- Org.nr.
- 880 126 822
- Telefon
- 51 84 14 60
- Adresse
- Lars Hertervigs gate 5, 4005 Stavanger
Driftsresultat4 184 25293,7 % margin
Årsresultat4 343 55497,2 % margin
Egenkapital21 887 90092,4 % av eiendelene
GRO SANDE AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 880 126 822
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 10.09.1998
- Registrert
- 14.10.1998
- Adresse
- Lars Hertervigs gate 5, 4005 Stavanger
- Telefon
- 51 84 14 60
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GRO SANDE AS980 724 816 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i verdipapirer, og hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto gevinst ved salg verdipapirer | 3 103 117 | 511 779 | 433 245 | 1 416 432 | 481 575 |
| Reversering nedskrivning anleggsaksjer | 1 920 | - | - | - | - |
| Utbytte | 1 200 000 | 1 735 000 | 1 440 000 | 352 531 | - |
| Sum inntekter 2 O1L7 | - | - | 1 768 963 | - | - |
| Nedskrivning av aksjer og andeler | - | - | 377 332 | 66 684 | 166 043 |
| Renter obligasjoner | 161 428 | 167 186 | - | - | 27 379 |
| Sum driftsinntekter | 4 466 466 | 2 413 965 | - | - | 525 137 |
| Annen driftskostnad | 282 214 | 259 752 | 251 039 | 226 463 | 198 982 |
| Sum driftskostnader | 282 214 | 259 752 | 628 371 | 293 147 | 365 025 |
| Driftsresultat | 4 184 252 | 2 154 213 | 1 389 087 | 1 475 816 | 160 111 |
| Annen renteinntekt | 223 236 | 200 282 | 183 167 | 107 619 | 22 728 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 22 430 | 3 602 |
| Sum finansinntekter | 223 236 | 200 282 | 183 167 | 130 050 | 26 330 |
| Annen rentekostnad | - | 621 | 5 772 | 8 372 | 5 351 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 7 | 21 733 |
| Sum finanskostnader | - | 621 | 5 772 | 8 379 | 27 084 |
| Netto finans | 223 236 | 199 661 | 177 395 | 121 671 | −755 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 566 482 | 1 597 487 | 159 356 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 566 482 | 1 597 487 | 159 356 |
| Resultat før skattekostnad | 4 407 488 | 2 353 874 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 63 934 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 4 343 554 | 2 353 874 | 1 566 482 | 1 597 487 | 159 356 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 343 554 | 2 353 874 | 1 566 482 | 1 597 487 | 159 356 |
| Totalresultat | 4 343 554 | 2 353 874 | 1 566 482 | 1 597 487 | 159 356 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 159 356 |
| Ordinært utbytte | 1 500 000 | 1 500 000 | 2 100 000 | - | - |
| Overført til/fra annen egenkapital | 2 843 554 | 853 874 | −533 518 | 1 597 487 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 343 554 | 2 353 874 | 1 566 482 | 1 597 487 | 159 356 |
| Aksjer Tveteraas Capital AS | 2 536 904 | 2 536 904 | 2 536 904 | 2 536 904 | 2 000 |
| Ii as | 6 176 780 | 5 676 780 | 5 676 780 | 4 851 780 | 2 500 |
| Aksjer Viking | 3 520 | 1 600 | 1 600 | 1 600 | 1 600 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 717 204 | 8 215 284 | 8 215 284 | 7 390 284 | 5 652 636 |
| Sum anleggsmidler | 8 717 204 | 8 215 284 | 8 215 284 | 7 390 284 | 5 652 636 |
| Tveteraas Capital AS | - | - | - | - | 73 978 |
| Tveteraas Capital II AS | - | - | - | - | 259 541 |
| Invest AS | - | - | - | - | 886 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 704 908 | 1 770 144 | 1 477 715 | 283 322 | - |
| Sum fordringer | 3 704 908 | 1 770 144 | 1 477 715 | 283 322 | 334 405 |
| Markedsbaserte aksjer | 4 983 176 | 4 557 461 | 4 418 611 | 4 279 497 | 7 761 061 |
| Obligasjoner | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | - | - |
| Sum investeringer | 6 983 176 | 6 557 461 | 6 418 611 | 4 279 497 | 7 761 061 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 281 072 | 4 259 436 | 4 520 633 | 7 392 153 | 4 734 005 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 281 072 | 4 259 436 | 4 520 633 | 7 392 153 | 4 734 005 |
| Sum omløpsmidler | 14 969 156 | 12 587 041 | 12 416 959 | 11 954 972 | 12 829 471 |
| Sum eiendeler | 23 686 360 | 20 802 325 | 20 632 243 | 19 345 256 | 18 482 106 |
| Investering i annet foretak i samme konsern 4, 4, 4, | - | - | - | - | 5 646 536 |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Annen egenkapital | 21 387 900 | 18 544 347 | 17 690 473 | 18 223 991 | 16 905 504 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 387 900 | 18 544 347 | 17 690 473 | 18 223 991 | 16 905 504 |
| Sum egenkapital | 21 887 900 | 19 044 347 | 18 190 473 | 18 723 991 | 17 405 504 |
| Gjeld til aksjonær | - | 13 274 | 12 653 | 406 881 | 898 509 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 13 274 | 12 653 | 406 881 | 898 509 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 13 274 | 12 653 | 406 881 | 898 509 |
| Leverandørgjeld | 234 526 | 244 704 | 245 916 | 214 384 | 175 956 |
| Betalbar skatt | 63 934 | - | - | - | - |
| Utbytte | 1 500 000 | 1 500 000 | 2 100 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 83 201 | - | 2 138 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 798 460 | 1 744 704 | 2 429 117 | 214 384 | 178 094 |
| Sum gjeld | 1 798 460 | 1 757 978 | 2 441 770 | 621 265 | 1 076 603 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 686 360 | 20 802 325 | 20 632 243 | 19 345 256 | 18 482 106 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,32▲ | 7,21 | 5,11 | 55,76 | 72,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▼ | 0,09 | 0,13 | 0,03 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,8 %▲ | 11,4 % | 7,9 % | 8,5 % | 1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 93,7 %▲ | 89,2 % | 68,9 % | - | 30,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 97,2 %▼ | 97,5 % | 77,6 % | - | 30,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,4 %▲ | 91,5 % | 88,2 % | 96,8 % | 94,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GRO SANDE AS93,7 %
4,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Eldjarn Trading0,0 % 23 113,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
ODD GLEDITSCH AS88,8 % 519,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
GRO SANDE AS93,7 % 4,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Om Holding AS100,0 % 870,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 64.323.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Martin Sande | 1972 |
| Varamedlem | Liv Sande Spencer | 1966 |
| Regnskapsfører | KPMG ACCOUNTING AS966 429 526 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
| Forretningsfører | Kristine Tveteraas | 1982 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARTIN SANDE25,0 %f. 1972 · Stavanger · 375 B-aksjer
- DAG SANDE25,0 %f. 1963 · Stavanger · 375 B-aksjer
- LIV SANDE SPENCER25,0 %f. 1966 · Stavanger · 375 B-aksjer
- DAG SANDE8,33 %f. 1963 · Stavanger · 125 A-aksjer
- MARTIN SANDE8,33 %f. 1972 · Stavanger · 125 A-aksjer
- LIV SANDE SPENCER8,33 %f. 1966 · Stavanger · 125 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tveteraas Capital II AS2,50 %820 517 792 · 2 500 ordinære aksjer
- Tveteraas Capital AS2,00 %995 539 659 · 2 000 ordinære aksjer
- Viking Fotball AS0,00 %918 087 834 · 1 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.