- Org.nr.
- 911 687 666
- Adresse
- Gamle Fetvei 20, 1900 Fetsund
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat194 84114,5 % margin
Årsresultat153 27511,4 % margin
Egenkapital230 81259,2 % av eiendelene
GRO NARVESTAD SALONG AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 687 666
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.01.2013
- Registrert
- 09.04.2013
- Adresse
- Gamle Fetvei 20, 1900 Fetsund
- Kommune
- Lillestrøm
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GRO NARVESTAD SALONG AS911 808 374 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapet har sin virsomhet innen frisørbransjen, og beslektet virksomhet forøvrig og hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- GRO OG KRISTIN'S FRISØR AS09.04.2013 til 27.09.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 062 537 | 1 016 270 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 277 351 | 261 680 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 339 888 | 1 277 950 | 1 711 130 | 1 695 733 | 1 952 699 |
| Varekostnad | 235 037 | 102 868 | 142 912 | 125 912 | 129 271 |
| Lønnskostnad | 289 490 | 528 329 | 1 056 473 | 1 049 570 | - |
| Annen driftskostnad | 620 520 | 528 498 | 490 364 | 489 717 | 430 656 |
| Sum driftskostnader | 1 145 047 | 1 159 695 | 1 689 749 | 1 677 279 | 1 860 362 |
| Driftsresultat | 194 841 | 118 255 | 21 382 | 18 455 | 92 337 |
| Annen renteinntekt | 2 568 | 2 534 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 568 | 2 534 | 1 628 | 302 | 161 |
| Annen rentekostnad | 643 | 89 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 643 | 89 | 51 | 109 | 909 |
| Netto finans | 1 925 | 2 445 | 1 577 | 193 | −748 |
| Resultat før skatt | 196 765 | 120 700 | 22 959 | 18 647 | 91 589 |
| Skattekostnad | 43 490 | 26 569 | 2 861 | 0 | - |
| Årsresultat | 153 275 | 94 131 | 20 098 | 18 647 | 91 589 |
| Udekket tap | 0 | 56 594 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 153 275 | 37 536 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 153 275 | 94 131 | - | - | - |
| Avskrivninger | - | - | - | 12 080 | 3 020 |
| Andre fordringer | 36 870 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 36 870 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 36 870 | 0 | 0 | 0 | 12 080 |
| Varer | 21 059 | 52 261 | - | - | - |
| Sum varer | 21 059 | 52 261 | - | - | - |
| Kundefordringer | 24 155 | 7 875 | - | - | - |
| Sum fordringer | 109 983 | 53 029 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 221 850 | 96 924 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 221 850 | 96 924 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 352 892 | 202 214 | 282 634 | 274 992 | 276 867 |
| Sum eiendeler | 389 762 | 202 214 | 282 634 | 274 992 | 288 947 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Overkurs | 10 000 | 10 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Annen egenkapital | 190 812 | 37 536 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 190 812 | 37 536 | −56 594 | −76 692 | −95 338 |
| Sum egenkapital | 230 812 | 77 536 | −16 594 | −36 692 | −55 338 |
| Leverandørgjeld | 23 015 | 57 421 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 43 490 | 26 569 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 43 198 | 14 419 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 49 248 | 26 269 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 158 950 | 124 678 | 296 669 | 301 999 | 323 955 |
| Sum gjeld | 158 950 | 124 678 | 299 228 | 311 685 | 344 285 |
| Sum egenkapital og gjeld | 389 762 | 202 214 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 559 | 9 685 | 20 330 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,22▲ | 1,63 | 0,95 | 0,91 | 0,85 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,69▼ | 1,59 | −18,03 | −8,49 | −6,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 66,9 %▲ | 50,0 % | 8,3 % | 6,7 % | 32,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,5 %▲ | 9,3 % | 1,2 % | 1,1 % | 4,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,4 %▲ | 7,4 % | 1,2 % | 1,1 % | 4,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,2 %▲ | 38,6 % | −5,9 % | −13,3 % | −19,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GRO NARVESTAD SALONG AS14,5 %
1,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.651 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.376 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.233 ansatte 2025
GRO NARVESTAD SALONG AS14,5 % 1,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gro Anita Narvestad | 1977 |
| Styrets leder | Gro Anita Narvestad | 1977 |
| Regnskapsfører | HØILUND REGNSKAP AS997 420 063 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GRO ANITA NARVESTAD100,0 %f. 1977 · Løken · 60 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.