- Org.nr.
- 989 129 260
- Adresse
- Falkeveien 17B, 1476 Rasta
Driftsresultat98 70777,8 % margin
Årsresultat−287 605
Egenkapital20 207 17791,7 % av eiendelene
GMAX HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 129 260
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 30.11.2005
- Registrert
- 19.12.2005
- Adresse
- Falkeveien 17B, 1476 Rasta
- Kommune
- Lørenskog
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lørenskog (318)
- Aksjekapital
- 250 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GMAX HOLDING AS934 727 290 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte verdipapirer og fast eiendom og alt hva dermed står i forbindelse, derunder også deltakelse i annen virksomhet.
Tidligere navn
- Leimax Holding AS19.12.2005 til 14.03.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 126 902 | 122 569 | 322 055 | - | 372 870 |
| Sum driftsinntekter | 126 902 | 122 569 | 322 055 | 0 | 372 870 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 28 195 | 20 178 | 36 048 | 44 528 | 34 448 |
| Sum driftskostnader | 28 195 | 20 178 | 36 048 | 44 528 | 34 448 |
| Driftsresultat | 98 707 | 102 391 | 286 007 | −44 528 | 338 422 |
| Inntekt på investering i datter-/tilknyttet selskap | - | - | - | - | 203 640 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 203 601 | 227 933 | 258 732 | 315 922 | 268 210 |
| Annen renteinntekt | 26 287 | 58 083 | 109 157 | 38 592 | 49 055 |
| Annen finansinntekt | 324 300 | 1 254 489 | 609 142 | 3 205 346 | 2 659 519 |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 164 539 | 133 605 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 718 727 | 1 674 111 | 977 030 | 3 559 860 | 3 180 424 |
| Annen rentekostnad | 0 | 1 704 | 0 | 41 | - |
| Annen finanskostnad | 1 321 604 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 321 604 | 1 704 | 0 | 41 | - |
| Netto finans | −602 877 | 1 672 407 | 977 030 | 3 559 819 | 3 180 424 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 3 518 846 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 425 691 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 093 155 |
| Resultat før skattekostnad | −504 170 | 1 774 798 | 1 263 037 | 3 515 291 | - |
| Skattekostnad | −216 565 | 298 187 | 187 632 | 251 730 | - |
| Årsresultat | −287 605 | 1 476 611 | 1 075 405 | 3 263 561 | 3 093 155 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 3 000 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 93 155 |
| Ordinært utbytte | 1 020 000 | 1 200 000 | 1 000 000 | 1 400 000 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −1 307 605 | 276 611 | 75 405 | 1 863 561 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −287 605 | 1 476 611 | 1 075 405 | 3 263 561 | 3 093 155 |
| Investering i datterselskap | 5 555 645 | 5 555 645 | 5 555 645 | 5 066 283 | 615 000 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 55 800 |
| Lån til foretak i samme konsern | 9 991 110 | 10 813 948 | 9 368 734 | 8 123 808 | 12 713 840 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 3 126 653 |
| Andre fordringer | 510 297 | 483 372 | 460 353 | 438 431 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 057 051 | 16 852 965 | 15 384 731 | 13 628 523 | 16 511 293 |
| Sum anleggsmidler | 16 057 051 | 16 852 965 | 15 384 731 | 13 628 523 | 16 511 293 |
| Konsernfordringer | 3 015 053 | 4 439 077 | 4 190 400 | 6 193 140 | 417 554 |
| Sum fordringer | 3 015 614 | 4 439 638 | 4 190 400 | 6 193 140 | 417 554 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 198 144 | 2 033 605 | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 198 144 | 2 033 605 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 754 326 | 490 197 | 3 611 598 | 3 585 753 | 6 160 244 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 754 326 | 490 197 | 3 611 598 | 3 585 753 | 6 160 244 |
| Sum omløpsmidler | 5 968 083 | 6 963 440 | 7 801 998 | 9 778 893 | 6 577 798 |
| Sum eiendeler | 22 025 134 | 23 816 405 | 23 186 729 | 23 407 416 | 23 089 091 |
| Selskapskapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | - |
| Overkurs | 1 785 925 | 1 785 925 | 1 785 925 | 1 785 925 | 1 785 925 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 035 925 | 2 035 925 | 2 035 925 | 2 035 925 | 2 035 925 |
| Annen egenkapital | 18 171 252 | 19 478 858 | 19 202 247 | 19 126 842 | 17 263 280 |
| Sum opptjent egenkapital | 18 171 252 | 19 478 858 | 19 202 247 | 19 126 842 | 17 263 280 |
| Sum egenkapital | 20 207 177 | 21 514 783 | 21 238 172 | 21 162 767 | 19 299 205 |
| Utsatt skatt | 723 102 | 1 013 855 | 761 486 | - | 583 480 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 723 102 | 1 013 855 | 802 768 | 761 486 | 583 480 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | −561 | −561 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | −561 | −561 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 723 102 | 1 013 855 | 802 207 | 760 925 | 583 480 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 1 159 |
| Betalbar skatt | 74 188 | 87 100 | 146 350 | 73 724 | 195 808 |
| Utbytte | 1 020 667 | 1 200 667 | 1 000 000 | 1 400 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 0 | 10 000 | 3 009 439 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 094 855 | 1 287 767 | 1 146 350 | 1 483 724 | 3 206 406 |
| Sum gjeld | 1 817 957 | 2 301 622 | 1 948 557 | 2 244 649 | 3 789 886 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 025 134 | 23 816 405 | 23 186 729 | 23 407 416 | 23 089 091 |
| kr 5 000,00) | - | - | - | - | 250 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,45▲ | 5,41 | 6,81 | 6,59 | 2,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,09▼ | 0,11 | 0,09 | 0,11 | 0,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,6 %▼ | 7,6 % | 5,4 % | 15,1 % | 15,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 77,8 %▼ | 83,5 % | 88,8 % | - | 90,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −226,6 %▼ | 1 204,7 % | 333,9 % | - | 829,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 91,7 %▲ | 90,3 % | 91,6 % | 90,4 % | 83,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GMAX HOLDING AS77,8 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
GMAX HOLDING AS77,8 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erling Gulbrandsen | 1949 |
| Styrets leder | Erling Gulbrandsen | 1949 |
| Styremedlem | Cato Gulbrandsen | 1969 |
| Styremedlem | Anja Gulbrandsen Orvei | 1972 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIKOMPETANSE AS990 866 562 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Erling Gulbrandsen60,0 %f. 1949 · Rasta · 30 ordinære aksjer
- CATO GULBRANDSEN20,0 %f. 1969 · Finstadjordet · 10 ordinære aksjer
- ANJA GULBRANDSEN ORVEI20,0 %f. 1972 · Drøbak · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- GMAX INVEST AS100,0 %994 573 829 · 18 ordinære aksjer
- Thormax AS50,0 %993 910 619 · 300 ordinære aksjer
- Olsvika Eiendom AS50,0 %982 164 346 · 50 ordinære aksjer
- Verpetveien 29 AS25,0 %929 603 737 · 25 000 ordinære aksjer
- Leimax AS9,00 %939 686 126 · 90 ordinære aksjer
- GUNDERSEN & LØKEN AS3,06 %912 187 845 · 23 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.