- Org.nr.
- 918 316 329
- Adresse
- Rødmyrjordet 5, 3735 Skien
Driftsresultat−70 982ikke oppgitt
Årsresultat−71 087ikke oppgitt
Egenkapital240 8209,5 % av eiendelene
GRÅTT OG GRØNT HOLDING AS er et aksjeselskap innen bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 316 329
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 28.11.2016
- Registrert
- 04.01.2017
- Adresse
- Rødmyrjordet 5, 3735 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 400 002
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GRÅTT OG GRØNT HOLDING AS937 600 615 · SKIEN · Uoppgitt
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og eiendommer og hva herved står i naturlig forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 70 982 | 14 633 | 13 860 | 77 371 | 12 528 |
| Sum driftskostnader | 70 982 | 14 633 | 13 860 | 77 371 | 12 528 |
| Driftsresultat | −70 982 | −14 633 | −13 860 | −77 371 | −12 528 |
| Annen renteinntekt | 9 | −8 | 19 | 2 | - |
| Sum finansinntekter | 9 | −8 | 19 | 2 | - |
| Annen rentekostnad | 114 | 3 | 52 | 33 | - |
| Sum finanskostnader | 114 | 3 | 52 | 33 | - |
| Netto finans | −105 | −11 | −33 | −31 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −13 893 | −77 402 | −12 528 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −13 893 | −77 402 | −12 528 |
| Resultat før skattekostnad | −71 087 | −14 643 | - | - | - |
| Årsresultat | −71 087 | −14 643 | −13 893 | −77 402 | −12 528 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −71 087 | −14 643 | −13 893 | −77 402 | −12 528 |
| Totalresultat | −71 087 | −14 643 | −13 893 | −77 402 | −12 528 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −13 893 | −77 402 | −12 528 |
| Udekket tap | −71 087 | −14 643 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −71 087 | −14 643 | −13 893 | −77 402 | −12 528 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 400 000 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 400 000 | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 091 487 | 1 035 445 | 1 076 798 | 875 966 | 662 301 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 121 487 | 1 065 445 | 1 106 798 | 905 966 | 692 301 |
| Sum anleggsmidler | 2 521 487 | 2 465 445 | 2 506 798 | 905 966 | 692 301 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 120 | 4 138 | 8 550 | 13 276 | 79 343 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 120 | 4 138 | 8 550 | 13 276 | 79 343 |
| Sum omløpsmidler | 8 120 | 4 138 | 8 550 | 13 276 | 79 343 |
| Sum eiendeler | 2 529 607 | 2 469 583 | 2 515 348 | 919 242 | 771 644 |
| Aksjekapital | 400 002 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | −15 000 | −15 000 | −15 000 | −15 000 |
| Overkurs | 370 000 | 370 000 | 370 000 | 370 000 | 370 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 770 002 | 415 000 | 415 000 | 415 000 | 415 000 |
| Annen egenkapital | −529 182 | −458 095 | −443 452 | −429 558 | −352 156 |
| Sum opptjent egenkapital | −529 182 | −458 095 | −443 452 | −429 558 | −352 156 |
| Sum egenkapital | 240 820 | −43 095 | −28 452 | −14 558 | 62 844 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 276 287 | 2 511 965 | 2 543 800 | 933 800 | 708 800 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 276 287 | 2 511 965 | 2 543 800 | 933 800 | 708 800 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 276 287 | 2 511 965 | 2 543 800 | 933 800 | 708 800 |
| Leverandørgjeld | 12 500 | 713 | 4 | - | 3 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 500 | 713 | - | - | - |
| Sum gjeld | 2 288 787 | 2 512 678 | 2 543 800 | 933 800 | 708 800 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 529 607 | 2 469 583 | 2 515 348 | 919 242 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,65▼ | 5,80 | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,50▲ | −58,31 | −89,41 | −64,14 | 11,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,8 %▼ | −0,6 % | −0,8 % | −9,2 % | −1,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,5 %▲ | −1,7 % | −1,1 % | −1,6 % | 8,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arild Kolstad | 1962 |
| Styremedlem | Andre Bakken Vesterdal | 1989 |
| Revisor | NILSONS REVISJONSKONTOR AS988 913 081 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAP OG ØKONOMISERVICE SKIEN AS916 656 408 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Soltoppen Invest AS33,3 %Skien · 1 333 340 ordinære aksjer
- FLEXI HOLDING AS33,3 %Skien · 1 333 340 ordinære aksjer
- Vesterdal Invest AS33,3 %Skien · 1 333 340 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kroken Naturstein AS100,0 %918 576 088 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.