- Org.nr.
- 931 932 411
- Adresse
- Einerveien 22, 4817 His
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−6 957ikke oppgitt
Årsresultat−77 193ikke oppgitt
Egenkapital−19 586−1,4 % av eiendelene
Gråberget Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 932 411
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 28.07.2023
- Registrert
- 22.08.2023
- Adresse
- Einerveien 22, 4817 His
- Kommune
- Arendal
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Arendal (305)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 6 956 | 5 945 | 5 438 |
| Sum driftskostnader | 6 957 | 5 945 | 5 438 |
| Driftsresultat | −6 957 | −5 945 | −5 438 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 70 236 | 21 530 | 746 |
| Sum finanskostnader | 70 236 | 21 530 | 746 |
| Netto finans | −70 236 | −21 530 | −746 |
| Resultat før skatt | −77 193 | −27 475 | −6 184 |
| Årsresultat | −77 193 | −27 475 | −6 184 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −77 193 | −27 475 | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - |
| Totalresultat | −77 193 | −27 475 | - |
| Udekket tap | −77 193 | −30 581 | −6 183 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 3 106 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −77 193 | −27 475 | −6 183 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 400 000 | 1 400 000 | 500 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 400 000 | 1 400 000 | 500 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 400 000 | 1 400 000 | 500 000 |
| Sum varer | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 425 | 1 882 | 3 992 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 425 | 1 883 | 3 992 |
| Sum omløpsmidler | 3 425 | 1 883 | 3 992 |
| Sum eiendeler | 1 403 425 | 1 401 883 | 503 992 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 94 000 | 94 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 88 430 | 88 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 108 016 | 30 823 | 6 183 |
| Sum opptjent egenkapital | −108 016 | −30 823 | −6 183 |
| Sum egenkapital | −19 586 | 57 607 | 18 247 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 423 011 | 1 344 276 | 485 746 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 423 011 | 1 344 276 | 485 746 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 423 011 | 1 344 276 | 485 746 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | - |
| Sum gjeld | 1 423 011 | 1 344 276 | 485 746 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 403 425 | 1 401 883 | 503 993 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −72,65▼ | 23,34 | 26,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▲ | −0,6 % | −1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,4 %▼ | 4,1 % | 3,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Truls Øvreås | 1979 |
| Styrets leder | Truls Øvreås | 1979 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TRULS ØVREÅS100,0 %f. 1979 · His · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 928 963 675 · 2 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.