- Org.nr.
- 928 123 731
- Adresse
- Bjorhaugvegen 4A, 4365 Nærbø
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−12 694ikke oppgitt
Årsresultat−12 694ikke oppgitt
Egenkapital256 94441,0 % av eiendelene
GSV AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 123 731
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 21.10.2021
- Registrert
- 12.11.2021
- Adresse
- Bjorhaugvegen 4A, 4365 Nærbø
- Kommune
- Hå
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Hå (193)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GSV AS928 145 433 · HÅ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper og investeringer som naturlig hører til dette, herunder kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet skal også drive med konsulenttjenester innenfor anleggsbransjen.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 12 694 | 13 565 | 17 310 | 34 574 | 2 420 |
| Sum driftskostnader | 12 694 | 13 565 | 17 310 | 39 967 | 2 420 |
| Driftsresultat | −12 694 | −13 565 | −17 310 | 299 509 | 52 705 |
| Resultat før skatt | −12 694 | −13 565 | −17 967 | 299 485 | 52 705 |
| Årsresultat | −12 694 | −13 565 | −17 727 | 234 165 | 42 335 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −12 694 | −13 565 | - | - | - |
| Totalresultat | −12 694 | −13 565 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −12 694 | −13 565 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −12 694 | −13 565 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 339 475 | 55 125 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 5 393 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 657 | 24 | - |
| Skattekostnad | - | - | −240 | 65 320 | 10 370 |
| Netto finans | 0 | 0 | −657 | −24 | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 625 000 | 625 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 625 000 | 625 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 625 000 | 625 000 | 625 000 | 250 000 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 677 | 4 638 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 677 | 4 638 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 677 | 4 638 | 14 783 | 204 743 | 98 906 |
| Sum eiendeler | 626 677 | 629 638 | 639 783 | 454 743 | 98 906 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 232 514 | 245 208 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 232 514 | 245 208 | 258 772 | 276 500 | 42 335 |
| Sum egenkapital | 256 944 | 269 638 | 283 202 | 300 930 | 66 765 |
| Annen kortsiktig gjeld | 369 733 | 360 000 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 369 733 | 360 000 | 356 581 | 153 573 | 32 141 |
| Sum gjeld | 369 733 | 360 000 | 356 581 | 153 813 | 32 141 |
| Sum egenkapital og gjeld | 626 677 | 629 638 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 240 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,01 | 0,04 | 1,33 | 3,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,44▲ | 1,34 | 1,26 | 0,51 | 0,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,0 %▲ | −2,1 % | −3,2 % | 108,2 % | 53,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 88,2 % | 95,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 69,0 % | 76,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,0 %▼ | 42,8 % | 44,3 % | 66,2 % | 67,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Geir Sindre Vik | 1995 |
| Regnskapsfører | BRAINIACS AS921 966 490 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GEIR SINDRE VIK100,0 %f. 1995 · Nærbø · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Natursteinsmuring AS50,0 %925 880 175 · 75 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.