- Org.nr.
- 919 722 401
- Adresse
- Kråhagen 6, 4364 Sirevåg
- Hovedeier
- GH - Holding AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat3 383 80114,9 % margin
Årsresultat2 609 00111,5 % margin
Egenkapital6 443 97355,5 % av eiendelene
Ansatte8i Aa‑registeret
GISLE RØR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 722 401
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 01.09.2017
- Registrert
- 13.10.2017
- Adresse
- Kråhagen 6, 4364 Sirevåg
- Kommune
- Hå
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 200 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GISLE RØR AS919 808 497 · HÅ8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive håndverk-, service og handel innen VVS-relaterte produkter, samt deltakelse i andre selskap med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 20 336 538 | 12 811 252 | 11 881 411 | 10 809 924 |
| Sum driftsinntekter | 22 763 569 | 20 336 538 | 12 811 252 | 11 881 411 | 10 809 924 |
| Varekostnad | - | 12 466 028 | 7 898 509 | 6 760 631 | 6 390 067 |
| Lønnskostnad | - | 3 213 577 | 1 909 582 | 1 979 367 | 1 420 187 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 303 100 | 206 885 | 193 165 | 149 690 |
| Annen driftskostnad | - | 1 447 332 | 610 260 | 922 201 | 593 420 |
| Sum driftskostnader | 19 379 769 | 17 430 038 | 10 625 235 | 9 855 363 | 8 553 364 |
| Driftsresultat | 3 383 801 | 2 906 500 | 2 186 017 | 2 026 048 | 2 256 559 |
| Anna renteinntekt | - | - | - | 107 | - |
| Annen finansinntekt | - | 19 350 | 19 350 | 19 350 | 6 250 |
| Sum finansinntekter | 4 794 | 19 350 | 19 350 | 19 457 | 6 250 |
| Rentekostnad til føretak i same konsern | - | 24 494 | 25 133 | 28 639 | 22 393 |
| Annan rentekostnad | - | 19 235 | 212 | 9 561 | 325 |
| Sum finanskostnader | 38 390 | 43 729 | 25 345 | 38 200 | 22 718 |
| Netto finans | −33 596 | −24 379 | −5 995 | −18 743 | −16 468 |
| Resultat før skatt | 3 350 204 | - | - | 2 007 306 | 2 240 091 |
| Resultat før skattekostnad | - | 2 882 122 | 2 180 022 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 646 098 | 475 477 | 438 141 | 491 486 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 569 165 | 1 748 605 |
| Årsresultat | 2 609 001 | 2 236 024 | 1 704 545 | 1 569 165 | 1 748 605 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 2 236 024 | 1 704 545 | 1 569 165 | 1 748 605 |
| Totalresultat | - | 2 236 024 | 1 704 545 | 1 569 165 | 1 748 605 |
| Ordinært utbytte | - | 1 400 000 | - | 1 500 000 | 1 000 000 |
| Avgjevne konsernbidrag | - | 22 653 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 813 371 | 1 704 545 | 69 165 | 748 605 |
| Sum overføringar og disponeringar | - | 2 236 024 | 1 704 545 | 1 569 165 | 1 748 605 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 1 812 704 | 865 092 | 938 662 | 1 128 127 |
| Sum varige driftsmiddel | - | 1 812 704 | 865 092 | 950 240 | 1 143 405 |
| Sum anleggsmiddel | 1 748 555 | 1 812 704 | 865 092 | 950 240 | 1 143 405 |
| Sum varer | - | 1 042 179 | 1 473 416 | 998 842 | 709 118 |
| Kundefordringer | - | 4 544 470 | 2 224 040 | 1 492 646 | 2 262 372 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 719 597 | 471 361 | 600 344 | 465 118 |
| Sum krav | - | 5 264 067 | 2 695 401 | 2 092 990 | 2 727 490 |
| Andre finansielle instrumenter | - | 210 000 | 210 000 | 110 000 | 110 000 |
| Sum investeringar | - | 210 000 | 210 000 | 110 000 | 110 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 1 332 715 | 2 209 079 | 2 204 554 | 594 307 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | 1 332 715 | 2 209 079 | 2 204 554 | 594 307 |
| Sum omløpsmiddel | 9 868 263 | 7 848 961 | 6 587 896 | 5 406 386 | 4 140 916 |
| Sum eiendeler | 11 616 818 | 9 661 664 | 7 452 987 | 6 356 625 | 5 284 320 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 11 578 | 15 278 |
| Aksjekapital | - | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | - | 4 541 109 | 3 727 738 | 2 023 193 | 1 954 029 |
| Sum opptent eigenkapital | 6 243 973 | 4 541 109 | 3 727 738 | 2 023 193 | 1 954 029 |
| Sum egenkapital | 6 443 973 | 4 741 109 | 3 927 738 | 2 223 193 | 2 154 029 |
| Utsett skatt | - | 17 395 | 17 327 | 14 234 | 40 643 |
| Sum avsetjingar for plikter | - | 17 395 | 17 327 | 14 234 | 40 643 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | - | 428 447 | - | - | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | - | 428 447 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 356 637 | 445 842 | 17 327 | 14 234 | 40 643 |
| Leverandørgjeld | - | 1 677 537 | 1 923 395 | 669 967 | 723 279 |
| Betalbar skatt | - | 639 641 | 472 384 | 464 550 | 463 807 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 779 634 | 295 315 | 390 584 | 149 979 |
| Utbytte | - | - | - | 1 500 000 | 1 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 665 892 | 612 356 | 887 223 | 572 584 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 712 010 | 204 472 | 206 875 | 179 999 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 816 208 | 4 474 714 | 3 507 922 | 4 119 198 | 3 089 649 |
| Sum gjeld | 5 172 845 | 4 920 556 | 3 525 249 | 4 133 432 | 3 130 292 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | 9 661 664 | 7 452 987 | 6 356 625 | 5 284 320 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,05▲ | 1,75 | 1,88 | 1,31 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,80▼ | 1,04 | 0,90 | 1,86 | 1,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,8 %▼ | 34,2 % | 31,9 % | 35,1 % | 42,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,9 %▲ | 14,3 % | 17,1 % | 17,1 % | 20,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,5 %▲ | 11,0 % | 13,3 % | 13,2 % | 16,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 55,5 %▲ | 49,1 % | 52,7 % | 35,0 % | 40,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 845 446
- Resultat per ansatt, kroner
- 422 975
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GISLE RØR AS14,9 %
22,8 mill. 8 ansatte 2025
−10 %01020
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
GISLE RØR AS14,9 % 22,8 mill.8 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gisle Håland | 1988 |
| Styrets leder | Gisle Håland | 1988 |
| Revisor | ORSTAD REVISJON AS913 957 407 | - |
| Regnskapsfører | DATAPLAN ALPHA AS896 861 042 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GH - Holding AS100,0 %Sirevåg · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GH - Holding AS
- GISLE RØR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MASKINENTREPRENØR1 AS0,39 %926 868 330 · 4 ordinære aksjer
- Rørkjøp AS0,21 %880 911 392 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.