- Org.nr.
- 927 432 153
- Adresse
- Straumen 31, 8432 Alsvåg
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat94 99757,5 % margin
EBITDA99 997før av- og nedskrivninger
Årsresultat74 19344,9 % margin
Egenkapital2 831 80588,8 % av eiendelene
GLENN STAVØY HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 432 153
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 26.06.2021
- Registrert
- 19.07.2021
- Adresse
- Straumen 31, 8432 Alsvåg
- Kommune
- Øksnes
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Øksnes (40)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GLENN STAVØY HOLDING AS927 664 186 · ØKSNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive utleie av maskiner og delta i andre selskaper som aksjeeier gjennom investering eller på annen måte, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 315 104 | - | 350 724 | - | - |
| Annen driftsinntekt | −150 000 | - | −200 724 | 187 790 | 179 174 |
| Sum driftsinntekter | 165 104 | 150 000 | 150 000 | 187 790 | 179 174 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 15 900 |
| Varekostnad | 15 104 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 000 | - | 15 900 | 15 900 | - |
| Annen driftskostnad | 50 003 | - | 4 | 26 473 | 13 375 |
| Sum driftskostnader | 70 107 | 101 221 | 15 904 | 42 373 | 29 275 |
| Driftsresultat | 94 997 | 48 779 | 134 096 | 145 417 | 149 899 |
| Resultat før skatt | - | 48 779 | 134 096 | 145 417 | 149 899 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 32 978 |
| Annen finansinntekt | 122 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 122 | - | - | - | - |
| Netto finans | 122 | 0 | - | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 95 119 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 20 926 | - | 29 501 | 31 991 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 104 595 | 113 426 | 116 921 |
| Årsresultat | - | 38 047 | 104 595 | 113 426 | 116 921 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 74 193 | - | 104 595 | 113 426 | 116 921 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 116 921 |
| Totalresultat | 74 193 | - | 104 595 | 113 426 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 74 193 | - | 104 595 | 113 426 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 74 193 | - | 104 595 | 113 426 | 116 921 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 96 965 | - | 106 965 | 111 965 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 21 677 | 32 577 | 24 687 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 18 958 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 168 | 168 | - |
| Sum varige driftsmidler | 96 965 | - | 128 810 | 144 710 | 160 610 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 2 291 678 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 291 678 | - | 2 291 678 | 2 291 678 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 291 678 | - | 2 291 678 | 2 291 678 | 2 291 678 |
| Sum anleggsmidler | 2 388 643 | 2 412 971 | 2 450 548 | 2 495 949 | 2 543 840 |
| Kundefordringer | 350 130 | - | −43 750 | −43 750 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 150 000 | - | 150 000 | 350 724 | 164 885 |
| Sum fordringer | 500 130 | - | 106 250 | 306 974 | 164 885 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 300 093 | - | 438 405 | 3 | 3 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 300 093 | - | 438 405 | 3 | 3 |
| Sum omløpsmidler | 800 223 | 631 086 | 544 655 | 306 977 | 164 888 |
| Sum eiendeler | 3 188 866 | 3 044 057 | 2 995 203 | 2 802 926 | 2 708 728 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 30 060 | 59 561 | 91 552 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 30 060 | 59 561 | 91 552 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 116 965 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 801 805 | - | 2 689 565 | 2 584 970 | 2 471 544 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 801 805 | 2 727 612 | 2 689 565 | 2 584 970 | 2 471 544 |
| Sum egenkapital | 2 831 805 | 2 757 612 | 2 719 565 | 2 614 970 | 2 501 544 |
| Utsatt skatt | 1 598 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 598 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 598 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 81 380 | - | 9 756 | - | 9 756 |
| Skyldig offentlige avgifter | 62 500 | - | 80 443 | −1 951 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 211 583 | - | 195 195 | 180 151 | 197 428 |
| Sum kortsiktig gjeld | 355 462 | 286 445 | 275 638 | 187 956 | 207 184 |
| Sum gjeld | 357 060 | 286 445 | 275 638 | 187 956 | 207 184 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 188 866 | - | 2 995 203 | 2 802 926 | 2 708 728 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,25▲ | 2,20 | 1,98 | 1,63 | 0,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▲ | 0,10 | 0,10 | 0,07 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,1 %▲ | 1,6 % | 4,6 % | 5,3 % | 5,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 57,5 %▲ | 32,5 % | 89,4 % | 77,4 % | 83,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 44,9 %▲ | 25,4 % | 69,7 % | 60,4 % | 65,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,8 %▼ | 90,6 % | 90,8 % | 93,3 % | 92,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GLENN STAVØY HOLDING AS57,5 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
GLENN STAVØY HOLDING AS57,5 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Glenn Stavøy | 1970 |
| Styrets leder | Glenn Stavøy | 1970 |
| Regnskapsfører | ØKORÅD ØKSNES AS988 259 977 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GLENN STAVØY100,0 %f. 1970 · Alsvåg · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Stavtinden Holding AS25,0 %920 721 885 · 7 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.