- Org.nr.
- 917 071 691
- Adresse
- Forusbeen 210, 4313 Sandnes
- Hovedeier
- BRI PRODUCTION AS, 55,6 %
Driftsresultat−9 682 423
Årsresultat−12 839 168
Egenkapital39 277 85744,5 % av eiendelene
Ansatte7i Aa‑registeret
Greencap Solutions AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 071 691
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 18.03.2016
- Registrert
- 20.04.2016
- Adresse
- Forusbeen 210, 4313 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 216 852
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Greencap Solutions AS817 086 012 · SANDNES7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produktutvikling for industri og utland. Selskapet skal utvikle egne løsninger innen energi og miljøteknologi som det skal søkes patentert. Intellektuelle rettigheter beskyttes så langt mulig. (herunder, avtaleverk, merkevarebeskyttelse, patenter osv)
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sales | - | 36 111 311 | 18 966 596 | 29 719 320 | 13 527 800 |
| Sum driftsinntekter | 9 006 439 | 36 111 311 | 18 966 596 | 29 719 320 | 13 527 800 |
| Raw materials and consumables used | - | 12 232 262 | 5 708 301 | 53 797 975 | 47 223 066 |
| Personnel expense | - | 5 614 066 | 4 768 636 | 3 742 725 | 591 345 |
| Depreciation | - | 5 083 877 | 4 770 333 | 4 951 614 | 5 212 115 |
| Other expenses | - | 3 621 678 | 4 526 373 | 5 364 691 | 4 837 362 |
| Sum driftskostnader | 18 688 862 | 26 551 883 | 19 773 643 | 67 857 006 | 57 863 888 |
| Driftsresultat | −9 682 423 | 9 559 428 | −807 047 | −38 137 686 | −44 336 088 |
| Annen renteinntekt | - | 235 547 | 80 332 | 7 338 | 24 315 |
| Other financial income | - | 294 056 | 324 989 | 1 335 163 | 20 678 |
| Sum finansinntekter | 716 743 | 529 603 | 405 321 | 1 342 501 | 44 993 |
| Annen rentekostnad | - | 3 175 320 | 2 434 210 | 710 148 | 491 920 |
| Other financial expenses | - | 312 798 | 333 612 | 309 773 | 53 143 |
| Sum finanskostnader | 3 873 489 | 3 488 118 | 2 767 822 | 1 019 921 | 545 064 |
| Netto finans | −3 156 746 | −2 958 515 | −2 362 501 | 322 580 | −500 070 |
| Resultat før skatt | −12 839 168 | - | - | −37 815 106 | −44 836 158 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −37 815 106 | −44 836 158 |
| Resultat før skattekostnad | - | 6 600 913 | −3 169 548 | - | - |
| Årsresultat | −12 839 168 | 6 600 913 | −3 169 548 | −37 815 106 | −44 836 158 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 6 600 913 | −3 169 548 | −37 815 106 | −44 836 158 |
| Totalresultat | - | 6 600 913 | −3 169 548 | −37 815 106 | −44 836 158 |
| Other equity | - | 6 600 913 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 6 600 913 | −6 339 096 | −75 630 212 | −89 672 316 |
| Development | - | 62 195 683 | 63 572 064 | 67 444 141 | 50 570 379 |
| Licenses | - | 1 849 572 | 1 322 705 | 1 014 230 | 510 865 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 64 045 255 | 64 894 769 | 68 458 371 | 51 081 244 |
| Property, plant and equipment | - | 930 736 | 1 824 948 | 3 376 756 | 4 497 174 |
| Sum varige driftsmidler | - | 930 736 | 1 824 948 | 3 376 756 | 4 497 174 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | 3 744 164 | 3 744 164 | 3 024 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 3 744 164 | 3 744 164 | 3 024 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 70 590 573 | 68 720 154 | 70 463 881 | 74 859 126 | 55 578 418 |
| Accounts receivables | - | 431 969 | 11 279 965 | 11 955 430 | 353 031 |
| Other short-term receivables | - | 6 993 449 | 6 891 620 | 10 089 751 | 4 064 481 |
| Sum fordringer | - | 7 425 418 | 18 171 585 | 22 045 181 | 4 417 512 |
| Cash and cash equivalents | - | 5 111 176 | 7 425 238 | 1 866 912 | 57 324 735 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 5 111 176 | 7 425 238 | 1 866 912 | 57 324 735 |
| Sum omløpsmidler | 17 696 795 | 12 536 594 | 25 596 823 | 23 912 093 | 61 742 247 |
| Sum eiendeler | 88 287 368 | 81 256 748 | 96 060 704 | 98 771 219 | 117 320 665 |
| Share capital | - | 178 289 | 158 417 | 157 500 | 157 500 |
| Overkurs | - | 38 847 516 | 31 942 970 | 35 027 431 | 72 842 537 |
| Sum innskutt egenkapital | 39 277 857 | 39 025 804 | 32 101 387 | 35 184 931 | 73 000 037 |
| Other equity | - | 6 600 913 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | 6 600 913 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 39 277 857 | 45 626 717 | 32 101 387 | 35 184 931 | 73 000 037 |
| Konvertible lån | - | - | 6 075 000 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 22 270 000 | 34 275 000 | - | - |
| Other non-current liabilities | - | 1 715 430 | 3 372 224 | 5 713 467 | 7 282 313 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 23 985 430 | 43 722 224 | 5 713 467 | 7 282 313 |
| Sum langsiktig gjeld | 35 785 000 | 23 985 430 | 43 722 224 | 5 713 467 | 7 282 313 |
| Loans from financial institutions | - | 7 360 000 | 683 993 | 12 253 793 | - |
| Leverandørgjeld | - | 572 367 | 5 504 715 | 24 109 437 | 6 995 690 |
| Public duties payable | - | 571 446 | 796 776 | 748 614 | 631 037 |
| Other current liabilities | - | 3 140 787 | 13 251 609 | 20 760 977 | 29 411 588 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 224 511 | 11 644 601 | 20 237 093 | 57 872 821 | 37 038 315 |
| Sum gjeld | 49 009 511 | 35 630 031 | 63 959 317 | 63 586 288 | 44 320 628 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 81 256 748 | 96 060 704 | 98 771 219 | 117 320 665 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,34▲ | 1,08 | 1,26 | 0,41 | 1,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,25▲ | 0,78 | 1,99 | 1,81 | 0,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −10,6 %▼ | 11,4 % | −0,4 % | −34,1 % | −53,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −107,5 %▼ | 26,5 % | −4,3 % | −128,3 % | −327,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −142,6 %▼ | 18,3 % | −16,7 % | −127,2 % | −331,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,5 %▼ | 56,2 % | 33,4 % | 35,6 % | 62,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 286 634
- Resultat per ansatt, kroner
- −1 383 203
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Rygg | 1963 |
| Styrets leder | Olav Østhus | 1989 |
| Styremedlem | Kristian Rasmussen | 1995 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
| Regnskapsfører | ADDVANT STAVANGER AS926 956 027 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BRI PRODUCTION AS55,6 %Randaberg · 12 048 334 ordinære aksjer
- NSO AS12,7 %Stavanger · 2 744 177 ordinære aksjer
- Sandefjord · 1 170 800 ordinære aksjer
- Oslo · 913 239 ordinære aksjer
- Reiestad Holding AS3,97 %Orre · 860 000 ordinære aksjer
- Eidissen Consult AS2,15 %Bodø · 467 095 ordinære aksjer
- Altitude Explorer AS2,02 %Oslo · 438 000 ordinære aksjer
- BANK PICTET & CIE (EUROPE) AG1,52 %L-1855 LUXEMBOURG · 330 000 ordinære aksjer
- J.P. Morgan Securities PLC1,49 %LONDON E14 5JP · 322 700 ordinære aksjer
- OOA INVEST AS1,09 %Sandnes · 236 252 ordinære aksjer
- + 70 andre9,94 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BR Industrier AS
- BRI PRODUCTION AS100,0 %
- BOLY HOLDING AS100,0 %
- Metallteknikk AS90,1 %
- NORSK OVERFLATE TEKNIKK AS56,5 %
- Elaris Elektrotavler AS53,3 %
- Greencap Solutions AS55,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Removr AS32,8 %928 979 598 · 9 087 243 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.