- Org.nr.
- 922 043 175
- Adresse
- Rudolf Raschs veg 2, 2414 Elverum
- Hovedeier
- SFR Barnehager AS, 100 %
Driftsresultat−852 183−4,1 % margin
EBITDA−784 335før av- og nedskrivninger
Årsresultat−535 710−2,6 % margin
Egenkapital−1 128 196−44,4 % av eiendelene
GRØNNMYRA FUS BARNEHAGE AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 043 175
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 16.10.2018
- Registrert
- 19.01.2019
- Adresse
- Rudolf Raschs veg 2, 2414 Elverum
- Kommune
- Elverum
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- 34
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GRØNNMYRA FUS BARNEHAGE990 900 019 · ELVERUM27 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Barnehage.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 20 551 266 | 18 958 204 | 18 564 729 | 17 210 124 | 19 490 529 |
| Annen driftsinntekt | 3 934 | 3 835 | 10 347 | 94 685 | 3 000 |
| Sum driftsinntekter | 20 555 200 | 18 962 039 | 18 575 076 | 17 304 809 | 19 493 529 |
| Lønnskostnad | 16 001 960 | 15 317 307 | 13 914 389 | 13 427 346 | 14 322 955 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 67 848 | 67 848 | 67 848 | 67 848 | 67 848 |
| Annen driftskostnad | 5 337 575 | 4 778 023 | 4 527 686 | 4 177 334 | 4 421 438 |
| Sum driftskostnader | 21 407 383 | 20 163 177 | 18 509 924 | 17 672 528 | 18 812 241 |
| Driftsresultat | −852 183 | −1 201 139 | 65 152 | −367 719 | 681 287 |
| Annen finansinntekt | 165 376 | 203 163 | 156 999 | 127 401 | 19 242 |
| Sum finansinntekter | 165 376 | 203 163 | 156 999 | 127 401 | 19 242 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 2 550 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 175 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 725 |
| Netto finans | 165 376 | 203 163 | 156 999 | 127 401 | 16 517 |
| Resultat før skatt | - | - | - | −240 318 | 697 804 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −52 976 | 153 518 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −187 342 | 544 286 |
| Resultat før skattekostnad | −686 807 | −997 976 | 222 151 | - | - |
| Skattekostnad | −151 097 | −219 554 | 48 873 | - | - |
| Årsresultat | −535 710 | −778 422 | 173 278 | −187 342 | 544 286 |
| Totalresultat | −535 710 | −778 422 | 173 278 | −187 342 | 544 286 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 552 410 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −8 124 |
| Udekket tap | −535 710 | −778 422 | 173 278 | −187 342 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −535 710 | −778 422 | 173 278 | −187 342 | 544 286 |
| Utsatt skattefordel | 465 085 | 313 988 | 94 434 | 143 307 | 90 331 |
| Sum immaterielle eiendeler | 465 085 | 313 988 | 94 434 | 143 307 | 90 331 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 203 544 | 271 392 | 339 240 | 407 088 | 474 936 |
| Sum varige driftsmidler | 203 544 | - | 339 240 | 407 088 | 474 936 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 668 630 | 585 381 | 433 675 | 550 396 | 565 268 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 8 019 | 8 019 | 8 019 | 57 519 | - |
| Andre fordringer | 728 764 | 875 293 | 419 216 | 760 099 | 511 143 |
| Konsernfordringer | 620 486 | 1 306 043 | 2 158 092 | 1 303 849 | 3 084 572 |
| Sum fordringer | 1 357 269 | 2 189 355 | 2 585 327 | 2 121 467 | 3 595 714 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 515 801 | 614 342 | 488 923 | 528 909 | 567 147 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 515 801 | 614 342 | 488 923 | 528 909 | 567 147 |
| Sum omløpsmidler | 1 873 070 | 2 803 698 | 3 074 250 | 2 650 376 | 4 162 861 |
| Sum eiendeler | 2 541 699 | 3 389 078 | 3 507 924 | 3 200 771 | 4 728 129 |
| Selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Udekket tap | 1 328 196 | 792 486 | 14 064 | 187 342 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 328 196 | - | −14 064 | −187 342 | - |
| Sum egenkapital | −1 128 196 | −592 486 | 185 936 | 12 658 | 200 000 |
| Pensjonsforpliktelser | 718 957 | 718 957 | 479 305 | 587 403 | 535 762 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 718 957 | 718 957 | 479 305 | 587 403 | 535 762 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 241 529 | - | 378 001 | 305 748 | 523 910 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 093 765 | 1 123 689 | 960 820 | 988 766 | 1 161 691 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 727 957 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 615 645 | 1 898 347 | 1 503 863 | 1 306 197 | 1 578 809 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 950 939 | 3 262 608 | 2 842 684 | 2 600 711 | 3 992 367 |
| Sum gjeld | 3 669 896 | 3 981 564 | 3 321 988 | 3 188 114 | 4 528 129 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 541 699 | 3 389 078 | 3 507 924 | 3 200 771 | 4 728 129 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,63▼ | 0,86 | 1,08 | 1,02 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,25▲ | −6,72 | 17,87 | 251,87 | 22,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −23,2 %▲ | −28,9 % | 6,6 % | −6,1 % | 14,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,1 %▲ | −6,3 % | 0,4 % | −2,1 % | 3,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,6 %▲ | −4,1 % | 0,9 % | −1,1 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −44,4 %▼ | −17,5 % | 5,3 % | 0,4 % | 4,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 604 565
- Resultat per ansatt, kroner
- −25 064
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GRØNNMYRA FUS BARNEHAGE AS−4,1 %
20,6 mill. 34 ansatte 2025
−5 %051015
GRØNNMYRA FUS BARNEHAGE AS−4,1 % 20,6 mill.34 ansatte 2025
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 665 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.58 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Solvår Morken Høiland | 1982 |
| Styrets leder | Magnus Blikshavn | 1979 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | TB ØKONOMI AS988 368 156 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SFR Barnehager AS100,0 %Haugesund · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SFR Holding AS
- SFR Barnehager AS100,0 %
- KIELLANDSKOGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- FAGER SKOG FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- MOSJØEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- LUNDERÅSEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- VALVATNA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- ØYNO FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- ÅSEBØEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- ØVERKVERN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- RINGNES PARK FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- HERNES FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- DJUPMYRA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- PUTTARA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- ØSTMARKSKOLLEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- RØDHETTE FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- PRESTAGARDSKOGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- SANDAKERVEIEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- SMEDBAKKEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- HOLMSÅSEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- KULTURPARKEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- ROBÅTEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- KJEMPERUD FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- KLEPPESTEMMEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- LEIKNES FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- LINDTJØNN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- LUNDEHAGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- BRUHAMMAREN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- HALLSETREINA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- IGLEMYR FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- HÅKONSHELLA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- ALSGÅRD FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- ASPARMARKA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- BAKKEDALEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- BAKKEFARET FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- BOLLERØD FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- DALEN FUS FRILUFTSBARNEHAGE AS100,0 %
- FAGSTADLIA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- MØGLESTU FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- ALMEMOEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- BREENENGA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- BORGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- FOLLEBU FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- GJERMUNDSHAUGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- GUBBESKOGEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- JÆRBARNEHAGEN FUS AS100,0 %
- KÅREVIKSMARKA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- MORBERGTOPPEN FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- OLDERDALEN FUS KULTURBARNEHAGE AS100,0 %
- POLARIS FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- EVENTYRLIA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
- GRØNNMYRA FUS BARNEHAGE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.