- Org.nr.
- 929 574 176
- Adresse
- Rønningstrøa 26, 7224 Melhus
- Bransje
- Annen undervisning ellers
Årsresultat0ikke oppgitt
Egenkapital30 0002,7 % av eiendelene
Graabak Holding AS er et aksjeselskap innen annen undervisning ellers, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 574 176
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 28.06.2022
- Registrert
- 03.08.2022
- Adresse
- Rønningstrøa 26, 7224 Melhus
- Kommune
- Melhus
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive foredragsvirksomhet m.m. samt aksjeinvesteringer, og alt som følger med i denne forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Årsresultat | 0 | −130 | −1 305 | −19 549 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −19 549 |
| Totalresultat | - | - | - | −19 549 |
| Udekket tap | - | - | - | −19 549 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −19 549 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 19 549 |
| Sum driftskostnader | - | 130 | 1 305 | 19 549 |
| Driftsresultat | - | −130 | −1 305 | −19 549 |
| Resultat før skatt | - | −130 | −1 305 | −19 549 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −19 549 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - |
| Netto finans | - | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 119 734 | - | - | 585 237 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 119 734 | - | - | 585 237 |
| Sum anleggsmidler | 1 119 734 | 1 204 734 | 585 237 | 585 237 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 127 886 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 127 886 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 206 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 206 | 206 | 41 581 | 127 886 |
| Sum eiendeler | 1 119 940 | 1 204 940 | 626 818 | 713 123 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | - | 19 549 |
| Sum opptjent egenkapital | - | −20 984 | −20 854 | −19 549 |
| Sum egenkapital | 30 000 | 3 446 | 3 576 | 4 881 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 623 242 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 089 940 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 089 940 | - | - | 623 242 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 089 940 | 1 201 494 | 623 242 | 623 242 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 85 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | - | 85 000 |
| Sum gjeld | 1 089 940 | 1 201 494 | 623 242 | 708 242 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 119 940 | - | - | 713 123 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | 1,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 36,33▼ | 348,66 | 174,28 | 145,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | - | −0,0 % | −0,2 % | −2,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,7 %▲ | 0,3 % | 0,6 % | 0,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Nyland Graabak | 1991 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jørgen Nyland Graabak100,0 %f. 1991 · Melhus · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Vitalthings AS0,74 %919 329 211 · 9 208 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.