- Org.nr.
- 929 233 824
- Adresse
- Østagløtt 2, 1727 Sarpsborg
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat46 7462,2 % margin
Årsresultat691 61131,9 % margin
Egenkapital18 378 41496,1 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
GØSTE HOLDING AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 233 824
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 18.03.2022
- Registrert
- 20.05.2022
- Adresse
- Østagløtt 2, 1727 Sarpsborg
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 60 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GØSTE HOLDING AS929 472 799 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering og deltakelse i andre selskap, investering i verdipapirer, investering i -og drift av eiendom og tannlegevirksomhet, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 169 516 | 2 519 246 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 169 516 | 2 519 246 | 2 661 791 | 0 |
| Varekostnad | 4 897 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 1 925 878 | 1 644 081 | 1 715 252 | 0 |
| Annen driftskostnad | 191 995 | 223 518 | 222 913 | 100 |
| Sum driftskostnader | 2 122 770 | 1 867 599 | 1 938 165 | 100 |
| Driftsresultat | 46 746 | 651 647 | 723 626 | −100 |
| Annen renteinntekt | 848 507 | 775 340 | 343 619 | 146 |
| Annen finansinntekt | - | - | 5 604 594 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 153 600 | - | - |
| Sum finansinntekter | 848 507 | 928 940 | 5 948 213 | 146 |
| Annen rentekostnad | 4 088 | 30 | 3 053 | 1 061 |
| Sum finanskostnader | 4 088 | 30 | 3 053 | 1 061 |
| Netto finans | 844 419 | 928 910 | 5 945 159 | −915 |
| Resultat før skatt | 891 165 | 1 580 557 | 6 668 785 | −1 015 |
| Skattekostnad | 199 554 | 317 352 | 238 129 | 38 041 |
| Årsresultat | 691 611 | 1 263 205 | 6 430 656 | −39 056 |
| Udekket tap | - | - | 39 056 | −39 056 |
| Annen egenkapital | 691 611 | 1 263 205 | 6 391 600 | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 6 430 656 | −39 056 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 2 661 791 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 223 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | - | - | 0 | 30 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 30 223 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 139 313 | 133 643 | 210 079 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 632 587 | 431 099 | 294 696 | 0 |
| Sum fordringer | 771 900 | 564 742 | 504 775 | 0 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 342 894 | 17 877 652 | 16 563 595 | 10 056 043 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 342 894 | 17 877 652 | 16 563 595 | 10 056 043 |
| Sum omløpsmidler | 19 114 794 | 18 442 394 | 17 068 370 | 10 056 043 |
| Sum eiendeler | 19 114 794 | 18 442 394 | 17 068 370 | 10 086 266 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Overkurs | 9 977 567 | 9 977 567 | 9 977 567 | 9 977 567 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 031 997 | 10 031 997 | 10 031 997 | 10 031 997 |
| Annen egenkapital | 8 346 417 | 7 654 806 | 6 391 600 | 0 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 39 056 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 346 417 | 7 654 806 | 6 391 600 | −39 056 |
| Sum egenkapital | 18 378 414 | 17 686 803 | 16 423 598 | 9 992 941 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 56 749 | 71 367 | 13 478 | 0 |
| Betalbar skatt | 199 554 | 317 352 | 237 906 | 0 |
| Skyldige offentlige avgifter | 158 278 | 109 447 | 149 268 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 321 799 | 257 425 | 244 121 | 93 324 |
| Sum kortsiktig gjeld | 736 380 | 755 591 | 644 773 | 93 324 |
| Sum gjeld | 736 380 | 755 591 | 644 773 | 93 324 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 114 794 | 18 442 394 | 17 068 370 | 10 086 266 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 25,96▲ | 24,41 | 26,47 | 107,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,8 %▼ | 8,9 % | 49,1 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,2 %▼ | 25,9 % | 27,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 31,9 %▼ | 50,1 % | 241,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,1 %▲ | 95,9 % | 96,2 % | 99,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GØSTE HOLDING AS2,2 %
2,2 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
GØSTE HOLDING AS2,2 % 2,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.803 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gøril Holmlund | 1963 |
| Styrets leder | Stein Otto Schwensen | 1967 |
| Styremedlem | Gøril Holmlund | 1963 |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEIN OTTO SCHWENSEN50,0 %f. 1967 · Sarpsborg · 300 ordinære aksjer
- GØRIL HOLMLUND50,0 %f. 1963 · Sarpsborg · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.