- Org.nr.
- 831 733 462
- Adresse
- Merdevegen 12B, 3676 Notodden
- Hovedeier
- Rødmyrlia Eiendom AS, 60 %
Driftsresultat−209 716−20,0 % margin
Årsresultat−1 239 186
Egenkapital3 980 21413,6 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Gnisten Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 831 733 462
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 21.06.2023
- Registrert
- 18.07.2023
- Adresse
- Merdevegen 12B, 3676 Notodden
- Postadresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Postboks 1883 Vika
- Kommune
- Notodden
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Notodden (176)
- Aksjekapital
- 30 300
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gnisten Eiendom AS831 734 582 · NOTODDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, kjøpe og selge aksjer, samt annen deltagelse i selskaper og det som naturlig hører til.
Tidligere navn
- XXX Holding AS18.07.2023 til 24.05.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 950 | 1 677 | 100 |
| Annen driftsinntekt | 1 045 852 | 800 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 048 802 | 801 677 | 100 |
| Lønnskostnad | 1 049 173 | 229 048 | 217 549 |
| Annen driftskostnad | 209 345 | 200 321 | 36 741 |
| Sum driftskostnader | 1 258 517 | 429 369 | 254 290 |
| Driftsresultat | −209 716 | 372 307 | −254 190 |
| Annen renteinntekt | 2 111 | 28 | 6 |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 170 045 |
| Sum finansinntekter | 2 111 | 28 | 1 170 051 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 366 498 | 237 444 | 29 542 |
| Annen rentekostnad | 1 015 193 | 1 199 931 | 361 850 |
| Annen finanskostnad | - | - | 10 000 |
| Sum finanskostnader | 1 381 691 | 1 437 375 | 401 392 |
| Netto finans | −1 379 580 | −1 437 347 | 768 659 |
| Resultat før skatt | - | - | 514 469 |
| Resultat før skattekostnad | −1 589 295 | −1 065 040 | - |
| Skattekostnad på resultat | −350 109 | −233 725 | 113 183 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 401 286 |
| Årsresultat | −1 239 186 | −831 315 | 401 286 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 239 186 | −831 315 | 401 286 |
| Totalresultat | −1 239 186 | −831 315 | 401 286 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 401 286 |
| Overført fra annen egenkapital | −1 239 186 | −831 315 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 239 186 | −831 315 | 401 286 |
| Utsatt skattefordel | 583 834 | 233 725 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 583 834 | 233 725 | - |
| Investering i datterselskap | 27 803 471 | 27 803 471 | 25 133 204 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 27 803 471 | 27 803 471 | 25 133 204 |
| Sum anleggsmidler | 28 387 305 | 28 037 196 | 25 133 204 |
| Kundefordringer | 667 670 | 1 005 338 | 104 288 |
| Andre kortsiktige fordringer | 22 874 | 379 729 | 12 965 |
| Konsernfordringer | - | - | 1 170 045 |
| Sum fordringer | 690 544 | 1 385 067 | 1 287 297 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 246 310 | 263 827 | 110 206 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 246 310 | 263 827 | 110 206 |
| Sum omløpsmidler | 936 854 | 1 648 894 | 1 397 503 |
| Sum eiendeler | 29 324 159 | 29 686 091 | 26 530 707 |
| Aksjekapital | 30 300 | 30 300 | 30 000 |
| Overkurs | 5 624 700 | 5 624 700 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 649 430 | 5 649 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 401 286 |
| Udekket tap | 1 669 216 | 430 029 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 669 216 | −430 029 | 401 286 |
| Sum egenkapital | 3 980 214 | 5 219 401 | 425 716 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 16 800 986 | 16 800 986 | 16 875 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 644 552 | 2 102 951 | 2 943 454 |
| Ansvarlig lånekapital | - | - | 5 625 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 892 620 | 2 670 267 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 22 338 158 | 21 574 204 | 25 443 454 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 338 158 | 21 574 204 | 25 443 454 |
| Leverandørgjeld | 29 488 | 20 903 | 25 018 |
| Betalbar skatt | - | - | 113 183 |
| Skyldig offentlige avgifter | 191 868 | 324 486 | 101 879 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 641 766 | 2 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 142 664 | 547 097 | 421 458 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 005 786 | 2 892 486 | 661 538 |
| Sum gjeld | 25 343 945 | 24 466 690 | 26 104 992 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 324 159 | 29 686 091 | 26 530 707 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,31▼ | 0,57 | 2,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,37▲ | 4,69 | 61,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,7 %▼ | 1,3 % | 3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −20,0 %▼ | 46,4 % | −254 190,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −118,2 %▼ | −103,7 % | 401 286,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,6 %▼ | 17,6 % | 1,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gnisten Eiendom AS−20,0 %
1,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−50 %050100
Gnisten Eiendom AS−20,0 % 1,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arve Bakken | 1970 |
| Styremedlem | Torgeir Ljosland | 1960 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
| Forretningsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Rødmyrlia Eiendom AS60,0 %Notodden · 180 ordinære aksjer
- LJOS HOLDING AS40,0 %Notodden · 120 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Rødmyrlia Eiendom AS
- Rødmyrlia 39 AS100,0 %
- Merdeveien Eiendom AS100,0 %
- HERKULES GUMMI EIENDOM AS100,0 %
- Gnisten Eiendom AS60,0 %
- Extruding Eiendom AS100,0 %
- Øta-Bygg AS100,0 %
- Idrettsparken AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Extruding Eiendom AS100,0 %914 771 358 · 900 ordinære aksjer
- Øta-Bygg AS100,0 %929 568 966 · 604 ordinære aksjer
- Idrettsparken AS100,0 %931 733 494 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.