- Org.nr.
- 981 420 101
- Telefon
- 92 09 06 90
- Adresse
- Nessetvegen 46, 7670 Inderøy
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−228 760−8,1 % margin
EBITDA−63 237før av- og nedskrivninger
Årsresultat−471 019−16,8 % margin
Egenkapital3 948 03845,9 % av eiendelene
GEORG SMISTAD SALG & SERVICE AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 1999.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 981 420 101
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.12.1999
- Registrert
- 06.01.2000
- Adresse
- Nessetvegen 46, 7670 Inderøy
- Telefon
- 92 09 06 90
- Postadresse
- Postboks 2061
- Kommune
- Inderøy
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Inderøy (33)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GEORG SMISTAD SALG & SERVICE AS981 433 718 · INDERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av varer og tjenester knyttet til renholdsprodukter og hva dermed står i forbindelse, samt delta i andre selskaper via kapitalinnskudd.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 800 358 | 3 417 807 | 3 190 705 | 3 664 404 | - |
| Annen driftsinntekt | 9 206 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 809 564 | 3 417 807 | 3 190 705 | 3 664 404 | 2 685 297 |
| Varekostnad | 697 019 | 1 482 597 | 697 306 | 842 108 | 526 045 |
| Lønnskostnad | 788 144 | 478 342 | 298 047 | 286 165 | 395 546 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 165 523 | 187 924 | 187 011 | 161 251 | 143 008 |
| Annen driftskostnad | 1 387 638 | 1 049 749 | 1 148 157 | 1 407 006 | 1 441 902 |
| Sum driftskostnader | 3 038 324 | 3 198 612 | 2 330 521 | 2 696 530 | 2 506 502 |
| Driftsresultat | −228 760 | 219 195 | 860 184 | 967 874 | 178 795 |
| Annen renteinntekt | 27 979 | 23 818 | 22 189 | 8 561 | - |
| Annen finansinntekt | 14 329 | 25 066 | 33 090 | 21 454 | - |
| Sum finansinntekter | 42 308 | 48 884 | 55 279 | 30 015 | 30 322 |
| Annen rentekostnad | 444 954 | 661 054 | 408 333 | 125 977 | - |
| Sum finanskostnader | 444 954 | 661 054 | 408 333 | 125 977 | 69 157 |
| Netto finans | −402 646 | −612 171 | −353 054 | −95 962 | −38 835 |
| Resultat før skatt | - | - | 507 130 | 871 911 | 139 960 |
| Resultat før skattekostnad | −631 406 | −392 975 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −160 387 | −86 005 | 111 569 | 191 794 | 31 842 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 395 561 | 680 117 | - |
| Årsresultat | −471 019 | −306 970 | 395 561 | 680 117 | 108 118 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −471 019 | −306 970 | 395 561 | 680 117 | - |
| Totalresultat | −471 019 | −306 970 | 395 561 | 680 117 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −471 019 | −306 970 | 395 561 | 680 117 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −471 019 | −306 970 | 395 561 | 680 117 | - |
| Utsatt skattefordel | 147 223 | 8 209 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 147 223 | 8 209 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 2 494 873 | 2 387 900 | 2 222 553 | 2 145 000 | - |
| Maskiner og anlegg | 607 688 | 349 481 | 546 557 | 399 684 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 44 073 | 65 776 | 25 798 | 40 272 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 146 635 | 2 803 158 | 2 794 908 | 2 584 956 | - |
| Investering i datterselskap | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 2 688 962 | 1 239 587 | 840 672 | 334 363 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 555 000 | 555 000 | 555 000 | 555 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 429 343 | 429 343 | 429 343 | 429 343 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 273 305 | 2 823 930 | 2 425 015 | 1 918 706 | - |
| Sum anleggsmidler | 7 567 162 | 5 635 296 | 5 219 923 | 4 503 662 | 3 641 328 |
| Sum varer | 154 237 | 121 822 | 427 008 | 474 687 | - |
| Kundefordringer | 451 351 | 411 791 | 347 143 | 306 767 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 209 436 | 6 478 235 | 6 821 347 | 703 618 | - |
| Sum fordringer | 660 787 | 6 890 026 | 7 168 491 | 1 010 386 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 213 176 | 100 002 | 145 660 | 31 683 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 213 176 | 100 002 | 145 660 | 31 683 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 028 200 | 7 111 850 | 7 741 159 | 1 516 756 | 1 112 474 |
| Sum eiendeler | 8 595 361 | 12 747 147 | 12 961 083 | 6 020 418 | 4 753 802 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Annen egenkapital | 3 838 038 | 4 309 057 | 4 616 027 | 4 220 466 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 838 038 | 4 309 057 | 4 616 027 | 4 220 466 | 3 540 349 |
| Sum egenkapital | 3 948 038 | 4 419 057 | 4 726 027 | 4 330 466 | 3 650 349 |
| Utsatt skatt | - | - | 77 796 | 74 539 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 77 796 | 74 539 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 060 480 | 7 370 000 | 7 490 000 | 1 110 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 060 480 | 7 370 000 | 7 490 000 | 1 110 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 060 480 | 7 370 000 | 7 567 796 | 1 184 539 | 245 232 |
| Leverandørgjeld | 293 444 | 563 084 | 167 214 | 248 962 | - |
| Betalbar skatt | - | 21 373 | 194 885 | 195 025 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 84 643 | −40 177 | −53 850 | −32 818 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 208 757 | 414 063 | 359 009 | 94 243 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 586 844 | 958 090 | 667 259 | 505 412 | 858 221 |
| Sum gjeld | 4 647 324 | 8 328 090 | 8 235 055 | 1 689 952 | 1 103 453 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 595 361 | 12 747 147 | 12 961 083 | 6 020 418 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,40▼ | 7,42 | 11,60 | 3,00 | 1,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,18▼ | 1,88 | 1,74 | 0,39 | 0,30 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,7 %▼ | 2,1 % | 9,6 % | 18,5 % | 4,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,1 %▼ | 6,4 % | 27,0 % | 26,4 % | 6,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −16,8 %▼ | −9,0 % | 12,4 % | 18,6 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,9 %▲ | 34,7 % | 36,5 % | 71,9 % | 76,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GEORG SMISTAD SALG & SERVICE AS−8,1 %
2,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
GEORG SMISTAD SALG & SERVICE AS−8,1 % 2,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Georg Smistad | 1967 |
| Styrets leder | Georg Smistad | 1967 |
| Varamedlem | Wenche Hennissen Smistad | 1965 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GEORG SMISTAD100,0 %f. 1967 · Inderøy · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Elgstien Utvikling AS100,0 %923 749 616 · 1 000 ordinære aksjer
- Hammerberget Utvikling AS100,0 %927 809 494 · 1 000 ordinære aksjer
- Holiday Eiendom AS50,0 %890 223 672 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.