- Org.nr.
- 992 052 996
- Adresse
- Sørlandsveien 62, 8624 Mo I Rana
Driftsresultat−15 515ikke oppgitt
Årsresultat28 646ikke oppgitt
Egenkapital26 424 65299,9 % av eiendelene
GSN Invest AS er et aksjeselskap innen produksjon av plater, film, rør og profiler av plast, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 052 996
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 30.09.2007
- Registrert
- 11.12.2007
- Adresse
- Sørlandsveien 62, 8624 Mo I Rana
- Kommune
- Rana
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Forvaltning av eierinteresse i andre næringsdrivende selskaper, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å yte administrative og teknologiske tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 15 515 | - | - | 13 512 | 13 012 |
| Sum driftskostnader | 15 515 | 15 112 | 14 264 | 13 512 | 13 012 |
| Driftsresultat | −15 515 | −15 112 | −14 264 | −13 512 | −13 012 |
| Inntekt fra investering i tilknyttet selskap | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Annen renteinntekt | 52 213 | - | - | 40 119 | 12 009 |
| Sum finansinntekter | 52 213 | 1 069 905 | 1 062 893 | 2 040 119 | 12 009 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 9 057 | 3 341 |
| Sum finanskostnader | - | 5 | 137 | 9 057 | 3 341 |
| Netto finans | 52 213 | 1 069 900 | 1 062 756 | 2 031 062 | 8 668 |
| Resultat før skatt | - | 1 054 788 | 1 048 492 | 2 017 550 | −4 344 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −955 |
| Resultat før skattekostnad | 36 698 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 8 052 | - | - | 17 055 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 2 000 495 | −3 389 |
| Årsresultat | 28 646 | 1 036 134 | 1 031 194 | 2 000 495 | −3 389 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 28 646 | - | - | 2 000 495 | −3 389 |
| Totalresultat | 28 646 | - | - | 2 000 495 | −3 389 |
| Ordinært utbytte | 649 700 | - | - | 1 410 000 | 1 600 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 590 495 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −621 054 | - | - | - | −1 603 389 |
| Sum overføringer og disponeringer | 28 646 | - | - | 2 000 495 | −3 389 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 25 501 253 | - | - | 25 501 253 | 25 501 253 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 501 253 | - | - | 25 501 253 | 25 501 253 |
| Sum anleggsmidler | 25 501 253 | 25 501 253 | 25 501 253 | 25 501 253 | 25 501 253 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 938 051 | - | - | 1 781 389 | 1 803 174 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 938 051 | - | - | 1 781 389 | 1 803 174 |
| Sum omløpsmidler | 938 051 | 1 563 107 | 2 048 873 | 1 781 389 | 1 803 174 |
| Sum eiendeler | 26 439 304 | 27 064 360 | 27 550 126 | 27 282 642 | 27 304 427 |
| Aksjekapital | 150 000 | - | - | 150 000 | 150 000 |
| Overkurs | 25 544 099 | - | - | 25 544 099 | 25 544 099 |
| Sum innskutt egenkapital | 25 694 099 | 25 694 099 | 25 694 099 | 25 694 099 | 25 694 099 |
| Annen egenkapital | 730 553 | - | - | 1 570 780 | 980 285 |
| Sum opptjent egenkapital | 730 553 | 1 351 607 | 1 826 474 | 1 570 780 | 980 285 |
| Sum egenkapital | 26 424 652 | 27 045 706 | 27 520 573 | 27 264 879 | 26 674 384 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 6 600 | 0 | 0 | 0 |
| Utsatt skatt | 3 | - | - | - | 3 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 600 | - | - | - | 6 600 |
| Betalbar skatt | 14 652 | - | - | 17 055 | 5 645 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 709 | 624 399 |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 652 | 12 054 | 29 554 | 17 764 | 630 044 |
| Sum gjeld | 14 652 | 18 654 | 29 554 | 17 764 | 630 044 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 439 304 | - | - | 27 282 642 | 27 304 427 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 64,02▼ | 129,68 | 69,33 | 100,28 | 2,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 %▼ | 3,9 % | 3,8 % | 7,4 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 97,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Grete Smith-Nilsen | 1967 |
| Varamedlem | Johan Roger Smith-Nilsen | 1962 |
| Revisor | HELGELAND REVISJON AS823 130 422 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GRETE SMITH-NILSEN100,0 %f. 1967 · Mo I Rana · 75 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SN-Invest AS33,3 %991 790 594 · 62 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.