- Org.nr.
- 916 508 352
- Adresse
- Nesbruveien 75, 1394 Nesbru
Driftsresultat−244 777ikke oppgitt
Årsresultat623 480ikke oppgitt
Egenkapital309 50429,3 % av eiendelene
Gratech Invest AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 508 352
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.01.2016
- Registrert
- 18.01.2016
- Adresse
- Nesbruveien 75, 1394 Nesbru
- Postadresse
- Otto Blehrs vei 51C
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gratech Invest AS932 631 644 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å investere i aksjer og andre verdipapirer. Selskapet skal i tillegg drive konsulentvirksomhet innenfor automasjon.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 162 896 | 170 400 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 65 661 | 33 756 |
| Sum driftskostnader | 244 777 | 242 020 | 255 053 | 228 557 | 204 156 |
| Driftsresultat | −244 777 | −242 020 | −255 053 | 2 143 | −204 156 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 625 796 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 28 |
| Sum finansinntekter | 883 047 | 1 158 815 | 1 474 703 | 2 627 708 | 625 824 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 8 321 |
| Sum finanskostnader | 14 790 | 16 822 | 17 988 | 13 839 | 8 321 |
| Netto finans | 868 257 | 1 141 993 | 1 456 715 | 2 613 869 | 617 503 |
| Resultat før skatt | 623 480 | 899 973 | 1 201 662 | 2 616 013 | 413 347 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 413 347 |
| Årsresultat | 623 480 | 902 166 | 1 199 469 | 2 616 013 | 413 347 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 413 347 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 413 347 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 500 000 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 600 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | −686 653 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 413 347 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 230 700 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 198 700 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 198 700 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 680 098 | 868 392 | 1 056 686 | 702 480 | 228 700 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 9 936 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 1 028 089 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 1 038 026 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 4 527 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 4 527 |
| Sum omløpsmidler | 375 764 | 677 044 | 800 318 | 3 610 505 | 1 042 553 |
| Sum eiendeler | 1 055 862 | 1 545 436 | 1 857 004 | 4 312 985 | 1 271 253 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 120 000 |
| Overkurs | - | - | - | - | 468 377 |
| Sum innskutt egenkapital | 303 859 | 303 859 | 303 859 | 304 390 | 588 377 |
| Sum egenkapital | 309 504 | 306 025 | 303 859 | 304 390 | 588 377 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 159 429 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 159 429 |
| Sum langsiktig gjeld | 139 756 | 243 317 | 342 767 | 443 308 | 159 429 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 23 447 |
| Utbytte | - | - | - | - | 500 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 606 602 | 996 094 | 1 210 378 | 3 565 287 | 523 447 |
| Sum gjeld | 746 357 | 1 239 411 | 1 553 145 | 4 008 595 | 682 876 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 1 271 253 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 646 | 2 166 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,62▼ | 0,68 | 0,66 | 1,01 | 1,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,41▼ | 4,05 | 5,11 | 13,17 | 1,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 49,1 %▼ | 53,9 % | 39,5 % | 94,2 % | 33,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 0,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 1 133,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 29,3 %▲ | 19,8 % | 16,4 % | 7,1 % | 46,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eric Grabner | 1977 |
| Styrets leder | Eric Grabner | 1977 |
| Styremedlem | Inger-Lise Grabner | 1973 |
| Revisor | UNIC REVISJON AS999 327 885 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Inger-Lise Grabner50,0 %f. 1973 · Nesøya · 150 ordinære aksjer
- ERIC GRABNER50,0 %f. 1977 · Nesøya · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Gratech AS100,0 %918 024 131 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.