- Org.nr.
- 927 356 392
- Adresse
- Liegata 4, 3717 Skien
- Hovedeier
- G/F Holding AS, 100 %
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat360 59917,0 % margin
EBITDA372 919før av- og nedskrivninger
Årsresultat294 27813,9 % margin
Egenkapital−274 718−143,5 % av eiendelene
GULSET FADES AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, under konkursbehandling, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 356 392
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 14.06.2021
- Registrert
- 29.06.2021
- Adresse
- Liegata 4, 3717 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GULSET FADES AS927 563 983 · SKIEN6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisering og annen skjønnhetspleie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 119 471 | 1 878 904 | 1 259 620 | 509 011 | 129 528 |
| Annen driftsinntekt | 1 511 | 10 000 | 79 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 120 982 | 1 888 904 | 1 259 699 | 509 011 | 129 528 |
| Varekostnad | 857 039 | 971 258 | 407 770 | 12 308 | - |
| Lønnskostnad | 422 080 | 262 776 | - | 339 876 | 156 186 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 12 320 | 12 320 | 12 320 | 12 320 | 5 133 |
| Annen driftskostnad | 468 944 | 432 201 | 582 015 | 221 798 | 57 530 |
| Sum driftskostnader | 1 760 383 | 1 678 555 | 1 492 176 | 586 302 | 218 849 |
| Driftsresultat | 360 599 | 210 349 | −232 477 | −77 291 | −89 321 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 20 502 | 59 781 | 11 291 | 46 277 | - |
| Annen finanskostnad | 707 | 330 | 457 | - | - |
| Sum finanskostnader | 21 209 | 60 111 | 11 748 | 46 277 | - |
| Netto finans | −21 209 | −60 111 | −11 748 | −46 277 | - |
| Resultat før skatt | - | - | - | −123 568 | −89 321 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −123 568 | −89 321 |
| Resultat før skattekostnad | 339 390 | 150 238 | −244 225 | - | - |
| Skattekostnad | 45 112 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | 294 278 | 150 238 | −244 225 | −123 568 | −89 321 |
| Udekket tap | - | - | −244 225 | −123 568 | −89 321 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 294 278 | 150 238 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 294 278 | 150 238 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 294 278 | 150 238 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 294 278 | 150 238 | −244 225 | −123 568 | −89 321 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 7 187 | 19 507 | 31 827 | 44 147 | 56 467 |
| Sum varige driftsmidler | 7 187 | - | 31 827 | 44 147 | 56 467 |
| Andre langsiktige fordringer | 7 121 | 7 041 | 7 041 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 121 | 7 041 | 7 041 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 14 308 | 26 548 | 38 868 | 44 147 | 56 467 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 52 227 | 102 617 | 50 565 | 660 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 120 803 | 1 335 | 1 335 | 71 964 | - |
| Sum fordringer | 173 030 | 103 952 | 51 900 | 72 624 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 159 | 125 360 | 218 514 | 29 621 | 24 628 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 159 | - | 218 514 | 29 621 | 24 628 |
| Sum omløpsmidler | 177 189 | - | 270 414 | 102 245 | 24 628 |
| Sum eiendeler | 191 497 | 255 860 | 309 282 | 146 392 | 81 095 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 22 205 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Øreavrunding | - | −1 | - | - | - |
| Udekket tap | 304 717 | 306 876 | 457 115 | 212 890 | 89 321 |
| Sum opptjent egenkapital | −304 718 | −306 876 | −457 115 | −212 890 | −89 321 |
| Sum egenkapital | −274 718 | −284 671 | −427 115 | −182 890 | −59 321 |
| Utsatt skatt | 1 581 | 0 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 581 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 27 500 | 213 929 | 47 932 | 105 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 27 500 | 213 929 | 47 932 | 105 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 581 | 27 500 | 213 929 | 47 932 | 105 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | - | - | - | 35 555 | - |
| Leverandørgjeld | 46 898 | 47 715 | 3 271 | - | - |
| Betalbar skatt | −8 021 | −51 552 | −36 878 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 307 019 | 272 127 | 243 985 | 175 859 | 20 967 |
| Annen kortsiktig gjeld | 118 738 | 244 741 | 312 090 | 69 935 | 14 449 |
| Sum kortsiktig gjeld | 464 634 | 513 031 | 522 468 | 281 349 | 35 416 |
| Sum gjeld | 466 215 | 540 531 | 736 397 | 329 281 | 140 416 |
| Sum egenkapital og gjeld | 191 497 | 255 860 | 309 282 | 146 391 | 81 095 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,38▼ | 0,45 | 0,52 | 0,36 | 0,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,70▲ | −1,90 | −1,72 | −1,80 | −2,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 161,2 %▲ | 74,4 % | −102,0 % | −68,0 % | −110,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,0 %▲ | 11,1 % | −18,5 % | −15,2 % | −69,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,9 %▲ | 8,0 % | −19,4 % | −24,3 % | −69,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −143,5 %▼ | −111,3 % | −138,1 % | −124,9 % | −73,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
GULSET FADES AS17,0 %
2,1 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %5101520
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.651 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.376 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.233 ansatte 2025
GULSET FADES AS17,0 % 2,1 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Abdirahman Mohamed Sheikh | 1989 |
| Styrets leder | Abdirahman Mohamed Sheikh | 1989 |
| Bostyrer | Ikke oppgitt | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- G/F Holding AS100,0 %Skien · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- G/F Holding AS
- GULSET FADES AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.