- Org.nr.
- 926 765 310
- Adresse
- Solkroken 3B, 1394 Nesbru
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat124 1116,8 % margin
EBITDA156 089før av- og nedskrivninger
Årsresultat125 9806,9 % margin
Egenkapital1 002 43688,4 % av eiendelene
Growth Positive Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 765 310
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 04.03.2021
- Registrert
- 10.03.2021
- Adresse
- Solkroken 3B, 1394 Nesbru
- Kommune
- Asker
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Asker (1 385)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Growth Positive Holding AS926 861 999 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i selskap og aksjer, herunder utvikling av selskaper.
Tidligere navn
- Alfanor 21029 AS10.03.2021 til 27.04.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 983 599 | 1 149 323 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 850 791 | −360 600 | 3 932 666 | 2 300 097 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 834 390 | 788 722 | 3 932 666 | 2 300 097 | 438 766 |
| Other operating expenses l, | - | - | - | - | 36 088 |
| Varekostnad | - | 296 765 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 1 132 523 | 1 418 653 | 744 249 | 263 084 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 31 978 | 25 089 | 6 832 | - | - |
| Annen driftskostnad | 545 777 | 450 255 | 341 791 | 157 012 | - |
| Sum driftskostnader | 1 710 278 | 2 190 763 | 1 092 872 | 420 096 | 36 088 |
| Driftsresultat | 124 111 | −1 402 040 | 2 839 795 | 1 880 002 | 402 678 |
| Annen renteinntekt | 7 985 | 218 | 211 | - | - |
| Annen finansinntekt | 9 932 | 8 451 | 6 049 | 282 164 | - |
| Sum finansinntekter | 17 917 | 8 669 | 6 260 | 282 164 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | 24 613 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | - | 274 | 61 | 208 | - |
| Annen finanskostnad | 16 048 | 7 965 | 11 893 | - | - |
| Sum finanskostnader | 16 048 | 32 852 | 11 954 | 208 | - |
| Netto finans | 1 869 | −24 183 | −5 694 | 281 956 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 2 834 101 | 2 161 958 | 402 678 |
| Tax on ordinary result | - | - | - | - | 88 589 |
| Resultat før skattekostnad | 125 980 | −1 426 224 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −2 984 | 625 035 | 415 417 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 209 066 | 1 746 541 | 314 089 |
| Årsresultat | 125 980 | −1 423 240 | 2 209 066 | 1 746 541 | 314 089 |
| Transfers to/from other equity | - | - | - | - | 314 089 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 125 980 | −1 423 240 | 2 209 066 | 1 746 541 | - |
| Totalresultat | 125 980 | −1 423 240 | 2 209 066 | 1 746 541 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 600 000 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 300 000 | - |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | 1 100 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 125 980 | −1 423 240 | 2 209 066 | −253 459 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 125 980 | −1 423 240 | 2 209 066 | 1 746 541 | 314 089 |
| Revenue | - | - | - | - | 438 766 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 83 997 | 115 975 | 61 160 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 83 997 | 115 975 | 61 160 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 121 997 | 77 230 | 101 843 | 101 843 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 121 997 | 77 230 | 101 843 | 101 843 | 111 843 |
| Sum anleggsmidler | 205 994 | 193 205 | 163 003 | 101 843 | 111 843 |
| Bank deposits, cash in hand, etc | - | - | - | - | 324 739 |
| Kundefordringer | 746 109 | 188 265 | 978 916 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 953 | 6 637 | 27 562 | - | - |
| Sum fordringer | 748 062 | 194 902 | 1 006 478 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 180 009 | 719 465 | 1 826 692 | 854 142 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 180 009 | 719 465 | 1 826 692 | 854 142 | 324 739 |
| Sum omløpsmidler | 928 070 | 914 367 | 2 833 170 | 854 142 | 324 739 |
| Sum eiendeler | 1 134 064 | 1 107 572 | 2 996 173 | 955 986 | 436 582 |
| Investments in shares | - | - | - | - | 101 843 |
| Other receivables | - | - | - | - | 10 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Other equity | - | - | - | - | 314 089 |
| Annen egenkapital | 972 436 | 846 456 | 2 269 696 | 60 630 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 972 436 | 846 456 | 2 269 696 | 60 630 | 314 089 |
| Sum egenkapital | 1 002 436 | 876 456 | 2 299 696 | 90 630 | 344 089 |
| Utsatt skatt | - | - | 2 984 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 2 984 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 984 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 744 | 8 411 | 31 206 | 12 205 | 3 904 |
| Tax payable | - | - | - | - | 88 589 |
| Betalbar skatt | - | - | 340 630 | 70 403 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 3 763 | 74 200 | 41 998 | 21 138 | - |
| Utbytte | - | - | 200 000 | 699 884 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 121 122 | 148 506 | 79 659 | 61 726 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 131 628 | 231 116 | 693 493 | 865 356 | 92 493 |
| Sum gjeld | 131 628 | 231 116 | 696 477 | 865 356 | 92 493 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 134 064 | 1 107 572 | 2 996 173 | 955 986 | 436 582 |
| of kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,05▲ | 3,96 | 4,09 | 0,99 | 3,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▼ | 0,26 | 0,30 | 9,55 | 0,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,7 %▲ | −67,9 % | 144,0 % | 310,5 % | 92,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▲ | −177,8 % | 72,2 % | 81,7 % | 91,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,9 %▲ | −180,4 % | 56,2 % | 75,9 % | 71,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,4 %▲ | 79,1 % | 76,8 % | 9,5 % | 78,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Growth Positive Holding AS6,8 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Growth Positive Holding AS6,8 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hans-Joachim Feige | 1968 |
| Styremedlem | Linnea Sabina Nilsson | 1972 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Linnea Sabina Nilsson100,0 %f. 1972 · Nesbru · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.