- Org.nr.
- 929 337 379
- Adresse
- Hemnesveien 220, 1970 Hemnes
- Hovedeier
- Hemnes Utvikling AS, 100 %
Driftsresultat1 025 31274,6 % margin
EBITDA1 184 017før av- og nedskrivninger
Årsresultat686 21349,9 % margin
Egenkapital1 708 94819,3 % av eiendelene
Granittveien - 2 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 337 379
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 13.05.2022
- Registrert
- 13.06.2022
- Adresse
- Hemnesveien 220, 1970 Hemnes
- Kommune
- Aurskog-høland
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Aurskog-høland (245)
- Aksjekapital
- 32 500
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Granittveien - 2 AS929 658 264 · AURSKOG-HØLAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverve, eie og leie samt selge, utleie og fremleie fast eiendom samt deltagelse i andre selskaper og det som står i forbindelse herunder inkludert salg av eiendomsrelaterte tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 374 082 | 1 329 933 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 374 082 | 1 329 933 | 1 275 761 | 823 600 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 158 705 | 158 266 | 158 265 | 66 500 |
| Annen driftskostnad | 190 064 | 127 825 | 161 892 | 355 952 |
| Sum driftskostnader | 348 769 | 286 090 | 320 158 | 422 452 |
| Driftsresultat | 1 025 312 | 1 043 843 | 955 603 | 401 148 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 143 300 | 150 329 | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 758 | 1 407 | - | - |
| Sum finanskostnader | 145 058 | 151 736 | 168 741 | 59 654 |
| Netto finans | −145 058 | −151 736 | −168 741 | −59 655 |
| Resultat før skatt | 880 254 | 892 107 | 786 862 | 341 493 |
| Skattekostnad | 194 041 | 196 468 | 173 175 | 75 129 |
| Årsresultat | 686 213 | 695 639 | 613 687 | 266 364 |
| Annen egenkapital | 686 213 | 695 639 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 694 521 | 8 853 226 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 8 694 521 | 8 853 226 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 8 694 521 | 8 853 226 | 9 011 491 | 9 169 756 |
| Kundefordringer | 44 680 | 0 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 878 | 4 773 | - | - |
| Sum fordringer | 50 558 | 4 773 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 105 489 | 232 373 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 105 489 | 232 373 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 156 047 | 237 146 | 241 712 | 97 871 |
| Sum eiendeler | 8 850 568 | 9 090 371 | 9 253 203 | 9 267 627 |
| Aksjekapital | 32 500 | 32 500 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 32 500 | 32 500 | 32 500 | 32 500 |
| Annen egenkapital | 1 676 448 | 990 235 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 676 448 | 990 235 | 426 349 | 159 442 |
| Sum egenkapital | 1 708 948 | 1 022 735 | 458 849 | 191 942 |
| Utsatt skatt | 13 632 | 16 986 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 13 632 | 16 986 | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 6 819 690 | 7 660 390 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 819 690 | 7 660 390 | - | - |
| Leverandørgjeld | 10 201 | 6 254 | - | - |
| Betalbar skatt | 197 396 | 161 514 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 63 540 | 53 578 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 37 161 | 168 914 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 308 298 | 390 260 | 725 691 | 190 213 |
| Sum gjeld | 7 141 620 | 8 067 636 | 8 794 354 | 9 075 685 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 850 568 | 9 090 371 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 8 068 663 | 8 885 472 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,51▼ | 0,61 | 0,33 | 0,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,18▼ | 7,89 | 19,17 | 47,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,4 % | 11,4 % | 10,3 % | 4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 74,6 %▼ | 78,5 % | 74,9 % | 48,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 49,9 %▼ | 52,3 % | 48,1 % | 32,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 19,3 %▲ | 11,3 % | 5,0 % | 2,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Granittveien - 2 AS74,6 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Granittveien - 2 AS74,6 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Hellesjø | 1993 |
| Regnskapsfører | SIGMA REGNSKAP AS979 558 929 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hemnes Utvikling AS100,0 %Hemnes · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Hemnes Utvikling AS
- MYSEN EIENDOM AS100,0 %
- Granittveien - 2 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.