- Org.nr.
- 915 025 056
- Telefon
- 957 65 996
- Adresse
- Hagevegen 3, 2613 Lillehammer
- Hovedeier
- Innlandet Industri Holding AS, 100 %
Driftsresultat501 1055,2 % margin
EBITDA740 830før av- og nedskrivninger
Årsresultat89 1220,9 % margin
Egenkapital1 480 88228,3 % av eiendelene
GSI GAUSDAL SEWING INDUSTRY AS er et aksjeselskap innen produksjon av tekstiler ikke nevnt annet sted, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 025 056
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 18.02.2015
- Registrert
- 24.02.2015
- Adresse
- Hagevegen 3, 2613 Lillehammer
- Telefon
- 957 65 996
- Kommune
- Lillehammer
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GSI GAUSDAL SEWING INDUSTRY AS915 033 873 · LILLEHAMMER6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle, produsere og selge varer og tjenester, samt eie aksjer i andre selskaper med økonomisk formål.
Tidligere navn
- GSI DRIFT AS24.02.2015 til 22.12.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 719 736 | - | - | 16 532 325 | 14 309 620 |
| Sum driftsinntekter | 9 719 736 | 12 440 947 | 11 532 597 | 16 532 325 | 14 309 620 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | −276 197 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 3 277 652 | - | - | 4 809 996 | 5 845 319 |
| Lønnskostnad | 3 159 938 | - | - | 6 351 149 | 5 006 597 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 239 725 | - | - | 4 512 | - |
| Annen driftskostnad | 2 817 513 | - | - | 3 016 610 | 2 520 373 |
| Sum driftskostnader | 9 218 631 | 13 500 516 | 13 547 621 | 14 182 266 | 13 372 289 |
| Driftsresultat | 501 105 | −1 059 569 | −2 015 024 | 2 350 059 | 937 331 |
| Annen renteinntekt | 7 484 | - | - | 29 | - |
| Annen finansinntekt | 2 689 | - | - | 7 022 | 5 165 |
| Sum finansinntekter | 10 173 | 4 413 | 1 667 | 7 051 | 5 165 |
| Annen rentekostnad | 393 370 | - | - | 3 900 | - |
| Annen finanskostnad | 28 786 | - | - | 36 242 | 16 468 |
| Sum finanskostnader | 422 156 | 336 613 | 130 807 | 40 142 | 16 468 |
| Netto finans | −411 983 | −332 200 | −129 140 | −33 090 | −11 303 |
| Resultat før skatt | - | −1 391 769 | −2 144 163 | 2 316 969 | 926 028 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 18 626 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 460 279 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 856 688 | 907 402 |
| Resultat før skattekostnad | 89 122 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 89 122 | −1 391 769 | −2 144 163 | 1 856 690 | 907 402 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 500 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 89 122 | - | - | 1 856 688 | - |
| Totalresultat | 89 122 | - | - | 1 856 688 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Konsernbidrag | - | - | - | 1 228 656 | 156 762 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 250 640 |
| Avsatt til annen egenkapital | 89 122 | - | - | −1 371 966 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 89 122 | - | - | 1 856 690 | 907 402 |
| Utvikling | 188 400 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 188 400 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 77 504 | - | - | - | - |
| Maskiner og biler | 418 871 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 8 575 | - | - | 18 792 | - |
| Sum varige driftsmidler | 504 950 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 15 300 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 924 453 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 939 753 | - | - | - | 52 761 |
| Sum anleggsmidler | 1 633 103 | 724 149 | 356 728 | 184 180 | 52 761 |
| Sum varer | 2 008 759 | - | - | - | 4 374 388 |
| Kundefordringer | 824 926 | - | - | 1 427 382 | 1 941 633 |
| Andre kortsiktige fordringer | 289 263 | - | - | 70 171 | - |
| Sum fordringer | 1 114 190 | - | - | 1 497 553 | 3 604 328 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 469 267 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 469 267 | - | - | - | 1 580 986 |
| Sum omløpsmidler | 3 592 216 | 4 360 909 | 5 570 855 | 6 811 635 | 9 559 702 |
| Sum eiendeler | 5 225 320 | 5 085 059 | 5 927 583 | 6 995 816 | 9 612 463 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 165 389 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 20 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 32 761 |
| Aksjekapital | 120 000 | - | - | 120 000 | 120 000 |
| Overkurs | 3 059 901 | - | - | 3 059 901 | 5 250 369 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 179 901 | 3 179 901 | 3 179 901 | 3 179 901 | 5 370 369 |
| Annen egenkapital | −1 699 019 | - | - | - | −818 502 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 699 019 | −1 788 140 | −2 144 163 | - | −818 502 |
| Sum egenkapital | 1 480 882 | 1 391 760 | 1 035 737 | 3 179 901 | 4 551 867 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 417 310 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 417 310 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 417 310 | 483 536 | −10 450 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 999 612 | - | - | 243 431 | 1 111 945 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 547 291 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 113 735 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 138 461 | - | - | 816 605 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 1 575 200 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 369 578 | - | - | 1 066 943 | 3 401 360 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 327 127 | 3 209 762 | 4 902 296 | 3 815 915 | 5 060 596 |
| Sum gjeld | 3 744 437 | 3 693 298 | 4 891 846 | 3 815 915 | 5 060 596 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 225 319 | - | - | 6 995 816 | 9 612 463 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,08▼ | 1,36 | 1,14 | 1,79 | 1,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,53▼ | 2,65 | 4,72 | 1,20 | 1,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,9 %▲ | −19,2 % | −31,2 % | 28,4 % | 9,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▲ | −8,5 % | −17,5 % | 14,2 % | 6,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,9 %▲ | −11,2 % | −18,6 % | 11,2 % | 6,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,3 %▲ | 27,4 % | 17,5 % | 45,5 % | 47,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 619 956
- Resultat per ansatt, kroner
- 83 518
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GSI GAUSDAL SEWING INDUSTRY AS5,2 %
9,7 mill. 6 ansatte 2025
−60 %−40−20020
Naukatek AS−54,5 % 4,0 mill.5 ansatte 2025
Printberry AS−13,7 % 3,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TOMRA KONFEKSJON AS3,0 % 4,5 mill.6 ansatte 2025
GSI GAUSDAL SEWING INDUSTRY AS5,2 % 9,7 mill.6 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 13.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Emil Egeland | 1983 |
| Styrets leder | Emil Egeland | 1983 |
| Revisor | ULSTEIN REVISJON AS933 976 424 | - |
| Regnskapsfører | ADVICE LILLEHAMMER AS934 378 814 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lillehammer · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Innlandet Industri Holding AS
- GSI GAUSDAL SEWING INDUSTRY AS100,0 %
- AI DOGTECH AS51,0 %
- GSI GAUSDAL SEWING INDUSTRY AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AI DOGTECH AS51,0 %932 522 950 · 15 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.