- Org.nr.
- 923 673 245
- Adresse
- Øseveien 137, 9470 Gratangen
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat29 1054,7 % margin
EBITDA55 105før av- og nedskrivninger
Årsresultat32 2815,2 % margin
Egenkapital183 25918,0 % av eiendelene
Gratangsfjellet Alpinsenter AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 673 245
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 07.09.2019
- Registrert
- 06.11.2019
- Adresse
- Øseveien 137, 9470 Gratangen
- Postadresse
- Postboks 770
- Kommune
- Gratangen
- Aksjekapital
- 450 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gratangsfjellet Alpinsenter AS923 803 734 · GRATANGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av alpinanlegg og utleie med mer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 20 000 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 600 000 | - | - | 117 993 | - |
| Sum driftsinntekter | 620 000 | 147 971 | 134 384 | 117 993 | 202 000 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 1 844 | - |
| Avskrivning | - | - | - | 20 000 | 20 000 |
| Varekostnad | 405 950 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 26 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 158 945 | - | - | 119 427 | 249 266 |
| Sum driftskostnader | 590 895 | 179 138 | 180 108 | 141 271 | 269 266 |
| Driftsresultat | 29 105 | −31 167 | −45 724 | −23 278 | −67 266 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 34 | - |
| Annen renteinntekt | 3 176 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 176 | 417 | - | 34 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | −450 | - | 3 |
| Netto finans | 3 176 | 417 | 450 | 34 | −3 |
| Resultat før skatt | - | −30 750 | −45 274 | −23 244 | −67 269 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −23 244 | - |
| Resultat før skattekostnad | 32 281 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 32 281 | −30 750 | −45 274 | −23 244 | −67 269 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −23 244 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −23 244 | - |
| Udekket tap | 32 281 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 80 000 | - | - | 140 000 | - |
| Maskiner og anlegg | 39 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 119 000 | - | - | 140 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 119 000 | 100 000 | 120 000 | 140 000 | 160 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | 27 827 | - |
| Kundefordringer | 0 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 166 898 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 166 898 | - | - | 27 827 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 730 504 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 730 504 | - | - | 90 546 | - |
| Sum omløpsmidler | 897 402 | 239 306 | 66 627 | 118 373 | 96 727 |
| Sum eiendeler | 1 016 402 | 339 306 | 186 627 | 258 373 | 256 727 |
| Aksjekapital l, | 450 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | −222 998 | - |
| Udekket tap | 266 741 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −266 741 | −299 022 | −268 272 | −222 998 | −199 754 |
| Sum egenkapital | 183 259 | 150 978 | 181 728 | 227 002 | 250 246 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 568 884 | - | - | 12 436 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | 13 914 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 264 259 | - | - | 5 021 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 833 143 | 188 328 | 4 899 | 31 371 | 6 481 |
| Sum gjeld | 833 143 | 188 328 | 4 899 | 31 371 | 6 481 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 016 402 | - | - | 258 373 | - |
| Aksjekapital | - | - | - | 450 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,08▼ | 1,27 | 13,60 | 3,77 | 14,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,55▲ | 1,25 | 0,03 | 0,14 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,8 %▲ | −11,7 % | −20,6 % | −9,0 % | −26,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | −21,1 % | −34,0 % | −19,7 % | −33,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▲ | −20,8 % | −33,7 % | −19,7 % | −33,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,0 %▼ | 44,5 % | 97,4 % | 87,9 % | 97,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gratangsfjellet Alpinsenter AS4,7 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Gratangsfjellet Alpinsenter AS4,7 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.434 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.56 ansatte 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tommy Sedeniussen | 1966 |
| Styrets leder | Roy Arne Bertheussen | 1967 |
| Styremedlem | Hjalmar Evald Indal Larssen | 1960 |
| Styremedlem | Tommy Sedeniussen | 1966 |
| Regnskapsfører | REGNSKAP I NOR AS930 840 351 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Engenesfisk Holding AS11,1 %Engenes · 50 ordinære aksjer
- ROY ARNE BERTHEUSSEN11,1 %f. 1967 · Sjøvegan · 50 ordinære aksjer
- RONNY HELMERSEN KRISTOFFERSEN11,1 %f. 1974 · Harstad · 50 ordinære aksjer
- Sindre Sæther11,1 %f. 1985 · Tromsø · 50 ordinære aksjer
- Christine Øien-Bertheussen11,1 %f. 1990 · Gratangen · 50 ordinære aksjer
- HÅKON SIGURD ELSTAD11,1 %f. 1946 · 50 ordinære aksjer
- HJALMAR EVALD INDAL LARSSEN11,1 %f. 1960 · Narvik · 50 ordinære aksjer
- KARSTEIN HANS HANSEN11,1 %f. 1955 · Tennevoll · 50 ordinære aksjer
- TOMMY SEDENIUSSEN11,1 %f. 1966 · Ballstad · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.