- Org.nr.
- 898 878 902
- Telefon
- 67 83 60 00
- Adresse
- Gamle Ringeriksvei 148, 1356 Bekkestua
- Hovedeier
- GODTHAAB HELSE OG REHABILITERING STI, 100 %
- Bransje
- Andre helsetjenester ellers
Driftsresultat176 35839,1 % margin
Årsresultat206 18045,7 % margin
Egenkapital−1 264 700−125,5 % av eiendelene
Godthaabklinikken AS er et aksjeselskap innen andre helsetjenester ellers, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 898 878 902
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 08.08.2012
- Registrert
- 29.09.2012
- Adresse
- Gamle Ringeriksvei 148, 1356 Bekkestua
- Telefon
- 67 83 60 00
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.godthaab.no
Underenheter
1
- Godthaabklinikken AS932 624 532 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Til beste for Stiftelsen Godthaab Helse og Rehabilitering, å forestå drift av polikliniske tilbud innen helsefaglig virksomhetsområde på stifterens eiendom, utleie av spesialisthelsetjenester og annen aktivitet som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 115 120 | - |
| Sum driftsinntekter | 451 110 | 351 580 | 292 215 | 115 120 | - |
| Varekostnad | - | - | - | 118 000 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 36 807 | 16 624 |
| Sum driftskostnader | 274 752 | 279 717 | 215 371 | 154 807 | 16 624 |
| Driftsresultat | 176 358 | 71 863 | 76 844 | −39 687 | −16 624 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 1 336 | - |
| Sum finansinntekter | 29 822 | 13 908 | - | 1 336 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 993 | 41 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 993 | 41 |
| Netto finans | 29 822 | 13 908 | 0 | 343 | −41 |
| Resultat før skatt | 206 180 | 85 771 | 76 844 | −39 343 | −16 665 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −39 343 | −16 665 |
| Årsresultat | 206 180 | 85 771 | 76 844 | −39 343 | −16 665 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −39 343 | −16 665 |
| Totalresultat | - | - | - | −39 343 | −16 665 |
| Udekket tap | - | - | - | −39 343 | −16 665 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −39 343 | −16 665 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | 7 590 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 7 590 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 107 448 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 107 448 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 007 805 | 535 666 | 176 932 | 115 038 | 0 |
| Sum eiendeler | 1 007 805 | 535 666 | 176 932 | 115 038 | 0 |
| Aksjekapital | - | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 1 733 495 | 1 694 152 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 364 700 | −1 570 880 | −1 656 652 | −1 733 495 | −1 694 152 |
| Sum egenkapital | −1 264 700 | −1 470 880 | −1 556 652 | −1 633 495 | −1 594 152 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 1 742 778 | 1 592 040 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 1 742 778 | 1 592 040 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 272 506 | 2 006 546 | 1 728 759 | 1 742 778 | 1 592 040 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 5 755 | 2 112 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | 4 825 | 5 755 | 2 112 |
| Sum gjeld | 2 272 506 | 2 006 546 | 1 733 584 | 1 748 533 | 1 594 152 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 115 038 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | 36,67 | 19,99 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,80▼ | −1,36 | −1,11 | −1,07 | −1,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,7 %▲ | 24,1 % | 52,6 % | −66,7 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 39,1 %▲ | 20,4 % | 26,3 % | −34,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 45,7 %▲ | 24,4 % | 26,3 % | −34,2 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −125,5 %▲ | −274,6 % | −879,8 % | −1 420,0 % | - |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Godthaabklinikken AS39,1 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
PMG AS2,2 % 434,9 mill.92 ansatte 2025
CAREIUM NORGE AS7,4 % 141,2 mill.183 ansatte 2025
FALCK HELSEFORMIDLING AS15,7 % 289,5 mill.50 ansatte 2025
Godthaabklinikken AS39,1 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.993.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jostein Blikås | 1965 |
| Varamedlem | Christian Peter Fuchs | 1976 |
| Regnskapsfører | NIVAL AS824 591 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bekkestua · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GODTHAAB HELSE OG REHABILITERING STI
- Godthaabklinikken AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.