- Org.nr.
- 918 856 390
- Adresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Hovedeier
- MALLING CORE PLUS II HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat10 240 88326,3 % margin
EBITDA33 463 173før av- og nedskrivninger
Årsresultat−13 048 903−33,5 % margin
Egenkapital16 903 2993,1 % av eiendelene
Grenseveien 82 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 856 390
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 22.02.2017
- Registrert
- 22.04.2017
- Adresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Postboks 1883 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 432 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Grenseveien 82 AS818 950 462 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 38 960 070 | 8 264 421 | 306 912 | 408 208 | 7 297 056 |
| Sum driftsinntekter | 38 960 070 | 8 264 421 | 306 912 | 408 208 | 7 297 056 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 606 128 |
| Avskrivning av driftsmidler | 23 222 290 | 5 749 383 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 5 496 896 | 5 979 605 | 143 425 | 38 497 478 | 1 003 983 |
| Sum driftskostnader | 28 719 187 | 11 728 988 | 143 425 | 38 497 478 | 2 610 111 |
| Driftsresultat | 10 240 883 | −3 464 568 | 163 487 | −38 089 270 | 4 686 945 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 1 670 372 | 2 685 304 | 1 539 542 | - |
| Annen renteinntekt | 639 454 | 131 307 | 243 365 | 56 224 | 1 903 |
| Sum finansinntekter | 639 454 | 1 801 679 | 2 928 669 | 1 595 766 | 1 903 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 27 609 700 | 1 901 666 | - | - | 765 965 |
| Annen rentekostnad | - | 5 939 166 | 23 | 467 | 884 |
| Sum finanskostnader | 27 609 700 | 7 840 832 | 23 | 467 | 766 849 |
| Netto finans | −26 970 246 | −6 039 153 | 2 928 646 | 1 595 299 | −764 946 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 092 132 | −36 493 970 | 3 921 999 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 862 840 |
| Resultat før skattekostnad | −16 729 362 | −9 503 720 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −3 680 459 | −2 090 819 | 680 270 | −8 028 674 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 411 862 | −28 465 296 | 3 059 159 |
| Årsresultat | −13 048 903 | −7 412 901 | 2 411 862 | −28 465 296 | 3 059 159 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −13 048 903 | −7 412 901 | 2 411 862 | −28 465 296 | 3 059 159 |
| Totalresultat | −13 048 903 | −7 412 901 | 2 411 862 | −28 465 296 | 3 059 159 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 3 519 927 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −11 066 984 | - |
| Udekket tap | - | −7 412 901 | 2 411 862 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital/ overkurs | −13 048 903 | - | - | −17 398 312 | −460 768 |
| Sum overføringer og disponeringer | −13 048 903 | −7 412 901 | 2 411 862 | −28 465 296 | 3 059 159 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 469 888 374 | 482 784 181 | 350 471 729 | 127 905 852 | 57 286 843 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 529 119 | 3 853 546 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 473 417 493 | 486 637 727 | 350 471 729 | 127 905 852 | 57 286 843 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 45 229 685 | 52 422 643 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 45 229 685 | 52 422 643 | - |
| Sum anleggsmidler | 473 417 493 | 492 860 463 | 401 031 699 | 186 339 051 | 57 286 843 |
| Kundefordringer | 2 130 888 | 44 877 | - | 100 | 219 721 |
| Andre kortsiktige fordringer | 48 177 763 | 6 579 469 | 9 624 087 | 8 258 246 | 730 240 |
| Sum fordringer | 50 308 651 | 6 624 346 | 9 624 087 | 8 258 346 | 949 961 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 22 221 949 | 258 983 | 6 110 728 | 4 804 277 | 366 604 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 22 221 949 | 258 983 | 6 110 728 | 4 804 277 | 366 604 |
| Sum omløpsmidler | 72 530 600 | 6 883 329 | 15 734 815 | 13 062 623 | - |
| Sum eiendeler | 545 948 093 | 499 743 792 | 416 766 514 | 199 401 673 | 58 603 408 |
| Utsatt skattefordel | - | 6 222 736 | 5 330 285 | 6 010 555 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 6 222 736 | 5 330 285 | 6 010 555 | - |
| Aksjekapital | 432 000 | 432 000 | 432 000 | 432 000 | 432 000 |
| Overkurs | - | - | - | - | 12 617 304 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 4 462 956 | 4 462 956 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 432 000 | 432 000 | 4 894 956 | 4 894 956 | 13 049 304 |
| Udekket tap | - | 7 356 306 | 8 655 122 | 11 066 984 | - |
| Annen egenkapital | 16 471 299 | - | - | - | 4 781 008 |
| Sum opptjent egenkapital | 16 471 299 | −7 356 306 | −8 655 122 | −11 066 985 | 4 781 008 |
| Sum egenkapital | 16 903 299 | −6 924 306 | −3 760 166 | −6 172 029 | 17 830 312 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 393 104 403 | 184 998 969 | - |
| Utsatt skatt | 497 872 | - | - | - | 759 337 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 497 872 | - | - | - | 759 337 |
| Langsiktig konserngjeld | 499 439 512 | 493 584 079 | - | - | 34 262 222 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 499 439 512 | 493 584 079 | 393 104 403 | 184 998 969 | 34 262 222 |
| Sum langsiktig gjeld | 499 937 384 | 493 584 079 | 393 104 403 | 184 998 969 | 35 021 559 |
| Leverandørgjeld | 569 937 | 1 342 777 | 27 348 599 | 20 574 733 | 975 731 |
| Annen kortsiktig gjeld | 28 537 472 | 11 741 243 | 73 678 | - | 4 775 807 |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 107 409 | 13 084 019 | 27 422 277 | 20 574 733 | 5 751 538 |
| Sum gjeld | 529 044 793 | 506 668 099 | 420 526 680 | 205 573 702 | 40 773 096 |
| Sum egenkapital og gjeld | 545 948 093 | 499 743 792 | 416 766 514 | 199 401 673 | 58 603 408 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,49▲ | 0,53 | 0,57 | 0,63 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 31,30▲ | −73,17 | −111,84 | −33,31 | 2,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,1 %▲ | −0,4 % | 1,0 % | −28,3 % | 8,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 26,3 %▲ | −41,9 % | 53,3 % | −9 330,8 % | 64,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −33,5 %▲ | −89,7 % | 785,8 % | −6 973,2 % | 41,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,1 %▲ | −1,4 % | −0,9 % | −3,1 % | 30,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Grenseveien 82 AS26,3 %
39,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Grenseveien 82 AS26,3 % 39,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Fredrik Jansen | 1978 |
| Styremedlem | Didrik Christian Brager Carlsen | 1976 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
| Forretningsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 432 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MALLING CORE PLUS II AS
- MALLING CORE PLUS II HOLDING AS100,0 %
- GRENSEVEIEN 78B AS100,0 %
- Parkveien 61 Deltager AS100,0 %
- Akersgata 51 AS100,0 %
- Pilestredet 35 Holding AS61,6 %
- Grenseveien 82 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.