- Org.nr.
- 870 963 882
- Telefon
- 62 96 01 80
- Adresse
- Hærnesvegen 299, 2116 Sander
Glåmdal Interkommunale Renovasjonsselskap IKS er et interkommunalt selskap innen innsamling av ikke-farlig avfall, stiftet 1994.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 870 963 882
- Organisasjonsform
- Interkommunalt selskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.09.1994
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Hærnesvegen 299, 2116 Sander
- Telefon
- 62 96 01 80
- Kommune
- Sør-odal
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.gir.hm.no
Underenheter
1
- Glåmdal Interkommunale Renovasjonsselskap IKS976 107 799 · SØR-ODAL60 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapet er etablert til felles løsning av deltakerkommunenes lovpålagte oppgaver med avfallshåndtering og har som formål å bidra til en lavest mulig avfallsproduksjon og en forsvarlig avfallsbehandling, jfr. kommunenes felles Avfallsplan. Selskapet skal gjennom aktivt informasjonsarbeid og ved å legge til rette for kildesortering, gjenbruk og gjenvinning, bidra til å fremme bevisste økologiske holdninger og skape ansvar hos privatpersoner, husholdninger, næringsliv og offentlige etater for egen ressursbruk. Selskapet skal være rådgivende for kommunene i avfallsspørsmål og være kommunenes koordinerende instans for den praktiske avfallshåndteringen. Selskapet skal arbeide for å fremme lokal sysselsetting. Selskapet kan også utføre andre oppgaver innenfor fagområdet renovasjon, avfallshåndtering eller beslektede områder. Selskapet skal ha det overordnede driftsansvaret for avfallshåndteringen i kommunene, og er ansvarlig for alle operative funksjoner. Dette innebærer ansvar for ordninger som sikrer effektiv kildesortering, innsamling, transport, gjenvinning og gjenbruk og forsvarlig håndtering av alle avfallsfraksjoner. Kommunene har plikt til å levere alt avfall fra kommunenes virksomheter til selskapets innsamlings- og behandlingssystem, og skal ikke videreføre eller opprette mottaksanlegg for avfall uten etter avtale med selskapet. Selskapet skal videre ha ansvaret for den praktiske oppfølgingen overfor produksjonsavfallet i kommunene innenfor de generelle rammer som gjelder. Dette området innebærer bl.a. at selskapet er utsatt for normal konkurranse frå private aktører på dette området. Dette omfatter alle rutiner, tilbud og informasjonsaktiviteter overfor næringsliv og offentlig forvaltning. Selskapets oppgaver kan løses av selskapet selv, eller det kan inngås avtaler med private og/eller offentlige virksomheter for transport og behandling av avfall. Selskapet kan også inngå avtaler med deltakerkommunene med hensyn til løsning av konkrete oppgaver. Selskapet skal søke samarbeid med andre kommuner/interkommunale renovasjonsselskaper, myndighetene og andre offentlig/private fagmiljøer for kvalitetssikring og videreutvikling av virksomheten og oppgaveløsningen.
Tidligere navn
- Hernæsmoen Søppeldestruksjonsanle12.03.1995 til 20.07.1995
- Glåmdal Interkommunale Renovasjonsselskap12.12.1995 til 24.01.2004
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avfallsgebyrer | 69 959 700 | 65 885 177 | 59 931 009 | 50 409 484 | 44 919 359 |
| Salgsinntekt | 19 728 142 | 22 499 372 | 19 125 002 | 21 505 767 | 19 586 218 |
| Andre driftsinntekter | 2 389 608 | 1 911 405 | 1 727 650 | 992 780 | 1 505 633 |
| Sum driftsinntekter | 92 077 450 | 90 295 953 | 80 783 661 | 72 908 032 | 66 011 210 |
| Lønnskostnad | 32 953 653 | 33 391 900 | 29 309 694 | 23 817 239 | 22 459 903 |
| Ordinære avskrivninger | 12 881 317 | 13 850 715 | 12 093 172 | 11 329 281 | 10 915 962 |
| Behandling av avfall, kjøp fraksjoner | 18 578 635 | 17 921 349 | 14 201 325 | 16 813 453 | 15 307 390 |
| Andre driftskostnader | 24 852 229 | 22 577 062 | 20 546 997 | 18 096 167 | 16 460 174 |
| Sum driftskostnader | 89 265 834 | 87 741 025 | 76 151 188 | 70 056 140 | 65 143 429 |
| Driftsresultat | 2 811 616 | 2 554 928 | 4 632 473 | 2 851 892 | 867 781 |
| Annen renteinntekt | 659 504 | 574 382 | 9 333 | 1 382 | −2 910 |
| Andre finansinntekter | 170 000 | 340 000 | 680 000 | 2 040 000 | 578 000 |
| Sum finansinntekter | 829 504 | 914 382 | 689 333 | 2 041 382 | 575 090 |
| Annen rentekostnad | 3 840 266 | 3 648 817 | 2 943 526 | 1 407 944 | 628 204 |
| Sum finanskostnader | 3 840 266 | 3 648 817 | 2 943 526 | 1 407 944 | 628 204 |
| Netto finans | −3 010 762 | −2 734 435 | −2 254 194 | 633 438 | −53 114 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 378 280 | 3 485 330 | 814 667 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 92 810 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 378 280 | 3 392 521 | 814 667 |
| Resultat før skattekostnad | −199 146 | −179 507 | - | - | - |
| Årsresultat | −199 146 | −179 507 | 2 378 280 | 3 392 521 | 814 667 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −199 146 | −179 507 | 2 378 280 | 3 392 521 | 814 667 |
| Totalresultat | −199 146 | −179 507 | 2 378 280 | 3 392 521 | 814 667 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 2 378 280 | 3 392 521 | 814 667 |
| Overført fra annen egenkapital | −199 146 | −179 507 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −199 146 | −179 507 | 2 378 280 | 3 392 521 | 814 667 |
| Bygningsmessige anlegg | 32 783 298 | 34 550 149 | 35 363 028 | 31 650 713 | 25 459 303 |
| Maskiner, biler, inventar og utstyr | 44 634 074 | 37 645 879 | 34 812 866 | 27 329 660 | 31 110 538 |
| Sum varige driftsmidler | 77 417 373 | 72 196 028 | 70 175 894 | 58 980 373 | 56 569 840 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 342 040 | 342 040 | 342 040 | 342 040 | 342 040 |
| Andre fordringer og innskudd | 787 808 | 720 180 | 656 854 | 593 607 | 536 580 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 129 848 | 1 062 220 | 998 894 | 935 647 | 878 620 |
| Sum anleggsmidler | 78 547 221 | 73 258 248 | 71 174 788 | 59 916 020 | 57 448 460 |
| Kundefordringer | 3 659 929 | 7 387 146 | 11 028 270 | 7 408 569 | 2 859 104 |
| Andre kortsiktige fordringer | 891 211 | 1 908 496 | 1 871 549 | 1 362 652 | 1 268 378 |
| Sum fordringer | 4 551 140 | 9 295 642 | 12 899 819 | 8 771 221 | 4 127 482 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 28 171 047 | 23 249 189 | 15 594 407 | 27 896 784 | 22 137 399 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 28 171 047 | 23 249 189 | 15 594 407 | 27 896 784 | 22 137 399 |
| Sum omløpsmidler | 32 722 188 | 32 544 831 | 28 494 226 | 36 668 005 | 26 264 880 |
| Sum eiendeler | 111 269 408 | 105 803 079 | 99 669 015 | 96 584 025 | 83 713 341 |
| Annen egenkapital | 6 172 531 | 6 371 677 | 6 551 184 | 4 172 904 | 780 383 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 172 531 | 6 371 677 | 6 551 184 | 4 172 904 | 780 383 |
| Sum egenkapital | 6 172 531 | 6 371 677 | 6 551 184 | 4 172 904 | 780 383 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 79 621 300 | 76 742 912 | 66 460 269 | 66 838 900 | 60 656 342 |
| Selvkostfond | 6 932 844 | 2 533 756 | 6 936 000 | 9 870 964 | 5 848 054 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 86 554 144 | 79 276 668 | 73 396 269 | 76 709 864 | 66 504 396 |
| Sum langsiktig gjeld | 86 554 144 | 79 276 668 | 73 396 269 | 76 709 864 | 66 504 396 |
| Leverandørgjeld | 3 951 342 | 6 124 117 | 9 668 136 | 4 453 052 | 6 880 087 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 92 810 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 3 939 108 | 3 311 133 | 1 618 706 | 2 790 479 | 1 848 895 |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 652 283 | 10 719 485 | 8 434 721 | 8 364 917 | 7 699 579 |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 542 733 | 20 154 734 | 19 721 562 | 15 701 257 | 16 428 561 |
| Sum gjeld | 105 096 877 | 99 431 402 | 93 117 831 | 92 411 121 | 82 932 957 |
| Sum egenkapital og gjeld | 111 269 408 | 105 803 079 | 99 669 015 | 96 584 025 | 83 713 341 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,76▲ | 1,61 | 1,44 | 2,34 | 1,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 17,03▲ | 15,61 | 14,21 | 22,15 | 106,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,4 % | 3,4 % | 5,4 % | 5,4 % | 1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,1 %▲ | 2,8 % | 5,7 % | 3,9 % | 1,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,2 % | −0,2 % | 2,9 % | 4,7 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,5 %▼ | 6,0 % | 6,6 % | 4,3 % | 0,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 534 624
- Resultat per ansatt, kroner
- 46 860
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 38.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Stolt | 1970 |
| Styrets leder | Torkel Strøm | 1973 |
| Nestleder | Ida Marie Huse Gulbrandsen | 1978 |
| Styremedlem | Asgeir Østli | 1955 |
| Styremedlem | Svanhild Wåltorp | 1969 |
| Styremedlem | Vegar Nyborg | 1982 |
| Varamedlem | Trond Henning Ellefsrud | 1956 |
| Varamedlem | Gunhild Neskvern Solheim | 1968 |
| Varamedlem | Ranveig Sætrum | 1961 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
| Deltaker med delt ansvar | EIDSKOG KOMMUNE964 948 054 | - |
| Deltaker med delt ansvar | KONGSVINGER KOMMUNE944 117 784 | - |
| Deltaker med delt ansvar | NORD-ODAL KOMMUNE964 950 768 | - |
| Deltaker med delt ansvar | SØR-ODAL KOMMUNE964 947 716 | - |
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RETURA GLÅMA AS34,0 %989 237 888 · 340 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.