- Org.nr.
- 916 644 183
- Adresse
- Travbanevegen 7, 7061 Trondheim
- Hovedeier
- GRIP KLATRING AS, 100 %
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat−4 086 894−19,7 % margin
EBITDA−3 375 483før av- og nedskrivninger
Årsresultat−7 241 464−34,9 % margin
Egenkapital−10 673 654−321,2 % av eiendelene
GRIP LEANGEN AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 644 183
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 04.01.2016
- Registrert
- 28.01.2016
- Adresse
- Travbanevegen 7, 7061 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 82
- Hjemmeside
- www.trondheim-klatresenter.no
Underenheter
1
- GRIP LEANGEN AS911 997 398 · TRONDHEIM76 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive klatresenter og lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Trondheim Klatresenter AS28.01.2016 til 10.02.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 20 646 477 | - | - | 7 912 151 | 9 579 111 |
| Annen driftsinntekt | 110 280 | - | - | 35 | 143 369 |
| Sum driftsinntekter | 20 756 757 | 18 921 836 | 10 028 635 | 7 912 186 | 9 722 481 |
| Varekostnad | 1 847 196 | - | - | 1 211 309 | 989 986 |
| Lønnskostnad | 5 855 779 | - | - | 3 047 938 | 3 452 756 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 294 541 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 711 411 | - | - | 188 176 | - |
| Annen driftskostnad | 16 429 265 | - | - | 2 308 579 | 2 546 230 |
| Sum driftskostnader | 24 843 651 | 23 555 526 | 14 539 684 | 6 756 003 | 7 283 513 |
| Driftsresultat | −4 086 894 | −4 633 690 | −4 511 049 | 1 156 184 | 2 438 967 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern (0) | - | - | - | 9 772 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 102 | 22 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 362 450 | - | - | - | 4 529 |
| Annen renteinntekt | 5 310 | - | - | - | 559 |
| Sum finansinntekter | 367 760 | 317 532 | 34 | 9 874 | 5 110 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 428 698 | - | - | 33 861 | - |
| Annen rentekostnad | 751 309 | - | - | 0 | 1 277 |
| Annen finanskostnad | 115 019 | - | - | 157 | 3 114 |
| Sum finanskostnader | 1 295 026 | 734 342 | 148 173 | 34 018 | 4 390 |
| Netto finans | −927 266 | −416 810 | −148 139 | −24 143 | 720 |
| Resultat før skatt | - | −5 050 500 | −4 659 189 | - | 2 439 687 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 536 731 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 902 956 |
| Resultat før skattekostnad | −5 014 160 | - | - | 1 132 040 | - |
| Skattekostnad | 2 227 304 | - | - | 249 708 | - |
| Årsresultat | −7 241 464 | −3 941 319 | −3 637 965 | 882 333 | 1 902 956 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 902 956 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 100 000 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 216 304 | 415 081 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 387 875 |
| Overføring annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −7 241 464 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 666 028 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 882 332 | 1 902 956 |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | 96 899 | 98 448 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 96 899 | 98 448 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 528 605 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 211 274 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 889 622 | - | - | 340 429 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 889 622 | - | - | 551 703 | 528 605 |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | - | - | 1 271 315 | 602 750 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 2 220 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 1 273 535 | 602 750 |
| Sum anleggsmidler | 1 889 622 | 12 047 822 | 11 089 542 | 1 922 136 | 1 229 803 |
| Varer | 663 707 | - | - | 120 605 | 705 330 |
| Sum varer | - | - | - | 120 605 | 705 330 |
| Kundefordringer | 270 331 | - | - | 1 056 226 | 63 417 |
| Andre kortsiktige fordringer | 337 615 | - | - | 65 758 | 25 399 |
| Sum fordringer | 607 946 | - | - | 1 121 984 | 88 816 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 5 637 182 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 162 099 | - | - | 4 764 394 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 162 099 | - | - | 4 764 394 | 5 637 182 |
| Sum omløpsmidler | 1 433 752 | 1 588 819 | 1 379 772 | 6 006 983 | 6 431 328 |
| Sum eiendeler | 3 323 374 | 13 636 641 | 12 469 314 | 7 929 119 | 7 661 131 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 4 117 094 | 3 451 065 |
| Udekket tap | 10 703 654 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −10 703 654 | −3 462 190 | 479 129 | 4 117 094 | 3 451 065 |
| Sum egenkapital | −10 673 654 | −3 432 190 | 509 129 | 4 147 094 | 3 481 065 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 3 695 455 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 695 455 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | - | - | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 292 052 | - | - | 341 315 | 223 334 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 187 150 | 430 771 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 286 346 |
| Skyldige offentlige avgifter | 353 806 | - | - | 371 985 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 8 711 645 | - | - | 2 422 861 | 2 749 846 |
| Annen kortsiktig gjeld | 944 070 | - | - | 458 714 | 489 768 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 301 572 | 17 068 831 | 11 960 185 | 3 782 026 | 4 180 065 |
| Sum gjeld | 13 997 028 | 17 068 831 | 11 960 185 | 3 782 026 | 4 180 065 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 323 374 | - | - | 7 929 119 | 7 661 131 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,14▲ | 0,09 | 0,12 | 1,59 | 1,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,31▲ | −4,97 | 23,49 | 0,91 | 1,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −43,9 %▼ | −33,1 % | −44,2 % | 15,0 % | 31,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −19,7 %▲ | −24,5 % | −45,0 % | 14,6 % | 25,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −34,9 %▼ | −20,8 % | −36,3 % | 11,2 % | 19,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −321,2 %▼ | −25,2 % | 4,1 % | 52,3 % | 45,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 253 131
- Resultat per ansatt, kroner
- −49 840
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GRIP LEANGEN AS−19,7 %
20,8 mill. 82 ansatte 2025
−50 %050100
GRIP LEANGEN AS−19,7 % 20,8 mill.82 ansatte 2025
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.434 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.56 ansatte 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Even Antonsen | 1992 |
| Styrets leder | Arve Stavø | 1958 |
| Styremedlem | Per Arne Hamre | 1967 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | TROLLTINDAN ØKONOMI AS929 567 374 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GRIP KLATRING AS100,0 %Trondheim · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GRIP KLATRING AS
- GRIP SLUPPEN AS100,0 %
- GRIP VEGG AS100,0 %
- GRIP LEANGEN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.