- Org.nr.
- 823 875 622
- Adresse
- Grandevegen 13, 6783 Stryn
Driftsresultat−61 382ikke oppgitt
Årsresultat3 572 320ikke oppgitt
Egenkapital40 188 40571,3 % av eiendelene
Grandevegen Invest AS er et aksjeselskap innen smiing, stansing og valsing av metall, og pulvermetallurgi, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 823 875 622
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 06.11.2019
- Registrert
- 22.11.2019
- Adresse
- Grandevegen 13, 6783 Stryn
- Kommune
- Stryn
- Aksjekapital
- 25 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper og lignende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 61 382 | 67 020 | 85 836 |
| Driftsresultat | −61 382 | −67 020 | −85 836 |
| Sum finansinntekter | 4 737 014 | 4 000 961 | 5 572 123 |
| Sum finanskostnader | 1 103 312 | 1 320 369 | 1 449 631 |
| Netto finans | 3 633 702 | 2 680 592 | 4 122 492 |
| Resultat før skatt | 3 572 320 | 2 613 572 | 4 036 656 |
| Årsresultat | 3 572 320 | 2 613 572 | 4 036 656 |
| Sum anleggsmidler | 50 993 520 | 51 093 520 | 51 193 520 |
| Sum omløpsmidler | 5 369 539 | 5 254 085 | 6 102 358 |
| Sum eiendeler | 56 363 059 | 56 347 605 | 57 295 878 |
| Sum innskutt egenkapital | 25 100 000 | 25 100 000 | 25 100 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 088 405 | 13 016 086 | 11 902 514 |
| Sum egenkapital | 40 188 405 | 38 116 086 | 37 002 514 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 722 400 | 17 687 700 | 19 653 332 |
| Sum kortsiktig gjeld | 452 254 | 543 818 | 640 033 |
| Sum gjeld | 16 174 654 | 18 231 518 | 20 293 365 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,87▲ | 9,66 | 9,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,40▼ | 0,48 | 0,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,3 %▲ | 6,9 % | 9,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,3 %▲ | 67,6 % | 64,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arild Hugleik Bødal | 1965 |
| Styremedlem | Elias Loen | 1967 |
| Styremedlem | Bjørn Aage Flo | 1966 |
| Revisor | HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS987 832 916 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INVEST24 AS33,7 %Stryn · 846 874 ordinære aksjer
- BAAF INVEST AS33,1 %Stryn · 831 563 ordinære aksjer
- ELO INVEST AS33,1 %Stryn · 831 563 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NOMEK AS94,0 %979 885 717 · 1 569 ordinære aksjer
- Vendanor AS49,0 %911 703 076 · 2 412 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.