- Org.nr.
- 920 641 725
- Adresse
- Sognanvegen 95, 7710 Sparbu
Driftsresultat−4 921ikke oppgitt
Årsresultat154 489ikke oppgitt
Egenkapital455 65947,7 % av eiendelene
Geirmundstadir Holding AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 641 725
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 16.01.2018
- Registrert
- 21.03.2018
- Adresse
- Sognanvegen 95, 7710 Sparbu
- Kommune
- Steinkjer
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Steinkjer (68)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre virksomheter og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 4 921 | - | - | 9 902 | 8 962 |
| Sum driftskostnader | 4 921 | 5 122 | 4 971 | 9 902 | 8 962 |
| Driftsresultat | −4 921 | −5 122 | −4 971 | −9 902 | −8 962 |
| Annen renteinntekt | 4 214 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 155 196 | - | - | - | 87 537 |
| Sum finansinntekter | 159 410 | - | - | - | 87 537 |
| Sum finanskostnader | 0 | - | - | - | - |
| Netto finans | 159 410 | 0 | 0 | - | 87 537 |
| Resultat før skatt | - | −5 122 | −4 971 | - | 78 575 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 972 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 80 547 |
| Resultat før skattekostnad | 154 489 | - | - | −9 902 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 154 489 | −9 687 | −4 971 | −9 902 | 80 547 |
| Udekket tap | - | - | - | −9 902 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 154 489 | - | - | - | 80 547 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 80 547 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 154 489 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 154 489 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 154 489 | - | - | −9 902 | 80 547 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 4 565 | 4 565 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 790 297 | - | - | 290 297 | 290 297 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 820 297 | - | - | 320 297 | 320 297 |
| Sum anleggsmidler | 820 297 | 320 297 | 324 862 | 324 862 | 324 862 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 135 362 | - | - | 2 158 | 1 208 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 135 362 | - | - | 2 158 | 1 208 |
| Sum omløpsmidler | 135 362 | 873 | 5 995 | 2 158 | 1 208 |
| Sum eiendeler | 955 659 | 321 170 | 330 857 | 327 020 | 326 070 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 4 565 | 4 565 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 50 000 | - | - | 50 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 |
| Annen egenkapital | 411 229 | - | - | 271 398 | 281 300 |
| Sum opptjent egenkapital | 411 229 | 256 739 | 266 427 | 271 398 | 281 300 |
| Sum egenkapital | 455 659 | 301 169 | 310 857 | 315 828 | 325 730 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | - | - | 10 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 500 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 500 000 | - | - | 10 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 500 000 | 20 000 | 20 000 | 10 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 1 193 | 340 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 1 193 | 340 |
| Sum gjeld | 500 000 | 20 000 | 20 000 | 11 193 | 340 |
| Sum egenkapital og gjeld | 955 659 | - | - | 327 021 | 326 070 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | 1,81 | 3,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,10▲ | 0,07 | 0,06 | 0,04 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 24,2 %▲ | −1,6 % | −1,5 % | −3,0 % | 24,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,7 %▼ | 93,8 % | 94,0 % | 96,6 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ove Andreas Gjermstad | 1976 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OVE ANDREAS GJERMSTAD100,0 %f. 1976 · Sparbu · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Geirmundstadir AS100,0 %920 804 373 · 300 ordinære aksjer
- Spleislaget AS1,90 %933 469 972 · 1 000 ordinære aksjer
- Holdco Spirit AS0,11 %927 233 045 · 10 999 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.