- Org.nr.
- 925 837 695
- Adresse
- Engeshaugen 46, 8616 Mo I Rana
Driftsresultat−128 351−10,3 % margin
EBITDA4 996før av- og nedskrivninger
Årsresultat−156 982−12,6 % margin
Egenkapital−93 929−23,4 % av eiendelene
GRAVSTEINSERVICE NORD AS er et aksjeselskap innen hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 837 695
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 29.09.2020
- Registrert
- 06.11.2020
- Adresse
- Engeshaugen 46, 8616 Mo I Rana
- Kommune
- Rana
- Aksjekapital
- 70 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GRAVSTEINSERVICE NORD AS925 958 018 · RANA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Innkjøp, bearbeiding og salg av gravsteiner og tilbehør samt utvikling og salg av andre produkter og konsulenttjenester som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 231 890 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 10 872 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 242 762 | 1 333 969 | 1 143 371 | 1 216 920 | 771 244 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 3 700 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 171 603 | - | - | - | 100 219 |
| Lønnskostnad | 792 599 | - | - | - | 376 699 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 133 347 | - | - | - | 69 600 |
| Annen driftskostnad | 269 864 | - | - | - | 157 964 |
| Sum driftskostnader | 1 371 113 | 1 338 479 | 907 244 | 1 409 581 | 704 482 |
| Driftsresultat | −128 351 | −4 509 | 236 127 | −192 661 | 66 762 |
| Annen renteinntekt | 246 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 246 | 2 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 27 988 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 889 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 28 877 | 36 360 | 24 282 | 24 067 | 22 387 |
| Netto finans | −28 631 | −36 358 | −24 282 | −24 068 | −22 387 |
| Resultat før skatt | −156 982 | −40 867 | 211 845 | −216 729 | 44 375 |
| Årsresultat | −156 982 | −32 179 | 203 157 | −206 967 | 34 613 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −156 982 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −156 982 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −156 982 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −156 982 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 9 762 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 217 351 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 217 351 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 217 351 | 350 698 | 387 847 | 397 047 | 580 400 |
| Kundefordringer | 30 790 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 17 769 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 48 559 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 135 456 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 135 456 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 184 015 | 250 585 | 87 585 | 107 532 | 107 175 |
| Sum eiendeler | 401 366 | 601 283 | 475 432 | 504 579 | 687 575 |
| Aksjekapital | 70 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 64 430 | 64 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 158 359 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −158 359 | −1 377 | 30 802 | −172 355 | 34 612 |
| Sum egenkapital | −93 929 | 63 053 | 55 232 | −147 925 | 59 042 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 234 224 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 150 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 384 224 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 384 224 | 420 666 | 362 020 | 489 732 | 585 894 |
| Leverandørgjeld | 10 530 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 26 151 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 74 390 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 111 072 | 117 565 | 58 180 | 162 772 | 42 639 |
| Sum gjeld | 495 296 | 538 231 | 420 200 | 652 504 | 628 533 |
| Sum egenkapital og gjeld | 401 366 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,66▼ | 2,13 | 1,51 | 0,66 | 2,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −5,27▼ | 8,54 | 7,61 | −4,41 | 10,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −25,6 %▼ | −0,8 % | 48,2 % | −32,3 % | 9,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −10,3 %▼ | −0,3 % | 20,7 % | −15,8 % | 8,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −12,6 %▼ | −2,4 % | 17,8 % | −17,0 % | 4,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −23,4 %▼ | 10,5 % | 11,6 % | −29,3 % | 8,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GRAVSTEINSERVICE NORD AS−10,3 %
1,2 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %−1001020
GRAVSTEINSERVICE NORD AS−10,3 % 1,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
SCAN GRANITT AS4,1 % 90,1 mill.56 ansatte 2025
Minera Skifer AS5,3 % 95,4 mill.62 ansatte 2025
EIDE STEIN AS15,4 % 101,6 mill.46 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 23.700.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eskil Nyquist | 1999 |
| Styrets leder | Eskil Nyquist | 1999 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ESKIL NYQUIST100,0 %f. 1999 · Mo I Rana · 700 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.