- Org.nr.
- 918 426 124
- Adresse
- Eikremsvegen 40, 6036 Mauseidvåg
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat10 4351,5 % margin
Årsresultat23 7673,3 % margin
Egenkapital789 18786,8 % av eiendelene
GO SOLUTIONS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 426 124
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 16.12.2016
- Registrert
- 27.01.2017
- Adresse
- Eikremsvegen 40, 6036 Mauseidvåg
- Kommune
- Sula
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GO SOLUTIONS AS818 513 542 · SULA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Service og kontroll av gassanlegg for industri og maritime virksomheter, samt handel med gassutstyr og alt som har forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 709 613 | - | - | - | 847 129 |
| Sum driftsinntekter | 709 613 | 1 382 108 | 811 024 | 1 800 212 | 847 129 |
| Varekostnad | 288 421 | - | - | 791 337 | 142 398 |
| Lønnskostnad | 291 877 | - | - | 466 135 | 463 949 |
| Annen driftskostnad | 118 880 | - | - | 148 779 | 137 855 |
| Sum driftskostnader | 699 178 | 1 206 057 | 704 045 | 1 406 251 | 744 202 |
| Driftsresultat | 10 435 | 176 051 | 106 980 | 393 961 | 102 927 |
| Annen renteinntekt | 22 409 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 22 409 | 18 862 | 917 | - | - |
| Annen rentekostnad | 419 | - | - | - | 23 |
| Sum finanskostnader | 419 | 57 | 100 784 | 56 | 23 |
| Netto finans | 21 989 | 18 805 | −99 867 | −57 | −23 |
| Resultat før skatt | - | 194 856 | 7 113 | 393 904 | 102 904 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 87 738 | 24 963 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 77 941 |
| Resultat før skattekostnad | 32 424 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 8 657 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 23 767 | 151 190 | −20 694 | 306 166 | 77 941 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 23 767 | - | - | - | 77 941 |
| Totalresultat | 23 767 | - | - | - | 77 941 |
| Avsatt til annen egenkapital | 23 767 | - | - | - | 77 941 |
| Sum overføringer og disponeringer | 23 767 | - | - | - | 77 941 |
| Kundefordringer | 65 086 | - | - | - | 118 762 |
| Sum fordringer | 65 086 | - | - | - | 118 762 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 843 925 | - | - | - | 381 804 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 843 925 | - | - | - | 381 804 |
| Sum omløpsmidler | 909 011 | 930 383 | 773 230 | 997 968 | 500 566 |
| Sum eiendeler | 909 011 | 930 383 | 784 149 | 997 968 | 500 566 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 10 919 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Overkurs | 2 430 | - | - | - | 2 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 32 430 | 32 430 | 32 430 | 32 430 | 32 430 |
| Annen egenkapital | 756 757 | - | - | - | 296 327 |
| Sum opptjent egenkapital | 756 757 | 732 990 | 581 799 | 602 494 | 296 327 |
| Sum egenkapital | 789 187 | 765 420 | 614 229 | 634 924 | 328 757 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 13 431 | - | - | - | 40 557 |
| Betalbar skatt | 8 657 | - | - | - | 24 963 |
| Skyldig offentlige avgifter | 21 769 | - | - | - | 39 209 |
| Annen kortsiktig gjeld | 75 967 | - | - | - | 67 080 |
| Sum kortsiktig gjeld | 119 824 | 164 964 | 169 919 | 363 045 | 171 809 |
| Sum gjeld | 119 824 | 164 964 | 169 919 | 363 045 | 171 809 |
| Sum egenkapital og gjeld | 909 011 | - | - | - | 500 566 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,59▲ | 5,64 | 4,55 | 2,75 | 2,91 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▼ | 0,22 | 0,28 | 0,57 | 0,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,6 %▼ | 22,7 % | 12,1 % | 52,6 % | 20,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▼ | 12,7 % | 13,2 % | 21,9 % | 12,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,3 %▼ | 10,9 % | −2,6 % | 17,0 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,8 %▲ | 82,3 % | 78,3 % | 63,6 % | 65,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GO SOLUTIONS AS1,5 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
GO SOLUTIONS AS1,5 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Guttorm Ole Dybvik | 1958 |
| Styrets leder | Guttorm Ole Dybvik | 1958 |
| Styremedlem | May Karin Torvnes Dybvik | 1963 |
| Regnskapsfører | ANDRE REGNSKAP AS944 920 803 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GUTTORM OLE DYBVIK100,0 %f. 1958 · Mauseidvåg · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Juvatind AS15,0 %927 270 951 · 900 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.