- Org.nr.
- 919 371 412
- Adresse
- Gabels gate 17B, 0272 Oslo
Driftsresultat−118 651ikke oppgitt
Årsresultat6 326 797ikke oppgitt
Egenkapital11 449 671100,0 % av eiendelene
GOF INVEST AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 371 412
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 21.06.2017
- Registrert
- 16.08.2017
- Adresse
- Gabels gate 17B, 0272 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i eiendom og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse/eierskap i andre selskaper.
Tidligere navn
- Godfather Invest AS16.08.2017 til 11.11.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 118 651 | - | - | 89 110 | 14 802 |
| Sum driftskostnader | 118 651 | 92 118 | 54 666 | 89 110 | 14 802 |
| Driftsresultat | −118 651 | −92 118 | −54 666 | −89 110 | −14 802 |
| Inntekt på andre investeringer | 6 030 000 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 546 892 | - | - | 1 500 974 | - |
| Sum finansinntekter | - | 2 225 508 | 1 234 433 | 1 500 974 | 115 910 |
| Verdiendr. finansielle instrumenter, virkelig verdi | −131 409 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 35 | - | - | - | - |
| Netto finans | 6 445 448 | 2 225 508 | 1 234 433 | 1 500 974 | 110 026 |
| Resultat før skatt | 6 326 797 | 2 133 390 | 1 179 767 | 1 411 864 | 95 224 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 411 864 | - |
| Årsresultat | 6 326 797 | 2 133 390 | 1 179 767 | 1 411 864 | 95 224 |
| Overføringer annen egenkapital | 6 326 797 | - | - | 1 411 864 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 326 797 | - | - | 1 411 864 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | - | 5 884 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 908 935 | - | - | 15 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 908 935 | - | - | 15 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 908 935 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 1 826 002 |
| Andre fordringer | 1 311 | - | - | 1 311 | - |
| Sum fordringer | 1 311 | - | - | 1 311 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 8 463 434 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 8 463 434 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 78 055 | - | - | 1 793 403 | - |
| Sum omløpsmidler | 8 542 800 | 5 107 872 | 2 975 957 | 1 794 714 | 311 677 |
| Sum eiendeler | 11 451 735 | 5 122 872 | 2 990 957 | 1 809 714 | 2 137 679 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 11 419 671 | - | - | 1 779 714 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 11 419 671 | 5 092 872 | 2 959 482 | 1 779 714 | 367 850 |
| Sum egenkapital | 11 449 671 | 5 122 872 | 2 989 482 | 1 809 714 | 397 850 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 1 739 829 |
| Leverandørgjeld | 2 066 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 066 | - | 1 475 | - | - |
| Sum gjeld | 2 066 | 0 | 1 475 | 0 | 1 739 829 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 451 737 | - | - | 1 809 714 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4 134,95 | - | 2 017,60 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 4,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,4 %▼ | 52,6 % | 49,2 % | 71,5 % | 4,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 18,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tallak Strandenæs | 1970 |
| Revisor | HENKA REVISJON AS914 954 010 | - |
| Regnskapsfører | ADMA AS911 612 364 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tallak Strandenæs100,0 %f. 1970 · Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TM Chartering AS100,0 %924 782 390 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.