- Org.nr.
- 924 058 005
- Adresse
- Bærumsveien 300, 1344 Haslum
- Hovedeier
- GKON INDUSTRI AS, 100 %
Glassmekka AS er et aksjeselskap innen engroshandel med kjøkkenutstyr av porselen, glass og steintøy og rengjøringsmidler, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 058 005
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.11.2019
- Registrert
- 10.12.2019
- Adresse
- Bærumsveien 300, 1344 Haslum
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 46.440 Engroshandel med kjøkkenutstyr av porselen, glass og steintøy og rengjøringsmidlerEngroshandel med kjøkkenutstyr av porselen, glass og steintøy og rengjøringsmidler i Bærum (13)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Produksjon/ håndverk / salg av glass og interiør glass. Handel med glass og glassprodukter og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 8 556 | 14 811 | 9 402 | - | 5 000 |
| Sum driftskostnader | 8 556 | 14 811 | 9 402 | - | 5 000 |
| Driftsresultat | −8 556 | −14 811 | −9 402 | - | −5 000 |
| Annen renteinntekt | - | - | 4 | - | 21 |
| Sum finansinntekter | - | - | 4 | - | 21 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 413 | 1 | - | - | - |
| Netto finans | 413 | 1 | 4 | - | 21 |
| Resultat før skatt | - | - | −9 398 | - | −4 979 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −9 398 | - | −4 979 |
| Årsresultat | 3 494 | −14 810 | −9 398 | - | −4 979 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −9 398 | - | −4 979 |
| Totalresultat | - | - | −9 398 | - | −4 979 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −4 979 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | −9 398 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | 3 494 | −14 810 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 494 | −14 810 | −9 398 | - | −4 979 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Andre fordringer | 52 894 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 52 894 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 17 113 | 5 256 | 66 | - | 20 073 |
| Sum omløpsmidler | 70 007 | 5 256 | 66 | - | 20 073 |
| Sum eiendeler | 70 007 | 5 256 | 66 | - | 20 073 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 66 | - | 20 073 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 29 934 | - | 9 927 |
| Annen egenkapital | 7 | −44 744 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 | −44 744 | −29 934 | - | −9 927 |
| Sum egenkapital | 30 007 | −14 744 | 66 | - | 20 073 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 40 000 | 20 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 40 000 | 20 000 | - | - | - |
| Sum gjeld | 40 000 | 20 000 | 0 | - | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 70 007 | 5 256 | 66 | - | 20 073 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,33▲ | −1,36 | 0,00 | - | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −22,7 %▲ | −556,6 % | −14 239,4 % | - | −24,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,9 %▲ | −280,5 % | 100,0 % | - | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørn Heiersjø | 1979 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GKON INDUSTRI AS100,0 %Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Carlot AS
- GKON INDUSTRI AS90,1 %
- Glassmester 1 AS100,0 %
- GLASSMESTER ROLF BERGLUND AS100,0 %
- Garderobemekka AS100,0 %
- GLASSMESTER1 K.LARSEN AS100,0 %
- BOLT BYGGENTREPRENØR AS55,0 %
- Glassmekka AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.