme, møtevirksomhet og destinasjonsmarkedsføring.
Tidligere navn
- ETT GLASS SERVERING AS19.07.2004 til 22.03.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 245 390 | 5 887 395 | 5 161 275 | 5 097 477 | 3 649 730 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 124 836 | 1 317 773 |
| Sum driftsinntekter | 6 245 390 | 5 887 395 | 5 161 275 | 5 222 313 | 4 967 503 |
| Varekostnad | 1 208 667 | 942 714 | 965 915 | 940 958 | 907 468 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 1 826 055 | 1 766 116 | 1 405 691 |
| Lønnskostnad | 2 588 079 | 2 309 332 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 295 871 | 2 020 703 | 1 603 402 | 1 947 523 | 1 939 369 |
| Sum driftskostnader | 5 092 618 | 5 272 749 | 4 395 372 | 4 654 597 | 4 252 528 |
| Driftsresultat | 1 152 772 | 614 646 | 765 903 | 567 717 | 714 975 |
| Annen renteinntekt | 302 | 1 937 | 422 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 15 | - | - |
| Sum finansinntekter | 302 | 1 937 | 437 | - | 0 |
| Annen rentekostnad | 1 706 343 | 816 163 | 192 861 | 2 916 | 5 185 |
| Annen finanskostnad | - | - | 3 | 45 | - |
| Sum finanskostnader | 1 706 343 | 816 163 | 192 864 | 2 961 | 5 185 |
| Netto finans | −1 706 041 | −814 226 | −192 427 | −2 961 | −5 185 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 564 756 | 709 790 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 156 153 |
| Resultat før skattekostnad | −553 269 | −199 580 | 573 476 | - | - |
| Skattekostnad | - | - | 199 507 | 125 297 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 439 458 | 552 844 |
| Årsresultat | −553 269 | −199 580 | 373 969 | 439 459 | 552 844 |
| Udekket tap | - | - | - | 0 | 553 637 |
| Annen egenkapital | - | - | 373 970 | 439 459 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −553 269 | −199 580 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −553 269 | −199 580 | 373 970 | 439 459 | 553 637 |
| Maskiner og anlegg | 164 794 | 164 794 | 109 810 | 109 810 | 93 568 |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 477 596 | 261 666 | 146 760 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 1 275 626 | 867 314 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 440 419 | 1 032 107 | 587 406 | 371 476 | 240 328 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 736 325 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 756 325 | 20 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 460 419 | 1 052 107 | 607 406 | 1 127 801 | 260 328 |
| Varer | 446 500 | 446 500 | 337 000 | 202 500 | 57 114 |
| Sum varer | 446 500 | 446 500 | 337 000 | 202 500 | 57 114 |
| Kundefordringer | 298 480 | 673 898 | 384 659 | 238 584 | 163 585 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 3 033 424 | 1 618 712 | 839 560 |
| Andre fordringer | 2 621 611 | 3 157 968 | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 920 091 | 3 831 865 | 3 418 083 | 1 857 296 | 1 003 145 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 283 972 | 1 091 202 | 2 263 189 | 2 435 401 | 3 576 867 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 283 972 | 1 091 202 | 2 263 189 | 2 435 401 | 3 576 867 |
| Sum omløpsmidler | 4 650 562 | 5 369 568 | 6 018 272 | 4 495 197 | 4 637 126 |
| Sum eiendeler | 6 110 982 | 6 421 675 | 6 625 678 | 5 622 998 | 4 897 454 |
| Utvikling | - | - | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Selskapskapital | 1 500 000 | 1 500 000 | - | 1 500 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
| Annen egenkapital | 1 569 276 | 2 122 545 | 2 122 342 | 1 733 363 | 1 293 904 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 569 276 | 2 122 545 | 2 122 342 | 1 733 363 | 1 293 904 |
| Sum egenkapital | 3 069 276 | 3 622 545 | 3 622 342 | 3 233 363 | 2 793 904 |
| Pensjonsforpliktelser | 45 978 | 45 978 | 45 978 | 0 | - |
| Utsatt skatt | - | - | 110 731 | 73 342 | 24 198 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 45 978 | 45 978 | 156 709 | 73 342 | 24 198 |
| Konvertible lån | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 957 969 | 1 273 415 | 1 791 135 | 1 518 806 | 1 573 345 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 957 969 | 1 273 415 | 1 791 135 | 1 518 806 | 1 573 345 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 003 947 | 1 319 392 | 1 947 844 | 1 592 148 | 1 597 543 |
| Leverandørgjeld | 493 550 | 489 632 | 681 846 | 362 334 | 125 196 |
| Betalbar skatt | 0 | −95 394 | 88 775 | 95 394 | 156 153 |
| Skyldige offentlige avgifter | 126 159 | 275 503 | 71 969 | 146 558 | 138 098 |
| Annen kortsiktig gjeld | 418 050 | 809 997 | 212 902 | 193 200 | 86 560 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 037 759 | 1 479 738 | 1 055 492 | 797 486 | 506 007 |
| Sum gjeld | 3 041 706 | 2 799 131 | 3 003 336 | 2 389 634 | 2 103 550 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 110 981 | 6 421 675 | 6 625 678 | 5 622 997 | 4 897 454 |
| Aksjekapital | - | - | 1 500 000 | - | 1 500 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,48▲ | 3,63 | 5,70 | 5,64 | 9,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,99▲ | 0,77 | 0,83 | 0,74 | 0,75 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,4 %▲ | 9,5 % | 12,5 % | 10,8 % | 14,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,5 %▲ | 10,4 % | 14,8 % | 10,9 % | 14,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,9 %▼ | −3,4 % | 7,2 % | 8,4 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 50,2 %▼ | 56,4 % | 54,7 % | 57,5 % | 57,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GEILO MOUNTAIN LODGE AS18,5 %
6,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
Radisson Hotels Norway AS2,5 % 2 532,8 mill.1 504 ansatte 2025
Scandic Hotels AS8,4 % 6 734,9 mill.5 425 ansatte 2025
Strawberry Services AS17,4 % 1 514,1 mill.299 ansatte 2025
GEILO MOUNTAIN LODGE AS18,5 % 6,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jan Soløy | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN SOLØY100,0 %f. 1970 · Geilo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- DE HISTORISKE AS0,23 %977 389 674 · 279 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.