- Org.nr.
- 828 107 232
- Adresse
- Storemyrlia 18, 4790 Lillesand
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−18 793ikke oppgitt
Årsresultat81 207ikke oppgitt
Egenkapital42 33719,7 % av eiendelene
GOA VEKST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 828 107 232
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 15.10.2021
- Registrert
- 12.11.2021
- Adresse
- Storemyrlia 18, 4790 Lillesand
- Postadresse
- c/o Andreas Malz, Heistad 61
- Kommune
- Lillesand
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Lillesand (97)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Gjennom aksjetegning eller på annen måte delta i andre selskaper eller foretak, uavhengig av bransjetilknytning, drive med ulike former for investeringsvirksomhet, samt investeringer i eiendom, aksjer, fond og andre verdipapirer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 18 793 | - | - | 20 428 | - |
| Sum driftskostnader | 18 793 | 32 334 | 16 108 | 20 428 | 0 |
| Driftsresultat | −18 793 | −32 334 | −16 108 | −20 428 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −32 334 | −16 108 | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Annen finansinntekt | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 100 000 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 100 000 | 0 | 0 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 81 207 | - | - | −20 428 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | −4 494 | - |
| Årsresultat | 81 207 | −32 334 | −20 602 | −15 934 | 0 |
| Udekket tap | 68 869 | - | - | −15 934 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −15 934 | - |
| Annen egenkapital | 12 337 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 4 494 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 31 500 | - | - | 15 000 | 330 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 31 500 | - | - | 15 000 | 330 000 |
| Sum anleggsmidler | 31 500 | 31 500 | 31 500 | 19 494 | 330 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 430 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | 175 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 175 000 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 387 | - | - | 4 603 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 387 | - | - | 4 603 | 430 |
| Sum omløpsmidler | 183 387 | 102 611 | 166 945 | 4 603 | 430 |
| Sum eiendeler | 214 887 | 134 111 | 198 445 | 24 097 | 330 430 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 4 494 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 319 430 |
| Annen egenkapital | 12 337 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | 15 934 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 12 337 | −68 869 | −36 535 | −15 934 | - |
| Sum egenkapital | 42 337 | −38 869 | −6 535 | 14 067 | 319 430 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 7 550 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 165 000 | - | - | 10 030 | 11 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 172 550 | 172 980 | 204 980 | 10 030 | 11 000 |
| Sum gjeld | 172 550 | 172 980 | 204 980 | 10 030 | 11 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 214 887 | - | - | 24 097 | 330 430 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Overkurs | - | - | - | - | 300 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −10 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,06▲ | 0,59 | 0,81 | 0,46 | 0,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,08▲ | −4,45 | −31,37 | 0,71 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 46,5 %▲ | −19,4 % | −14,5 % | −11,5 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 19,7 %▲ | −29,0 % | −3,3 % | 58,4 % | 96,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Malz | 1974 |
| Styrets leder | Geir Olav Stålesen | 1974 |
| Styremedlem | Andreas Malz | 1974 |
| Regnskapsfører | IREGNSKAP KRISTIANSAND AS997 323 750 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stålesen Invest AS50,0 %Lillesand · 50 ordinære aksjer
- MALZ INVEST AS50,0 %Bygland · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- STOREMYRLIA LAGER AS50,0 %928 233 383 · 50 ordinære aksjer
- JAG BETONG AS50,0 %931 153 048 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.